Les 13 NL RW, 12 mei 2026

Les 13 | Rekenen en Nederlands 1F.
  1. Inchecken: Hoe voel je je?
  2. De vorige les
  3. Opwarmertje
  4. Instructie
  5. Bundels | Leerlijn | Educatieve spelletjes
  6. Evaluatie
1 / 17
next
Slide 1: Slide
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 4

This lesson contains 17 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 60 min

Items in this lesson

Les 13 | Rekenen en Nederlands 1F.
  1. Inchecken: Hoe voel je je?
  2. De vorige les
  3. Opwarmertje
  4. Instructie
  5. Bundels | Leerlijn | Educatieve spelletjes
  6. Evaluatie

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Inchecken; Hoe voel je je nu?

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Hoe voel je je?

Blij, enthousiast of...
Normaal, rustig of...
Moe, nerveus, verdrietig of...

Slide 3 - Open question

This item has no instructions

De app.
Resultaten bespreken.
  1. De Bundels; alles gemaakt. Rekenen met geld was lastig.
  2. De Werelden; wat heb je nog extra geoefend?
  3. De spelletjespagina; heb je nog een spel gespeeld?
  
                                                                                            

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

De vorige les. 
De vorige lesdoelen.
Lesdoel(en):
  • Ik leerde de som uit een verhaal te halen en op de juiste wijze uit te rekenen; geld (optellen en aftrekken met kommagetallen t/m 100).
  • Ik herhaalde de leerdoelen van de tegenwoordige tijd die ik nog kan verbeteren.

  1. Maak de bundel(s) in Gynzy.
  2. Geef antwoord op de volgende vragen.

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

Rekenen; Geef antwoord op onderstaande vragen:


Opa koopt een cadeau voor oma van 53,95 euro. Hij geeft 60 euro. Hoeveel euro krijgt opa terug?

Slide 6 - Open question

This item has no instructions

Opwarmertje.
Rekenspel.
Lesdoel(en):
  • Ik leer grote getallen op de juiste manier uit te spreken.
  • Ik leer de waarde van getallen.
  • Ik leer een getal te raden.

LINK: Rekenspel (duizendtal; D).
  
                                                                                            

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

Instructie.
Rekenen en Nederlands 1F.
Lesdoel(en):
  • Ik leer de som uit een verhaal te halen en op de juiste wijze uit te rekenen; geld (optellen en aftrekken met kommagetallen t/m 100).
  • Ik herhaal de leerdoelen van de tegenwoordige tijd die ik nog kan verbeteren.
  • Ik leer de leesstrategieën van begrijpend lezen toe te passen en ik kan hierdoor vragen beantwoorden over een tekst.



Slide 8 - Slide

This item has no instructions

Instructie.
Rekenen 1F.
Klik op de link hieronder voor:
  1. De introductie van het lesdoel.
  2. De instructie van het lesdoel.

LINK; instructieles.
LINK; instructieles.

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Instructie.
Spelling 1F.
Klik op de link hieronder voor:
  1. De introductie van het lesdoel.
  2. De instructie van het lesdoel.

LINK; instructieles.

Categoriekaart bespreken - doel 1 van huiswerk spelling.

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

Zelfstandige verwerking.
Rekenen.
Allebei de oefenreeksen.

Ik doe het voor.
Rekenen; Ik maak opdracht 4.
Taal; 

Jij doet het na.
Rekenen; Jij maakt opdracht 5.
Taal; 








Slide 11 - Slide

  1. bouwden
  2. breide
  3. zwaaiden
  4. bereikten
Zelfstandige verwerking.
Rekenen.
Jij doet het zelf.
Rekenen; Jij maakt opdracht 6.
Taal; 














Slide 12 - Slide

  1. bouwden
  2. breide
  3. zwaaiden
  4. bereikten
Zelfstandige verwerking.
De opdrachten.
Jij doet het zelf.
  1. De bundel(s) maken.
  2. Tijd over na begrijpend lezen? Dan de opdrachten afmaken van de inoefening.

Slide 13 - Slide

This item has no instructions

Zelfstandige verwerking.
Begrijpend lezen.
Wij doen het samen.
AVI tekst: Robbie de rat (verhalende tekst).

  1. De AVI tekst wordt hardop voorgelezen door jou.
    Ik ben de leescoach; bij een leesfout vraag ik je om de zin nog een keer te lezen.
  2. De vragen worden voorbesproken.












Slide 14 - Slide

  1. bouwden
  2. breide
  3. zwaaiden
  4. bereikten
Zelfstandige verwerking | Jij doet het zelf.


Slide 15 - Open question

This item has no instructions

Evaluatie rekenen. Geef antwoord op de volgende vraag:

De vader van Veerle koopt een doosje schroeven van 1,70 euro en een zakje spijkers van 0,95 euro. Hoeveel moet de vader van Veerle betalen?

Slide 16 - Open question

This item has no instructions

De volgende les.
Wat ga je leren?
De volgende les:
  • Ik leer de som uit een verhaal te halen en op de juiste wijze uit te rekenen; geld (optellen en aftrekken met kommagetallen t/m 100).
  • Ik leer het enkelvoud en meervoud van persoonsvormen van onregelmatige werkwoorden (zijn, hebben, kunnen, mogen, willen en zullen) in de tegenwoordige en verleden tijd spellen. 
  • Ik leer de leesstrategieën van begrijpend lezen toe te passen en ik kan hierdoor vragen beantwoorden over een tekst.

Maak de bundel(s) ´na de les´.
Oefen in De Werelden.

Slide 17 - Slide

This item has no instructions