Cultuureducatie Enschede
(Ondersteunend) lesmateriaal bij culturele educatieve Enschedese activiteiten.

De Filmfabriek, gr 3/4, les 7 Reclame

GROEP 3/4
LES 7: Reclame

1 / 9
next
Slide 1: Slide
MediawijsheidTekenenBasisschoolGroep 3,4

This lesson contains 9 slides, with text slides and 2 videos.

time-iconLesson duration is: 40 min

Introduction

Les 7 reclame Om zoveel mogelijk mensen naar de film te laten komen, moeten er reclame gemaakt worden. De film kan op verschillende manieren de aandacht vragen: een mooie grote poster of flyer kan daarbij helpen! Op een poster en flyer zie je herkenbare onderdelen van de film; de personages staan erop afgebeeld of herkenbare onderdelen uit de film. De kleuren die gebruikt worden zeggen ook iets over een sfeer of emotie: is het een vrolijke of spannende film?

Instructions

Benodigdheden:
  • Digibord met geluid, verbonden met het internet
  • LessonUp-les ‘De Filmfabriek, gr 3/4, les 7’
  • Bijlage 7.1: Begrippenlijst reclame (gr 1 t/m 8, les 7)
  • Bijlage 7.2: Werkblad flyer (gr 3/4, les 7) één dubbelzijdige kopie per twee leerlingen
  • Materialen voor het maken van filmposters (vellen (gekleurd) A2-papier,
  • Tekengerei, evt. tijdschriften, (gekleurd) A4-papier, etc.
Lesinhoud
  • Verkenning: inhoud en introductie
  • Informatie: filmposter en filmflyer
  • Opdracht: filmposter en/of filmflyer maken
  • Afsluiting:  filmposters bekijken en ophangen

Voorbereiding: Bekijk de opdrachten en beschrijvingen bij de bijbehorende LessonUp-les en zet deze voor aanvang van de les klaar.
  • Bekijk bijlage 7.1 (begrippenlijst). 
  • Bedenk met welke materialen je de leerlingen de filmposter en flyer wil laten maken en leg dit klaar in de klas. 
  • Bereid de filmposters en flyer voor; schrijf de titel bovenaan en de namen van de leerlingen + de datum van de première onderaan. Vermeld eventueel ook de naam van de school. Doe dit voor elke poster. Je kunt deze gegevens ook op de computer typen, printen en op de posters plakken. 
  • Vul enkele gegevens in op bijlage 7.2 (werkblad flyer) en maak één dubbelzijdige kopie per twee leerlingen.
 
Leerdoel: Aan het einde van de les kunnen de leerlingen de verschillen tussen een filmposter en flyer benoemen. Tevens kunnen ze een bijdrage leveren aan de filmposter en flyer van hun eigen film. 


           

Worksheets

Items in this lesson

GROEP 3/4
LES 7: Reclame

Slide 1 - Slide

Filmposter
Als het nog even duurt tot de première gaat plaatsvinden is het leuk om deze les te doen om reclame te maken voor de film. 
In deze les maken de leerlingen een filmposter voor hun eigen film
7

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Slide 3 - Video

Bekijk het filmpje met Rein en Nikita
Introductie
Wat betekent 'reclame maken'? Waarom wordt er reclame gemaakt? En hoe?
Rein en Nikita hebben reclame gemaakt voor de film 'Meester Kikker'. 
Introductie
Wat vond je van de reclame die Rein en Nikita hebben gemaakt voor de film 'Meester Kikker'?
Introductie
Wat gebruikten Rein en Nikita voor het maken van reclame voor de film?

Slide 4 - Slide

Vertel dat Rein en Nikita reclame hebben gemaakt voor de film ‘Meester Kikker’. 
Vraag de leerlingen wat ‘reclame maken’ betekent; leg uit dat reclame ervoor moet zorgen dat mensen spullen gaan kopen of evenementen/films/theater gaan bezoeken. 
Vraag de leerlingen of ze vinden dat Rein en Nikita goede reclame hebben gemaakt voor de film ‘Meester Kikker’. 
Wat hebben ze hiervoor gebruikt? Antwoord: een poster en enthousiaste uitleg. 
Vertel dat jullie in deze les reclame gaan maken voor jullie eigen bedachte film.
Filmposter
Bekijk de afbeelding van de filmposter. 
Wie zijn de hoofdrolspelers? Waar denk je dat de film over gaat? Waarom denk je dat?
Trailer
Bekijk (na het beantwoorden van de vragen) de trailer van de film op de volgende slide. 

Slide 5 - Slide

Vertel de leerlingen dat een trailer een  kort reclamefilmpje is over de film. 
Bekijk de filmposter en trailer, en laat de leerlingen de bijbehorende vragen beantwoorden. 

Bespreek de antwoorden.

Slide 6 - Video

This item has no instructions

Filmposter maken
Maak in groepjes een filmposter voor de eigen film. 
Klaar?
Bekijk alle filmposters en hang de posters op in de klas/rondom de school. 
Wat vond je van het maken van de filmposter? Wat is goed gegaan, en wat had beter gekund?

Slide 7 - Slide

Herhaal kort waar het eigen filmverhaal over gaat. Bedenk samen met de leerlingen een titel voor de film (indien jullie dat nog niet hebben gedaan).
Je kunt de leerlingen in groepjes een filmposter laten maken en/of individueel een filmflyer laten maken. Bedenk zelf met welke materialen je de leerlingen laat werken; kleurpotloden, stiften, wasco, krijt, verf, plaatjes uit tijdschriften, etc.
Poster:
Maak groepjes van 4 leerlingen. Geef elk groepje een groot vel papier en schrijf op de achterkant de namen van de groepsleden. Schrijf op de voorkant de titel van de film (bovenaan, groot), en schrijf de namen van alle leerlingen en de datum van de première onderaan (klein). Je kunt deze gegevens (titel en namen + datum) ook eventueel op de computer typen, printen en op de posters plakken. Laat de leerlingen vervolgens samen per groepje de filmposter verder afmaken. Je kunt dit op verschillende manieren doen:
  1. Elke leerling tekent zijn/haar eigen personage of een kenmerkend onderdeel van de film op een A4 en deze tekeningen worden op het grote vel papier geplakt.
  2. De leerlingen tekenen samen rechtstreeks op de poster. Let erop dat de leerlingen groot tekenen. Je kunt als leerkracht eventueel zelf een afbeelding maken als basis voor de poster en de leerlingen deze laten inkleuren en verder laten aanvullen.
  3. De leerlingen scheuren/knippen/prikken afbeeldingen uit bijvoorbeeld tijdschriften die passen bij hun film en plakken deze op het grote vel papier. De filmposter bestaat dus uit een verzameling van plaatjes (soort collage).
Bij manier één en drie zoal hierboven beschreven kun je er voor kiezen om een gekleurd vel papier te gebruiken als basis, zodat de poster weinig wit bevat en opvalt.  
Flyer:
Vul zelf enkele gegevens in op de tweede pagina van bijlage 7.2: Werkblad flyer; titel van de film, datum/locatie/tijd van de première en namen van de leerlingen/klas/school. Vul twee keer hetzelfde in. Print het document dubbelzijdig af voor de leerlingen. Knip/snij de werkbladen in tweeën, zodat je een A5-formaat krijgt. Geef de leerlingen elk één A5-papier. Op de achterkant staat de tekst (de uitnodiging voor de film), en op de voorkant kunnen de leerlingen hun eigen personage en/of kenmerkende elementen uit hun film tekenen. Laat ze in de balk bovenaan de titel van hun film schrijven. Laat ze onder de streep onderaan hun naam/alle namen van de klas en de datum van de première schrijven.
Afsluiting
Bekijk de filmposters. Hoe ging het? Passen ze bij het verhaal? Hang de posters op in de klas/in de school.

Slide 8 - Slide

Bekijk alle filmposters en hang deze in de klas en in/rondom de school. 
Neem eventueel contact op met het dichtstbijzijnde filmhuis en vraag of daar ook een filmposter mag hangen.

Gemaakt door: 







Gefinancierd door:
Met dank aan:

Slide 9 - Slide

This item has no instructions