Meer muziek in de klas les 1

Keuzedeel Meer muziek in de klas




Les 1
1 / 25
next
Slide 1: Slide
OnderwijsassistentenMBOStudiejaar 1

This lesson contains 25 slides, with text slides and 1 video.

time-iconLesson duration is: 120 min

Items in this lesson

Keuzedeel Meer muziek in de klas




Les 1

Slide 1 - Slide

Lesdoelen vandaag
  - Kennismaken
  - Je begrijpt de opbouw van het keuzedeel
  - Je weet wat je moet doen voor je examen
  - Je maakt een start met de 1e opdracht (portfolio)
  - Je bent weer wat muzikale vaardigheden rijker :-)

Slide 2 - Slide

Planning vandaag 
  • Kennismaken
  • Kwalificatiedossier + 1e opdracht portfolio
  • Onderdelen keuzedeel en uitleg examen 
  • Globale planning
  • Ritme klappen
  • Muziek noteren 
  • Muzieknoten
  • Aan de slag met de opgedane kennis
  • Huiswerkopdracht 

Slide 3 - Slide

                       
                              Kennismaken
  

  -  Wie ben je?
  -  Waar loop je stage? 
  - Speel je een muziekinstrument?
  -  Waarom dit keuzedeel?           *Cirkelsong
  -  Wat zijn je verwachtingen?         


Slide 4 - Slide

Slide 5 - Slide

Inleiding
Muziek kan een unieke bijdrage leveren aan de ontwikkeling van het kinderbrein. In het onderwijs en de begeleiding van kinderen is steeds meer aandacht voor muzikale activiteiten.
Je verkent jouw muzikale talenten en zet deze in bij activiteiten zoals dansen op muziek, samen zingen of iets nieuws leren met behulp van muziek. Hiermee lever je een bijdrage aan de ontwikkeling van kinderen. 
Kwalificatiedossier

Slide 6 - Slide

D1-K1-W1:
Ontwikkelt zijn eigen muzikale vaardigheden
D1-K1-W2: 
Ontwikkelt een passend aanbod van muzieklessen
D1-K1-W3:
Voert een aanbod van muzieklessen uit
Kwalificatiedossier
Kerntaken en werkprocessen: 

Slide 7 - Slide

Omschrijf kort de punten uit het kwalificatiedossier en vertel over ieder punt:

- Waar sta je op dit moment ten aanzien van dit punt? 

- In hoeverre beheerst je deze kwaliteit al en waar moet je nog aan werken?

- Hoe ga je dit aanpakken?
Opdracht portfolio
Beginpunt keuzedeel

Slide 8 - Slide

Een liedje over niks
Een vrolijk melodietje over niks
Niet over iemand en niet over iets
Gewoon over niemand en gewoon over niets
Zing het van de daken, zing het op straat
Een regelrechte wereldhit
Die nergens over gaat!

Een liedje over niks
Een vrolijk melodietje over niks
Niet over iemand en niet over iets
Gewoon over niemand en gewoon over niets
Zing het met zijn allen, duidelijk en luid
En dat het dan een lied is over niks....
Dat maakt niet uit!

Slide 9 - Slide

Onderdelen Keuzedeel
Kwalificatiedossier
-Eigen muzikale vaardigheden ontwikkelen
-Passend aanbod van muzieklessen ontwikkelen
-Een aanbod van muzieklessen uitvoeren

Portfolio
- Lessen (werken aan muzikale vaardigheden) > lesverslag
- Opdrachten (advies: blijf bij > 'portfolio tot nu toe')
> Instrument bespelen (3 liedjes kunnen spelen)

Examen (Stage)
CGI

Slide 10 - Slide

Slide 11 - Slide

Slide 12 - Slide

Ritme klappen 

Slide 13 - Slide

Muziek noteren
Als je muziek op wilt schrijven, bijvoorbeeld een leuk ritme of melodietje, dan kun je dat op de volgende manieren doen:

Slide 14 - Slide

Slide 15 - Slide

Muzieknoten 

Slide 16 - Slide

Muzieknoten bestaan uit bolletjes met of zonder stok.
Je leest ze door naar het bolletje te kijken; ingekleurd of open. Dit geeft aan hoe lang de noot moet duren.

Noten staan geschreven in een notenbalk, zo lees je naast de lengte van de noot ook hoe hoog of laag hij moet klinken.
Muzieknoten

Slide 17 - Slide

Slide 18 - Slide

Slide 19 - Slide

Noten op de notenbalk

Alle noten verdelen we in groepjes.
Iedere combinatie heeft een ander ritme, een andere beat.

De notencombinaties staan geschreven op een notenbalk, 
die we verdelen  in vakjes: maten.
Vooraan de notenbalk staat hoeveel tellen per maat je de noten verdeeld. 


Slide 20 - Slide

Slide 21 - Slide

Slide 22 - Video

Zelf aan de slag
Verdeel in duo's

- Bedenk een bodypercussie-ritme (4 x 4 tellen)
-Hang het juiste schema op het bord 
> kaartjes fruitmethode

Slide 23 - Slide

- Verslagje van de les 1

- Welke muziekmethodes zijn er en geef een korte omschrijving per methode.

- Doe een onderzoekje op je stage; wat wordt daar aan muziek(onderwijs) gedaan? Welke muziekmethodes worden gebruikt, op welke momenten van de dag wordt muziek ingezet en op welke manier. 

Wat is jouw mening over de inzet van muziek op jouw stageadres? Vind je dat muziek voldoende wordt ingezet of zou je hierin iets veranderen en wat dan?


Huiswerkopdracht

Slide 24 - Slide

- Start les: 9.15u (binnen zijn!)

- Afwezig = tijdig een bericht sturen
(let op; te weinig aanwezig = geen examen doen)

- Check Teams voor mededelingen en documenten

Janneke Brakels    -    janneke.brakels@firda.nl

Slide 25 - Slide