les 1 voor de oorlog

1 / 10
next
Slide 1: Mind map in interactive video
GeschiedenisKunstzinnige oriëntatieBasisschoolGroep 5,6

This lesson contains 10 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 60 min

Items in this lesson

Slide 1 - Mind map

This item has no instructions

Les 1
Voor de oorlog
In deze les gaan we het hebben over de tijd vlak voor de tweede wereldoorlog van 1939-1940.

Slide 2 - Slide

Je leest voor wat er op de dia staat. Je kunt dan met de kinderen kort praten over wat de tweede wereldoorlog is.
Lesdoelen
Ik leer over de tijd voor de Tweede wereldoorlog.
Ik zie hoe het er toen uit zag.
Ik luister naar een verhaal.
Ik maak een tekening van een dorp of stad, 
in de jaren 1930-1940.

Slide 3 - Slide

Bespreek de lesdoelen samen met de leerlingen 
Hoe zag het er in die tijd eruit?

Slide 4 - Mind map

De kinderen mogen woorden/ korte zinnen bedenken die bij de tweede wereldoorlog passen. Hoe zag het er in die tijd uit? Denk aan de huizen, kleren etc.

Voor de oorlog

Slide 5 - Slide

Praat met de kinderen over de afbeeldingen. Wat zien ze? Wat valt op?
Verboden te vliegen
Vandaag gaan we een stukje lezen uit een boek. Het boek gaat over Fietje, zij maakt de tweede wereldoorlog mee. Het stukje wat ik voor ga lezen gaat over wat er vlak voor de oorlog gebeurd.

Slide 6 - Slide

Vertel aan de kinderen wat ze gaan doen:

Slide 7 - Slide

Je begint deze dia met een Introductie van het boek, daarna lees je bladzijde 9 t/m 18

Introductie: 

'Fietje woont samen met haar broer, zussen, broertje en ouders in het Zuiden van Nederland. In hun tuin hebben ze een duivenhok met daarin een mooie groep duiven. Een van de duiven, Jules, heeft wedstrijden gevlogen en hiermee een wedstrijdbeker gewonnen voor de eerste prijs. Fietje zorgt samen met haar broer Marius voor de duiven. Samen geven ze ze eten en maken ze het hok schoon. Soms worden er baby duifjes geboren. De eerst volgende duif die geboren wordt is van Fietje. Ze noemt haar duif Charlie en soms lijkt het wel of Fietje met Charlie kan praten. 
Waar ging het stukje van het boek over?
Waar ging dit stukje van het boek over?

Slide 8 - Open question

Praat met de leerlingen na over het voorgelezen stukje.
Waar ging het over? Wat heb je allemaal gehoord? Wat gebeurde er?

De Kinderen mogen dit op hun device opschrijven. 
Opdracht 
Je gaat in tweetallen aan de slag met het tekenen van een dorp of stad uit de tijd voor de oorlog.

Denk aan de huizen, mensen, winkels.

Slide 9 - Slide

De leerlingen gaan in tweetallen aan de slag met het tekenen van een stad of dorp in de jaren 30-40. Ze mogen dit op een a4 of a3 vel maken. 
Na de les
Wat hebben jullie vandaag geleerd?
Wat wil je nog meer weten over de Tweede Wereldoorlog?

Slide 10 - Slide

Evalueer de les met de leerlingen.