Les 3: Afronding H2

1 / 35
next
Slide 1: Slide
AardrijkskundeMiddelbare schoolvmbo bLeerjaar 2

This lesson contains 35 slides, with interactive quizzes, text slides and 2 videos.

time-iconLesson duration is: 70 min

Items in this lesson

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Les 3: Afronden H2

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

JdW-kijkwijzer
Lesopbouw:

  1. Vooraf:
    Startklaar, Voorkennis activeren, Formatief Handelen

  2. Instructie:
    Leerdoelgericht werken, Inclusieve didactiek, Concrete en herkenbare voorbeelden, Formatief Handelen

  3. Toepassing:
    Actieve verwerking, Formatief handelen 

  4. Evaluatie:
    Afsluiting

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

              Startklaar
  • Op je plek zitten 
  • Telefoon in het Zakkie in het Bakkie
  • Jas over de stoel, oortjes in de tas, tas op de grond
  • Schoolspullen op tafel: leerboek, werkboek, JDW-map, etui, laptop
timer
3:00

Slide 5 - Slide

1. Startklaar
Bij de start van iedere les verwelkomt de docent de leerlingen bij de ingang van de deur, noemt leerlingen bij naam, maakt oogcontact en besteedt aandacht aan hun welbevinden. De docent geeft het goede voorbeeld en spreekt hoge verwachtingen uit voor het verloop van de les door succescriteria op gewenst gedrag, schooltaal en effectief leren te benoemen. De leerlingen zijn startklaar: ingelogd in LessonUp, telefoons opgeborgen in het Zakkie, en JdW-map op tafel.
Lesplanning
  • Voorkennis
  • Leerdoelen
  • Inleiding
  • Instructie
  • Verwerkingsopdracht
  • Afsluiting

Slide 6 - Slide

This item has no instructions

Wat weet je nog van de vorige les?

Slide 7 - Mind map

This item has no instructions

Wat is export?

Slide 8 - Mind map

This item has no instructions

Wat is import?

Slide 9 - Mind map

This item has no instructions

Wat is 'kapitaal'?

Slide 10 - Open question

This item has no instructions

Veeteelt
met veel dieren op weinig grond is = ...............................?
A
Intensieve landbouw
B
Intensieve veeteelt
C
Extensieve landbouw
D
Extensieve veeteelt

Slide 11 - Quiz

This item has no instructions

Productie waarbij veel arbeid per hectare of per product nodig is = ............................?
A
Arbeidsintensief
B
Kapitaalintensief

Slide 12 - Quiz

This item has no instructions

Bedrijven
die van landbouwproducten voedsel maken = .............................?
A
Industrie
B
Voedselverwerkende industrie
C
Voedselfabriek
D
Fabriek

Slide 13 - Quiz

This item has no instructions

Wat is import?

Slide 14 - Mind map

This item has no instructions

Wat is export?

Slide 15 - Mind map

This item has no instructions

Actualiteit
De laatste weken is Donald Trump, de president van Amerika, heel veel in het nieuws geweest. Eigenlijk over verschillende onderwerpen. 

Wat weet je hierover?


Schrijf het op je wisbordje. 

Slide 16 - Slide

This item has no instructions

Slide 17 - Link

This item has no instructions

Inleiding
Deze les gaan we H2 afronden. We zoomen in op begrippen als kapitaalintensief en arbeidsintensief. 

Ook herhalen we de andere lesstof van H2. 

Slide 18 - Slide

This item has no instructions

           Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
  • kun je uitleggen wat kapitaalintensief en arbeidsintensief is;

Slide 19 - Slide

3. Leerdoelgericht werken
De docent geeft het onderwerp, RTTI geformuleerde leerdoelen en de lesopbouw aan. De docent weet de leerdoelen goed te laten aansluiten bij de voorkennis en het (taal)niveau van de leerlingen. Gedurende de les wordt continu een terugkoppeling naar de leerdoelen gemaakt om de mate van beheersing te controleren.   
H2.2 Soorten intensieve landbouw
Intensieve landbouw= landbouw waarbij veel kapitaal en kennis wordt gebruikt om een hoge opbrengst per hectare of per dier te behalen

Kapitaal                    &                                    kennis





Slide 20 - Slide

This item has no instructions

H2.2 Soorten intensieve landbouw
Intensieve landbouw= landbouw waarbij veel kapitaal en kennis wordt gebruikt om een hoge opbrengst per hectare of per dier te behalen

We kennen 2 soorten intensieve landbouw:
1. Kapitaalintensief= 
2. Arbeidsintensief=

Wat zouden deze woorden betekenen? 
Denk er even over na, zonder te overleggen





Slide 21 - Slide

This item has no instructions

H2.2 Soorten intensieve landbouw
Intensieve landbouw= landbouw waarbij veel kapitaal en kennis wordt gebruikt om een hoge opbrengst per hectare of per dier te behalen
 

We kennen 2 soorten intensieve landbouw=

1. Kapitaalintensief= productie waarbij veel kapitaal (geld) per hectare, dier of product nodig is. Dit geld is nodig voor bijvoorbeeld machines, installaties en gebouwen

2. Arbeidsintensief= productie waarbij veel arbeid (werk) per hectare, dier of product nodig is

Veel van deze arbeiders zijn illegaal in de V.S. Dat houdt in dat ze geen geldige papieren hebben


Slide 22 - Slide

Opschrijven in map

Leg in je eigen woorden het verschil tussen kapitaalintensief en arbeidsintensief uit:

Slide 23 - Open question

This item has no instructions

Aan de slag!
De afgelopen lessen gingen over de landbouw in de Verenigde Staten. Nu, tijdens de verwerking, gaan we inzoomen op de landbouw in Nederland.

We gaan zo een video kijken waar kijkvragen bij horen. 
  • Lees deze vragen voor de video goed door en bedenk waar je op moet letten
  • Geef antwoord op de vragen tijdens of na het kijken (eigen keuze) 

Slide 24 - Slide

This item has no instructions

Slide 25 - Video

This item has no instructions

Aan de slag!
Kijkvragen bij de video: 
  1. Noteer drie producten uit de landbouw die Nederland veel exporteert.
  2. Boer Claudia heeft alleen koeien. Welk begrip hoort daar bij?
  3. Veel werk op de landbouwbedrijven gaat met machines. Welk begrip hoort daar bij?
  4. Je ziet steeds grotere landbouwbedrijven. Welk begrip hoort daar bij?
  5. Waarom is een boer het belangrijkste beroep in de wereld volgens boer Harm?

Slide 26 - Slide

This item has no instructions

           Afsluiting
Het leerdoel van deze les was:

Aan het einde van de les ...
  • kun je uitleggen wat kapitaalintensief en arbeidsintensief is;


Slide 27 - Slide

8. Afsluiting
De docent controleert in de slotfase van de les of de leerdoelen door alle leerlingen behaald zijn en plaatst de les in de context van de betreffende periode. De docent evalueert samen met de leerlingen het leren en het gedrag en blikt vooruit aan de hand van de JdW-planner. 

           Afsluiting
Ter afsluiting van deze les, leg je de 2 begrippen uit in je eigen woorden. Dit doe je niet 1x, maar 3x. 

Dus: je legt tot 3x toe het begrip kapitaalintensief en arbeidsintensief uit in je eigen woorden, op steeds een verschillende manier.



Slide 28 - Slide

8. Afsluiting
De docent controleert in de slotfase van de les of de leerdoelen door alle leerlingen behaald zijn en plaatst de les in de context van de betreffende periode. De docent evalueert samen met de leerlingen het leren en het gedrag en blikt vooruit aan de hand van de JdW-planner. 

           Begrippen
           uit deze les
  • kapitaalintensief
  • arbeidsintensief

Slide 29 - Slide

This item has no instructions


Noem een voordeel bij kapitaalintensieve landbouw:

Slide 30 - Open question

This item has no instructions

Eindslide.

Waar zou jij het liefste werken?

Slide 31 - Slide

This item has no instructions

Slide 32 - Video

This item has no instructions

Wat heb je
geleerd van het filmpje?

Slide 33 - Open question

This item has no instructions

Slide 34 - Link

This item has no instructions

Slide 35 - Link

Tijd over topospelletje