IB_MYP_Unit 1_ leccion 7_

1 / 23
next
Slide 1: Slide
SpaansMiddelbare schoolmavo, havo, vwoLeerjaar 1

This lesson contains 23 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 70 min

Items in this lesson

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

¡Bienvenidos a la clase de español!

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

              Startklaar
  • Op je plek zitten 
  • Telefoon in het Zakkie en daarna in het bakkie
  • Jas over de stoel, oortjes in de tas, tas op de grond
  • Schoolspullen op tafel
timer
3:00
¡Hola!

Slide 3 - Slide

1. Startklaar
Bij de start van iedere les verwelkomt de docent de leerlingen bij de ingang van de deur, noemt leerlingen bij naam, maakt oogcontact en besteedt aandacht aan hun welbevinden. De docent geeft het goede voorbeeld en spreekt hoge verwachtingen uit voor het verloop van de les door succescriteria op gewenst gedrag, schooltaal en effectief leren te benoemen. De leerlingen zijn startklaar: ingelogd in LessonUp, telefoons opgeborgen in het Zakkie, en JdW-map op tafel.
¿Cómo estás hoy?
Hoe gaat het vandaag?

Slide 4 - Poll

This item has no instructions

Lesplanning
  • Inleiding
  • Leerdoelen van de les 
  • Herhaling
  • Uitleg
  • Opdrachten
  • Uitleg
  • Opdrachten
  • # Exit ticket 

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

              Inleiding
Vandaag is geen nieuwe stof.
Vandaag is: even wakker schudden, alles terughalen wat jullie al in je hoofd hebben gestopt, en oefenen alsof we in Spanje zitten en iemand vraagt je:
“¿Quién eres? ¿Y tu familia?

Aan het einde van deze les kun je:
✅ Zeggen wie jij bent en wie je familie is
✅ Familieleden herkennen in korte tekstjes
✅ Simpele zinnen schrijven over jezelf
✅ ser, tener, gustar gebruiken (jaaaa, weer 😌)

En… dit helpt jou 100% voor de toets.

3, 2, 1… ¡Vamos!

Slide 6 - Slide

Inleiding
Door een goede inleiding voelen leerlingen zich betrokken en begrijpen ze het belang van wat ze gaan leren. Dit vergroot hun motivatie en leerresultaten. 
           Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
  • kan ik mijn familie beschrijven in het Spaans
  • kan ik een korte tekst lezen over een familie en vragen beantwoorden
  • kan ik een stukje schrijven over mezelf

Ik oefen voor mijn toets ✨

Slide 7 - Slide

3. Leerdoelgericht werken
De docent geeft het onderwerp, RTTI geformuleerde leerdoelen en de lesopbouw aan. De docent weet de leerdoelen goed te laten aansluiten bij de voorkennis en het (taal)niveau van de leerlingen. Gedurende de les wordt continu een terugkoppeling naar de leerdoelen gemaakt om de mate van beheersing te controleren.   
¿Qué recuerdas del español?
Wat weet je nog van het Spaans?

Slide 8 - Open question

This item has no instructions

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

https://play.kahoot.it/v2/*?quizId=4cc65017-5347-4f9b-9fb8-ad75be44622b

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

Ga uit van Maggie, zij is "yo".
Tekst
el padre
la abuela
el hermano
la madre
el abuelo

Slide 11 - Drag question

This item has no instructions

Slide 12 - Slide

This item has no instructions

Slide 13 - Slide

This item has no instructions

¿Qué recuerdas todavía?
https://create.kahoot.it/details/05220141-b4e5-4ec0-86b4-b94c7e57e62e?drawer=

Slide 14 - Slide

This item has no instructions

abril
enero
octubre
julio

Slide 15 - Drag question

This item has no instructions

Madre
Padre
Hermano
Hermana
Amigo
Amiga

Slide 16 - Drag question

This item has no instructions

Alta
Bajo
Simpática
Divertido
Seria

Slide 17 - Drag question

This item has no instructions

Una familia española

Hola, me llamo Lucía y tengo doce años. Vivo en un piso en Sevilla, una ciudad en el sur de España.
En mi familia somos cinco personas: mis padres, mis dos hermanos y yo.
Mi madre, Carmen, trabaja en un hospital. Es enfermera y le gusta mucho su trabajo.
Mi padre, Luis, es profesor de matemáticas. Es muy paciente y simpático.
Mi hermano mayor, Pablo, tiene dieciséis años. Es un poco perezoso, pero divertido.
Mi hermano pequeño, Mario, tiene siete años. Es bajo, muy activo y habla mucho.
En casa tenemos un perro que se llama Toby.
Los fines de semana salimos al parque o visitamos a mis abuelos.
Me gusta pasar tiempo con mi familia, escuchar música y ver series en la tele.
También ayudo a mi madre a cocinar. Mi plato favorito es la tortilla española.

Slide 18 - Slide

This item has no instructions

A. Opción múltiple

¿Dónde vive Lucía?
 a) En Madrid  b) En Barcelona  c) En Sevilla

¿Cuántas personas hay en su familia?
 a) Cuatro  b) Cinco  c) Seis

¿Dónde trabaja la madre de Lucía?
 a) En una escuela  b) En un hospital  c) En una oficina

¿Cómo es el padre?
 a) Serio y antipático  b) Paciente y simpático  c) Aburrido

¿Qué hace la familia los fines de semana?
 a) Ven la tele todo el día
 b) Salen al parque o visitan a los abuelos
 c) No hacen nada

Slide 19 - Slide

This item has no instructions

B. Verdadero o falso

Lucía vive en una casa grande en el campo. (  )

Pablo es el hermano menor. (  )

Mario es muy activo. (  )

Toby es el gato de la familia. (  )

Lucía ayuda a su madre a cocinar. (  )

Slide 20 - Slide

This item has no instructions

C. Respuestas cortas

¿Cuántos años tiene Lucía?
 ....................................................................................

¿Cómo es Pablo?
 ....................................................................................

¿Qué hace Mario?
 ....................................................................................

¿Qué le gusta a Lucía?
 ....................................................................................

¿Cuál es su plato favorito?
 ....................................................................................

Slide 21 - Slide

This item has no instructions

¿Qué vas a hacer el fin de semana?
A
Dormir 😴
B
Estudiar 📚
C
Hacer deporte 🏃‍♀️
D
Quedar con amigos 🧡🤗👯‍♀️

Slide 22 - Quiz

This item has no instructions

¡Nos vemos la próxima clase!
¡Nos vemos la próxima clase!

Slide 23 - Slide

This item has no instructions