per 1 les 4 fases in een gesprek

les 4 fases van een gesprek, actief luisteren

1 / 20
next
Slide 1: Slide
CommunicatieMBOStudiejaar 1

This lesson contains 20 slides, with text slides and 3 videos.

time-iconLesson duration is: 45 min

Items in this lesson

les 4 fases van een gesprek, actief luisteren

Slide 1 - Slide

Slide 2 - Slide

Leerdoelen
Aan het eind van de les kun je benoemen wat de fases in een gesprek zijn
Aan het eind van de les weet je wat actief luisteren is

Slide 3 - Slide

Slide 4 - Slide

Wat gaan we doen?
Oefening woord doorgeven
Theorie
Filmpje kijken
Spelletje
Filmpje over afkortingen
Opdracht maken
Oefening
Nabespreken


oefenen met de klas 

Slide 5 - Slide

Woord doorgeven
woord doorgeven

Slide 6 - Slide

De vier fases in een gesprek
1. Inleiding
2. Beschrijving van de situatie
3. Vergelijking met afspraken en regels
4. afronding, conclusies en vervolgafspraken

Slide 7 - Slide

LSD
luisteren 
samenvatten
doorvragen

Slide 8 - Slide

Slide 9 - Video

Slide 10 - Slide

Spel verhaal doorvertellen
1.Kies drie spelers en een jurylid. De rest van de klas is publiek en geniet mee. 
2. twee studenten gaan naar de gang.
3. Het jurylid leest een verhaaltje (met vetgedrukte woorden) voor aan de klas en aan student 1
4. Student 2 wordt weer in de klas gevraagd.
5. Student 1 vertelt aan student 2 het verhaaltje.
6. Student 3 wordt weer in de klas gevraagd.
7. Student 2 vertelt aan student 3 het verhaaltje
8. Student 3 vertelt het verhaaltje aan de klas en het jurylid luistert hoeveel van de vetgedrukte woorden student 3 noemt in het verhaaltje.

Let op! De spelers mogen het verhaaltje niet lezen

Slide 11 - Slide

Verhaaltje 1
Op de A1 schaarde maandagochtend rond 08.30 uur een vrachtwagen met kippen bij knooppunt Hoevelaken. Bij het ongeluk waren verder negen personenauto’s betrokken.
Er zijn geen gewonden of doden gevallen

Slide 12 - Slide

Verhaaltje 2
Doorvertellen is een communicatiespel dat iedereen wel eens heeft gedaan. Je leest een verhaal en vertelt het door aan iemand anders. Die vertelt vervolgens jouw verhaal weer door en dit herhaalt zich een paar keer. Wat is er over van het oorspronkelijke verhaal? Hoe goed luisteren we naar elkaar?

Slide 13 - Slide

Verhaaltje 3
Vanmorgen zat ik in de metro om naar school te gaan. Naast mij zat een man die eruit zag als een zwerver. Automatisch hield ik mijn neus een beetje dicht. Maar opeens hoor ik naast mij een hard gesnik. Ik kijk en zie dat de man hard zit te huilen met dikke tranen. Dit vond ik wel heel zielig. Maar ik wist ook niet zo goed wat ik moest doen. Gelukkig moest ik er de volgende halte uit.

Slide 14 - Slide

Slide 15 - Video

Vragen bij filmpje 
OEN
OMA
NIVEA
ANNA
DIK
LSD
KISS
KLUTS

Slide 16 - Slide

Uitleg afkortingen
OEN: Open Eerlijk Nieuwsgierig
OMA: Oordelen, Meningen, Adviezen/Aannames
NIVEA: Niet Invullen Voor Een Ander
ANNA: Altijd Navragen, Nooit Aannemen
DIK:  Denk In Kwaliteiten
LSD: Luisteren Samenvatten Doorvragen
KISS: Keep  It Short Simple
KLUTS: Kijken Luisteren Uitvragen Toetsen Samenvatten

Slide 17 - Slide

Oefening met de klas 
Deze opdracht doe je met de hele klas. Je oefent met LSD. 
Twee studenten beginnen. De een vertelt in een of twee zinnen aan de ander iets over wat hij deze week heeft meegemaakt. De ander past LSD toe. Probeer zo goed mogelijk te achterhalen wat er gebeurd is. 
De rest van de klas luistert. 
Na afloop vertellen de anderen in de klas welke vragen zij hadden willen stellen, die niet gesteld zijn. 
Daarna zijn twee andere studenten aan de beurt. 
Herhaal dit vijf keer.

Slide 18 - Slide

Slide 19 - Video

Afronding
Welke afkortingen zijn er?
Wat is altijd belangrijk in een gesprek?

Slide 20 - Slide