LES 1 - VOORAF

1 / 24
next
Slide 1: Slide
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 2

This lesson contains 24 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 90 min

Items in this lesson

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

              Startklaar
  • Op je plek zitten 
  • Telefoon in het Zakkie 
  • Jas over de stoel, oortjes in de tas, tas op de grond
  • Schoolspullen op tafel: Boek, Chromebook, JdW-map, etui 
timer
3:00

Slide 2 - Slide

1. Startklaar
Bij de start van iedere les verwelkomt de docent de leerlingen bij de ingang van de deur, noemt leerlingen bij naam, maakt oogcontact en besteedt aandacht aan hun welbevinden. De docent geeft het goede voorbeeld en spreekt hoge verwachtingen uit voor het verloop van de les door succescriteria op gewenst gedrag, schooltaal en effectief leren te benoemen. De leerlingen zijn startklaar: ingelogd in LessonUp, telefoons opgeborgen in het Zakkie, en JdW-map op tafel.
JdW-kijkwijzer
Lesopbouw:

  1. Vooraf:
    Startklaar, Voorkennis activeren, Formatief Handelen

  2. Instructie:
    Leerdoelgericht werken, Inclusieve didactiek, Concrete en herkenbare voorbeelden, Formatief Handelen

  3. Toepassing:
    Actieve verwerking, Formatief handelen 

  4. Evaluatie:
    Afsluiting

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Inleiding
Wil je een bijbaantje maar ben je nog te jong?
Niet getreurd. Er zijn vele andere manieren om geld te verdienen. Je kunt bijvoorbeeld honden uitlaten, auto's wassen of boodschappen doen voor mensen.

Zo kun je als je nog niet mag werken, toch geld verdienen!

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
  • kan ik een aantal stellingen over de tekst beantwoorden.
  • kan ik aangeven welke woorden in de tekst ik nog niet ken.
  • ken ik de betekenis van moeilijke woorden in de tekst.

Slide 5 - Slide

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
Waar denk je aan bij
'Geld, baantjes en uitgaven'

Slide 6 - Mind map

This item has no instructions

Voorkennis activeren


Er volgen zo een aantal stellingen over jongeren en geld. 
Geef steeds aan wat jij denkt. 

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

Uit het Nibud-Scholierenonderzoek blijkt dat 67% van de scholieren weleens geld leent.
Dit wist ik.
Dit wist ik niet.

Slide 8 - Poll

This item has no instructions

Voor oppassen kun je (als scholier) tussen de €2,65 en €4 per uur vragen.
Dit wist ik.
Dit wist ik niet.

Slide 9 - Poll

This item has no instructions

Bij krantenwijken of bij boeren word je niet betaald per uur, maar krijg je vaak een bedrag per krant of per kilo geplukt fruit.
Dit wist ik.
Dit wist ik niet.

Slide 10 - Poll

This item has no instructions

Van alle middelbare scholieren krijgt ongeveer 88% zakgeld.
Dit wist ik.
Dit wist ik niet.

Slide 11 - Poll

This item has no instructions

Jongeren geven het vaakst geld uit aan snoep en snacks.
A
Waar
B
Niet waar

Slide 12 - Quiz

This item has no instructions

Zwart werken (en dus geen belasting betalen) is verboden.
A
Waar
B
Niet waar

Slide 13 - Quiz

This item has no instructions

Jongeren van 13 en 14 jaar mogen zelf kranten bezorgen.
A
Waar
B
Niet waar

Slide 14 - Quiz

This item has no instructions

Jongeren van 13 en 14 jaar mogen geen dingen tillen die zwaarder zijn dan 10 kilo.
A
Waar
B
Niet waar

Slide 15 - Quiz

This item has no instructions

Vanaf je vijftiende moet je ten minste het minimumloon verdienen.
A
Waar
B
Niet waar

Slide 16 - Quiz

This item has no instructions

Met zakgeld kun je goed oefenen in hoe je het beste om kunt gaan met geld.
Eens
Oneens

Slide 17 - Poll

This item has no instructions

Mensen die op jonge leeftijd leren hoe ze met geld om moeten gaan, komen later minder vaak in de financiële problemen.
Eens
Oneens

Slide 18 - Poll

This item has no instructions

Lezen


We lezen de tekst nu gezamenlijk.
Zet een streep onder de woorden die je niet kent.

Slide 19 - Slide

This item has no instructions

Vul hier de woorden in die
je onderstreept hebt
in de tekst.

Slide 20 - Mind map

This item has no instructions

Aan de slag!
Je maakt zelfstandig het werkblad dat je hiernaast ziet. 
Je noteert de betekenis van het woord, en maakt een zin met het woord.

Heb je geen woorden onderstreept dan doe je dit uit je hoofd.

Heb je wel woorden onderstreept dan mag je Google gebruiken

Slide 21 - Slide

This item has no instructions

BEGRIPPEN UIT DEZE LES
getreurd
baan
echter
allerlei
klusjes
karweitjes
verfrissend
onkruid
wieden
schoffel
buurt
scholieren-
 onderzoek
financiële
 problemen

Slide 22 - Slide

This item has no instructions

Welk cijfer zou je jezelf geven voor aandacht tijdens deze les?
010

Slide 23 - Poll

This item has no instructions

Ben je blij met het resultaat?
😒🙁😐🙂😃

Slide 24 - Poll

This item has no instructions