Mentoraat OA leerjaar 2 week 10 dinsdag

Mentoraat OA leerjaar 2
Week 11
Benodigdheden student: 
  • Lesbrief mentoraat week 11
1 / 18
next
Slide 1: Slide
WelzijnMBOStudiejaar 2

This lesson contains 18 slides, with interactive quizzes and text slides.

Items in this lesson

Mentoraat OA leerjaar 2
Week 11
Benodigdheden student: 
  • Lesbrief mentoraat week 11

Slide 1 - Slide

Lesinhoud
  • Opdracht 'Ervaren'
  • Opdracht 'Je sociale brein' 
  • Opdracht 'Je spiegelneuronen gebruiken'
  • Evaluatie lesdoel

Slide 2 - Slide

Doel van de les

  • Aan het eind  van de les heb je inzicht hoe de hersenen werken en in formatie doorgeven.
  • Weet je dat er verbindingen tussen neuronen ontstaan als je bepaalde activiteiten vaak herhaalt.
  • Weet je wat spiegelneuronen zijn en kennen jullie de functie hiervan.
  • Gebruik je spiegelneuronen om emoties in gezichten te 'lezen'.

Slide 3 - Slide

Inleiding
Hoe sociaal ben je? Kun je goed met anderen omgaan of heb je vaak ruzie? Goed kunnen omgaan met anderen is belangrijk. Niet alleen in je privéleven, maar ook op je stage of werk. Maar hoe kan het dat je sociaal bent en met anderen kunt omgaan? Dat heeft met jouzelf en jouw hersenen te maken.

Slide 4 - Slide

Opdracht 'ervaren'
  • Iedere student typt 2 zinnen over zichzelf die niet waar zijn en 1 zin  die wel waar is.
  • Bijvoorbeeld: Ik sport graag, ik ben goed in vreemde talen en ik kook graag.
timer
2:00

Slide 5 - Slide

Opdracht 'ervaren'
Vervolgens leest een aantal studenten de 3 zinnen voor. De andere studenten proberen d.m.v. vragen te stellen er achter te komen welke zinnen niet waar zijn en welke wel waar is.

Hoe zijn jullie erachter gekomen wat waar / niet waar is?

Slide 6 - Slide

Opdracht 'Je sociale brein':
  • Lees klassikaal tekst van lesbrief mentoraat week 3 op blz. 2 & 3 
timer
5:00

Slide 7 - Slide

Welke informatie, die je hebt gelezen vond je interessant?

Slide 8 - Open question

Welke informatie was nieuw voor je?

Slide 9 - Open question

Opdracht 'Je spiegelneuronen gebruiken'
Bekijk  individueel op blz. 4 & 5 van de lesbrief de gezichtsuitdrukkingen van de verschillende personen. Probeer te ontdekken welke emoties bij de verschillende personen passen. Gebruik de emoties, die op bladzijde 4 staan.
timer
5:00

Slide 10 - Slide

Antwoorden
1. boos-ontevreden                                      11. vrolijk-uitbundig
2. walging-afkeur                                          12. trots
3. vrolijk-blij-geluk 
4.boos-agressief
5. verbazing                                                      NB. 1-6 kunnen eventueel omgewisseld worden!
6. teleurgesteld
7. bezorgd-moedeloos
8. schrik-angst
9. verdriet
10. spijt-iets stoms gedaan

Slide 11 - Slide

Wie had moeite met de vorige opdracht? Typ hieronder jouw naam!

Slide 12 - Open question

Waarom is het belangrijk dat je emoties van anderen in hun gezichtsuitdrukking kunt herkennen?

Slide 13 - Open question

Noem nog een aantal dingen waaraan je emoties kunt aflezen.

Slide 14 - Mind map

Op welke manier bepaal jezelf waarop je brein zich ontwikkelt?

Slide 15 - Open question

Evaluatie lesdoel
  • Aan het eind van de les heb je inzicht hoe de hersenen werken en in formatie doorgeven.
  • Weet je dat er verbindingen tussen neuronen ontstaan als je bepaalde activiteiten vaak herhaalt.
  • Weet je wat spiegelneuronen zijn en kennen jullie de functie hiervan.
  • Gebruik je spiegelneuronen om emoties in gezichten te 'lezen'.

Doel behaald?

Slide 16 - Slide

Huiswerk
NVT

Slide 17 - Slide

Vooruitblik

Slide 18 - Slide