LES 7 - AANTEKENINGEN MAKEN BIJ EEN VIDEO

1 / 24
next
Slide 1: Slide
StudievaardighedenMiddelbare schoolvmbo, mavo, havo, vwoLeerjaar 1-6

This lesson contains 24 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 20 min

Items in this lesson

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

LES 7
aantekeningen maken bij een video

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

JdW-kijkwijzer
Lesopbouw:

  1. Vooraf:
    Startklaar, Voorkennis activeren, Formatief Handelen

  2. Instructie:
    Leerdoelgericht werken, Inclusieve didactiek, Concrete en herkenbare voorbeelden, Formatief Handelen

  3. Toepassing:
    Actieve verwerking, Formatief handelen 

  4. Evaluatie:
    Afsluiting

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

              Startklaar
  • Op je plek zitten 
  • Telefoon in het Zakkie 
  • Jas over de stoel, oortjes in de tas, tas op de grond
  • Schoolspullen op tafel: Boek, Chromebook, JdW-map, etui 
timer
3:00

Slide 5 - Slide

1. Startklaar
Bij de start van iedere les verwelkomt de docent de leerlingen bij de ingang van de deur, noemt leerlingen bij naam, maakt oogcontact en besteedt aandacht aan hun welbevinden. De docent geeft het goede voorbeeld en spreekt hoge verwachtingen uit voor het verloop van de les door succescriteria op gewenst gedrag, schooltaal en effectief leren te benoemen. De leerlingen zijn startklaar: ingelogd in LessonUp, telefoons opgeborgen in het Zakkie, en JdW-map op tafel.
Les: De Cornell methode

Slide 6 - Slide

This item has no instructions

Introductie 
Tijdens de les moet je vaak aantekeningen maken, zodat je de uitleg niet vergeet en stof beter in je hoofd blijft zitten. Maar hoe kun je dat op een goede manier doen?

In deze les laten we zien hoe je stof kunt bestuderen en aantekeningen kan maken met de Cornell methode.

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

1: Wat verwacht je?
2: Hoe doe je het nu?
3: Aan de slag
4: Experiment
5: Quiz
6: Tips 
In dit gedeelte blik je vooruit op het onderwerp. Waarom is timemanagement eigenlijk belangrijk?
Hoe doe je het nu?
In dit gedeelte gaan we ons verder verdiepen. 
In dit onderdeel pas je toe wat je in 3: aan de slag geleerd hebt. Het experiment is elke les anders.
Test je kennis!
Bij tips vind je altijd een aantal handige leerstrategieën 
Inhoudsopgave:

Slide 8 - Slide

This item has no instructions

1. Wat verwacht je?
Je onthoudt meer informatie, wanneer je effectief leert. Dit doe je door het inzetten van leerstrategieën.

Door effectieve leerstrategieën te gebruiken, wordt nieuwe kennis goed opgeslagen in het langetermijngeheugen en kan je de kennis toepassen.

Maar wat zijn leerstrategieën eigenlijk?

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Maak jij al aantekeningen?

Ontdek het met de volgende vragen!

Denk na over hoe je nu stof bestudeert.

2. Hoe doe je het nu?

Slide 10 - Slide

This item has no instructions


Maak jij al gebruik van leerstrategieën?
Nooit
Soms
Vaak
Altijd

Slide 11 - Poll

This item has no instructions


In de les maak ik aantekeningen.
Nooit
Soms
Vaak
Altijd

Slide 12 - Poll

This item has no instructions


Als ik stof bestudeer heb ik goed door wat de hoofdzaken en bijzaken zijn.
Nooit
Soms
Vaak
Altijd

Slide 13 - Poll

This item has no instructions


Ik gebruik aantekeningen als ik ga leren voor een toets.
Nooit
Soms
Vaak
Altijd

Slide 14 - Poll

This item has no instructions

           Leerdoelen
Aan het einde van deze les...
  1. kun je uitleggen wat leerstrategieën zijn (R)
  2. kun je uitleggen wat de Cornellmethode is en hoe je deze kunt inzetten (T1)

Slide 15 - Slide

3. Leerdoelgericht werken
De docent geeft het onderwerp, RTTI geformuleerde leerdoelen en de lesopbouw aan. De docent weet de leerdoelen goed te laten aansluiten bij de voorkennis en het (taal)niveau van de leerlingen. Gedurende de les wordt continu een terugkoppeling naar de leerdoelen gemaakt om de mate van beheersing te controleren.   





3: De Cornell methode
  • Theorie
  • Opdracht
Je gaat nu aan de slag met de Cornell methode:
3. Aan de slag
De Cornell-methode is een hele oude, maar hele handige manier om actief stof te bestuderen. 

Slide 16 - Slide

This item has no instructions

De Cornell methode is een slimme manier om stof te bestuderen. De methode is al heel oud (ruim 50 jaar), maar wordt nog steeds gezien als een hele goede manier om aantekeningen te maken.

Door deze methode te gebruiken kun je goed de hoofdzaken en bijzaken uit elkaar halen.

Bekijk de video hoe de methode werkt. 
Theorie 1: Hoofdzaken en bijzaken

Slide 17 - Slide

This item has no instructions

In het voorbeeld zie je een les over de tweede wereldoorlog waarbij er volgens de Cornell methode aantekeningen zijn gemaakt. Kun jij zaken op de juiste plek zetten?

Ga
hier naar het voorbeeld. 

Opdracht 1. Wat hoort waar?

Slide 18 - Slide

This item has no instructions

Maak een aantekening van een les volgens de Cornell-methode 

  • Pak een A4'tje en verdeel je papier zoals op de tekening staat
  • Schrijf bovenaan in het groene vlak het onderwerp van de les
  • Schrijf in de rechterkolom de notities 
  • Schrijf in de linkerkolom de kernwoorden en kernvragen 
  • Schrijf onderaan in één a twee regels waar de les over ging 
     
Klaar? Bewaar je aantekeningen in een map. Zo raak je jouw aantekeningen niet kwijt. 
4. Experiment

Slide 19 - Slide

This item has no instructions

In deze les heb je ontdekt:

  • Wat leerstrategieën zijn.
  • Wat de Cornell methode is en hoe je deze kunt inzetten.

Doe nu de Quiz over de Cornell methode!
5. Quiz

Slide 20 - Slide

This item has no instructions


Waar komt de naam de Cornell methode vandaan?
A
Walter Cornell
B
Dat weet niemand
C
Universiteit van Cornell
D
Universiteit van Harvard

Slide 21 - Quiz

This item has no instructions


We hebben het deze les over leerstrategieën gehad. Omschrijf leerstrategieën in je eigen woorden.

Slide 22 - Open question

This item has no instructions

Heb jij nog 
manieren om te leren
die goed voor jou werken?

Slide 23 - Mind map

This item has no instructions

Gebruik je voorkennis
Gebruik leerstrategieën die voor jou werken
Gebruik leerstrategieën die voor jou werken
6. Afsluitende tips

Slide 24 - Slide

This item has no instructions