Elektriciteit B3 Stroomkring les 2

1 / 21
next
Slide 1: Slide
NatuurkundeMiddelbare schoolvmbo kLeerjaar 3

This lesson contains 21 slides, with interactive quizzes, text slides and 2 videos.

time-iconLesson duration is: 45 min

Items in this lesson

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

H1: Elektriciteit 
1.1  De stroomkring
1.2 In serie of parallel schakelen
1.3 Stroomsterkte en spanning meten
1.4 Vermogen
1.5 Energie
1.6 Beveiliging van de stroomkring



Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Lesprogramma
  1. Nova digitale boek koppelen
  2. Terugblik
  3. Leerdoelen
  4. Instructie (uitleg)
  5. Huiswerk
  6. Nabespreking
  7. Afsluiting 

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Elektriciteit
Nova code:
klascode 078075

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

Terugblik
  1. Wat zijn de belangrijkste symbolen in een schakelschema zijn.
  2. Geef voorbeelden van een spanningsbronnen.
  3. Hoe je met een schakelaar een stroomkring kunt onderbreken en sluiten.
  4. Waarmee meet je de stroomsterkte.
  5. Wat is het symbool van stroomsterkte en de eenheid van stroomsterkte.
  6. wat het vermogen van een apparaat is.
  7. wat de eenheid van vermogen.

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

Leerdoelen 1.1 Stroomkring
  1. Je kunt herkennen of een stroomkring onderbroken of gesloten is.
  2. Je kunt de symbolen van elektrische componenten benoemen.
  3. Je kunt een schakelschema tekenen.
  4. Je kunt het verschil uitleggen tussen een schakelaar en een drukschakelaar.
  5. Je kunt het verschil benoemen tussen geleiders en isolatoren.
  6. Je kunt een aantal geleiders en isolatoren benoemen.

Slide 6 - Slide

This item has no instructions

Instructie 
Hoe teken je een schakelschema: 
Filmpje Nova  
Introductie van 1.1 

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

Instructie
Symbolen voor elektrische schakelingen

Slide 8 - Slide

Wetenschap is het opdoen van kennis en deze toepassen.
Natuurwetenschappers kijken naar de natuurlijke wereld, en nemen verschijnselen waar. En proberen die te verklaren en te voorspellen.
Ze doen ONDERZOEK en ontdekken zo nieuwe dingen over de natuur om ons heen.
Techniek wordt gebruikt om die kennis in uitvindingen toe te passen

Verschil Natuurkunde en Scheikunde: tijdelijk en blijvende veranderingen: Je kan het niet meer terug krijgen in de oude staat.
Eigenlijk IS scheikunde ook natuurkunde, maar dan specifiek gericht op stoffen en hoe die met elkaar reageren DUS een blijvende verandering


Instructie
  • In het schakelschema van figuur 3 is een onderbroken stroomkring getekend. De lamp brandt dus niet.

  • In figuur 4 zie je de schakelschema van een gesloten stroomkring brandt de lamp. 

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Instructie
In het schakelschema van figuur 1 is een onderbroken stroomkring getekend. De lamp brandt dus niet.

 
In figuur 2 zie je de schakelschema van een gesloten stroomkring brandt de lamp. 

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

Instructie
  • Isolator: Stof die een elektrische stroom niet of heel slecht doorlaat.

  • Geleider: Stof waar een elektrische stroom gemakkelijk doorheen kan lopen.

Slide 11 - Slide

This item has no instructions

Instructie
  • Isolator: Hout, rubber, lucht en kunststof

  • Geleider: alle metalen, bijvoorbeeld koper, ijzer, aluminium. Sommige metalen geleiden beter

Slide 12 - Slide

This item has no instructions

Aan de slag!
Maak opdracht 1 t/m 7
Je mag samenwerken

Slide 13 - Slide

This item has no instructions

Nabespreken 
Antwoorden opdrachten

Slide 14 - Slide

Wetenschap is het opdoen van kennis en deze toepassen.
Natuurwetenschappers kijken naar de natuurlijke wereld, en nemen verschijnselen waar. En proberen die te verklaren en te voorspellen.
Ze doen ONDERZOEK en ontdekken zo nieuwe dingen over de natuur om ons heen.
Techniek wordt gebruikt om die kennis in uitvindingen toe te passen

Verschil Natuurkunde en Scheikunde: tijdelijk en blijvende veranderingen: Je kan het niet meer terug krijgen in de oude staat.
Eigenlijk IS scheikunde ook natuurkunde, maar dan specifiek gericht op stoffen en hoe die met elkaar reageren DUS een blijvende verandering



Schrijf 3 dingen op die
je deze les hebt geleerd

Slide 15 - Open question

This item has no instructions


Stel 1 vraag over iets dat je
deze les nog niet zo goed hebt begrepen

Slide 16 - Open question

This item has no instructions

Slide 17 - Video

This item has no instructions

Afsluiting
We weten:
  1. Hoe je kunt herkennen of een stroomkring onderbroken of gesloten is.
  2. Wat de symbolen van elektrische componenten zijn.
  3. Hoe je een schakelschema kunt tekenen.
  4. Wat het verschil is tussen een schakelaar en een drukschakelaar.
  5. Wat het verschil is tussen geleiders en isolatoren.
  6. Wat geleiders en isolatoren zijn en kunnen daar voorbeelden van geven.

Slide 18 - Slide

This item has no instructions

Ik snap de leerdoelen:
Hoe je kunt herkennen of een stroomkring onderbroken of gesloten is.
Wat de symbolen van elektrische componenten zijn.
Hoe je een schakelschema kunt tekenen.
Wat het verschil is tussen een schakelaar en een drukschakelaar.
Wat het verschil is tussen geleiders en isolatoren.
Wat geleiders en isolatoren zijn en kunnen daar voorbeelden van geven.
A
Ja
B
Nee
C
Een beetje....

Slide 19 - Quiz

This item has no instructions

Afsluiting
Volgende les:

Huiswerk:

1. Maak de opdrachten af, 1 t/m 9
2. Lees paragraaf 1.2 In serie of parallel schakelen

Dank voor jullie aandacht!

Slide 20 - Slide

This item has no instructions

Slide 21 - Video

This item has no instructions