3/6 april 8e/9e uur of 2e/3e uur 5 Latijn

Vrijdag 3-4 8e/9e uur en maandag 6-4 2e/3e uur.
Werkwijze:
Amanda verzorgt de digitale lessen voor g5 Latijn. We gaan werken met LessonUp. Voor elke les verschijnt er op It's Learning de medeling dat er in LessonUp een les klaarstaat. Elke week zullen er  twee lessen van 90 minuten en één les van 45 minuten verschijnen. Na inloggen in LessonUp kun je de les volgen. Volg de lessen in zijn geheel.
Niet iedereen zal op hetzelfde punt in de stof zijn. Als je een onderdeel in de lesplanning al af hebt, ga je naar het volgende onderdeel van de les. Probeer je steeds aan de voorgestelde tijdsduur te houden.
Vanaf nu kun je vragen stellen in Microsoft Teams. Voor elk cluster 5 Latijn is een team aangemaakt. Je kan mij daar bereiken onder 'posts'. Cluster 4 is de klas van Nikos, cluster 3 is de klas van Heleen en cluster 9 is de klas van Amanda.
1 / 15
next
Slide 1: Slide
LatijnMiddelbare schoolvwoLeerjaar 5

This lesson contains 15 slides, with text slides.

time-iconLesson duration is: 90 min

Items in this lesson

Vrijdag 3-4 8e/9e uur en maandag 6-4 2e/3e uur.
Werkwijze:
Amanda verzorgt de digitale lessen voor g5 Latijn. We gaan werken met LessonUp. Voor elke les verschijnt er op It's Learning de medeling dat er in LessonUp een les klaarstaat. Elke week zullen er  twee lessen van 90 minuten en één les van 45 minuten verschijnen. Na inloggen in LessonUp kun je de les volgen. Volg de lessen in zijn geheel.
Niet iedereen zal op hetzelfde punt in de stof zijn. Als je een onderdeel in de lesplanning al af hebt, ga je naar het volgende onderdeel van de les. Probeer je steeds aan de voorgestelde tijdsduur te houden.
Vanaf nu kun je vragen stellen in Microsoft Teams. Voor elk cluster 5 Latijn is een team aangemaakt. Je kan mij daar bereiken onder 'posts'. Cluster 4 is de klas van Nikos, cluster 3 is de klas van Heleen en cluster 9 is de klas van Amanda.

Slide 1 - Slide

Leerdoel week 15
Het leerdoel van elke les is steeds dat je Seneca en de leer van de Stoa beter leert begrijpen, dat je beter leert vertalen, dat je beter wordt in tekstvragen maken en stijlmiddelen leert herkennen.

Slide 2 - Slide

Lesopbouw 3 april/6april
  • Bespreking tekst c brief 107 op blz. 160 tekstboek. 15 minuten
  • Maak vragen tekst c brief 107 blz. 70 opdrachtenboek. 15 minuten
  • Bespreking vragen tekst c brief 107 blz. 70 opdrachtenboek. 5 minuten
  • Maak de vragen bij de beschrijving van Tacitus over de dood van Seneca tekst c en d op blz. 111-112 opdrachtenboek. 30 minuten
  • (7 april: bespreking vragen Tacitus tekst a,b c en d blz. 111-112 opdrachtenboek)
  • Afrondende opdracht Seneca: deadline 10 april 23:59 uur.

Slide 3 - Slide

Bespreking tekst c brief 107. 15 minuten
Als je tekst c brief 107 nog niet helemaal vertaald hebt, doe dat dan nu eerst. Een bespreking volgen zonder voorbereiding, is niet nuttig. 
Houd de tekst op blz. 160 in je tekstboek en je vertaling erbij.




Slide 4 - Slide

c brief 107 dia 1

Slide 5 - Slide

c brief 107 dia 2

Slide 6 - Slide

c brief 107 dia 3

Slide 7 - Slide

c brief 107 dia 4

Slide 8 - Slide

c brief 107 dia 5

Slide 9 - Slide

c brief 107 dia 6

Slide 10 - Slide

c brief 107 dia 7

Slide 11 - Slide

Maak vragen tekst c brief 107. 15 minuten
Maak de vragen over tekst c brief 107 op blz. 70 in je opdrachtenboek.



Slide 12 - Slide

Bespreking vragen tekst c brief 107. 5 minuten
Als je deze vragen nog niet gemaakt hebt, doe dat dan nu eerst. Een bespreking volgen zonder voorbereiding, is niet nuttig. 
Houd je antwoorden erbij. De vragen staan op blz. 70 in je opdrachtenboek.



c brief 107 vragen

Slide 13 - Slide

Vragen tekst c en d Tacitus. 30 minuten
Maak de vragen over tekst c en d van Tacitus op blz. 111 in je opdrachtenboek.  (Als je minder tijd nodig hebt, is dat prima)

Slide 14 - Slide

Afrondende opdracht Seneca.
Op It's Learning vind je een worddocument met een afrondende opdracht over de stof van periode 3. Maak deze opdracht en lever hem in op It's Learning voor vrijdag 10 april 23:59 uur.

Slide 15 - Slide