This lesson contains 41 slides, with interactive quizzes and text slides.
Lesson duration is: 45 min
Items in this lesson
rekenen
Slide 1 - Slide
Wat gaan we vandaag doen?
- onze rekenhersencellen wakker houden (maken)!!
- oefenen met redactiesommen (verhaaltjessommen)
- uitrekenen mag natuurlijk op papier
- daag jezelf uit!
Slide 2 - Slide
Doel van vandaag:
- Ik kan handig rekenen
- Ik kan mijn rekenkennis toepassen bij
redactiesommen
Slide 3 - Slide
redactie (verhaaltjes) sommen
1. Lees het verhaaltje goed door.
2. Welke cijfers heb ik nodig om de som te maken.
3. Wat voor een soort som is het? x + - :
4. Schijf de som op een kladblaadje evt
5. Reken de som uit
6. Vul het antwoord in op de whiteboard
Slide 4 - Slide
5 kinderen hebben samen een briefje van 50 euro. Ze kopen er alle 5 een kaartje van voor het zwembad. Ze hebben precies genoeg. Hoe duur was ieder kaartje? ______ euro
Slide 5 - Open question
50 : 5 = €10
Slide 6 - Slide
De groentekraam op de markt leverde vandaag 7021 euro winst op. De notenkraam ernaast leverde een winst op van 6996 euro. Hoeveel euro leverde deze minder op dan de groetekraam? _____euro
Slide 7 - Open question
7021 - 6996 = €25 verschil
Slide 8 - Slide
Annabel verzamelt kaarten in een album. In het album passen 250 kaarten. Ze heeft er al 172. Hoeveel kan ze nog sparen voor het album vol is? ______ euro
Slide 9 - Open question
250 - 172 = 78
Slide 10 - Slide
Sem moet €12.75 betalen. Hij betaalt met 50 euro. Hoeveel krijgt hij terug?
A
37 euro en 75 cent
B
37 euro en 25 cent
C
75 euro en 37 cent
D
12 euro en 75 cent
Slide 11 - Quiz
€50 - €12,75 = €37,25
Slide 12 - Slide
Zebib koopt een tablet van 680 euro. Zij krijgt 250 euro korting. Hoeveel moet Zij betalen? ___euro
Slide 13 - Open question
€680 - €250 = €430,-
Slide 14 - Slide
Sven heeft 480gram suiker. Hij gebruikt 155 gram voor het maken van een appeltaart. Hoeveel gram houdt hij over? _____gram
Slide 15 - Open question
480 - 155 = 325 gram
Slide 16 - Slide
"Als we nog 2 stoelen verkopen hebben we deze week 300 stoelen verkocht", zegt de marktverkoper. Hoeveel stoelen zijn er tot nu toe verkocht?______stoelen
Slide 17 - Open question
300 - 2 = 298 stoelen
Slide 18 - Slide
3 kilo aardbeien kost 15 euro. Hoeveel moet moeder betalen voor 4 kilo? ____ euro
Slide 19 - Open question
15 : 3 = 5 / 5 x 4 = €20,-
Slide 20 - Slide
Evans doet vakantiewerk en verdient iedere dag 15 euro. Hoeveel dagen moet hij werken om een fiets van 150 euro te kunnen kopen?
A
100 dagen
B
20 dagen
C
15 dagen
D
10 dagen
Slide 21 - Quiz
150 : 15 = 10 dagen
Slide 22 - Slide
Yahya komt om half 8 uit bed. Om kwart voor 9 moet ze klaar zijn om naar school te gaan.
Hoeveel MINUTEN heeft ze om zich klaar te maken?
A
B
C
D
75 minuten
Slide 23 - Quiz
7.30 uur naar 8.45 uur =
75 minuten
Slide 24 - Slide
Yakeen, Fanueal en Mahmood verdelen samen 90 snoepjes. Hoeveel krijgt ieder? _____ snoepjes
Slide 25 - Open question
90 : 3 = 30 snoepjes
Slide 26 - Slide
Op een spaarkaart passen 25 zegels. Solomiueal heeft 356 zegels. Hoeveel spaarkaarten kan hij vol maken.
Slide 27 - Open question
356 : 25 = 14 volle kaarten
(6 zegeltjes over)
Slide 28 - Slide
Over precies 168 dagen is Muna weer jarig heeft ze uitgerekend. Precies 3 weken later wil ze weer weten hoeveel dagen het nog duurt. Hoeveel dagen duurt het dan nog ? _____dagen
Slide 29 - Open question
168 - 21 = 147 dagen
Slide 30 - Slide
Ice koopt een stereoset van 420 euro. Daarbij koopt hij nog eens geluidsboxen van 133 euro. Hoeveel euro moet hij betalen? _____ euro
Slide 31 - Open question
€420 + €133 = €553,-
Slide 32 - Slide
De moeder van Amar koopt voor haar verjaardag 4 cadeautjes van 9 euro en drie cadeautjes van 7 euro. Hoeveel moet ze betalen? ______ euro
Slide 33 - Open question
(4 x 9) + (3 x 7) = 36 + 21 = €57,-
Slide 34 - Slide
De stad waar Nout en Nadine wonen heeft 15800 inwoners. In een tijd van 15 jaar kwamen er 6200 inwoners bij. Hoeveel inwoners heeft hun stad nu?
A
2200
B
22000
C
9600
D
960
Slide 35 - Quiz
15.800 + 6.200 = 22.000 inwoners
Slide 36 - Slide
Emma wil 20 pakken van 500 ml liter vullen met appelsap. Hoeveel liter appelsap heeft ze nodig?
Slide 37 - Open question
20 x 500 ml = 10.000 ml = 10 liter
Slide 38 - Slide
Een grasmaaier kost 346 euro. Een klant koopt er 3 tegelijk en krijgt daarom in totaal 150 euro korting. Hoeveel euro moet hij betalen?