Les 4: Schermtijdchallenge

Les 4
Schermtijdchallenge durf jij het aan?

Klas 1 en 2 BCPL Brandenberg
1 / 19
next
Slide 1: Slide

This lesson contains 19 slides, with interactive quizzes, text slides and 1 video.

Items in this lesson

Les 4
Schermtijdchallenge durf jij het aan?

Klas 1 en 2 BCPL Brandenberg

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Les 4
Schermtijdchallenge
durf jij het aan? 
Lesdoelen
  • Je bent je bewust van je eigen schermtijd.

  • Je weet welke trucjes tech-bedrijven gebruiken om jouw schermtijd te verhogen. 

  • Je kent tips om je schermtijd te verminderen.

  • Je hebt doelen gesteld in het kader van je schermtijd. 

  • Je kunt uitleggen wat een ALS-DAN-plan is.

  • Je hebt 3 ALS-DAN-plannen voor jezelf bedacht.
Klas 1 en 2 BCPL Brandenberg

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

  • Korte herhaling vorige lessen
  • Terugblik op thuiswerkopdracht 
  • Werkboekjes uitdelen
Klas 1 en 2 BCPL Brandenberg
Introductie 

Slide 3 - Slide

Voor de docent:
Blik kort terug op de voorgaande lessen over balans, multitasken en focus. Wat is blijven hangen bij leerlingen? Wat vonden ze bijzonder of hadden ze niet gedacht?
Bespreek vervolgens kort de thuiswerkopdracht van vorige week. Deze opdracht had te maken met focus en eventueel het gebruik van muziek om beter te focussen. Hoe is dit gelukt bij leerlingen? Wat werkte wel en wat niet?
- Deel de werkboekjes uit. Hierin gaan we de komende 3 lessen werken.
5

Slide 4 - Video

This item has no instructions

01:28
Welke celebrity heeft geen telefoon?
A
Olivia Rodrigo
B
Justin Bieber
C
Billie Eilish

Slide 5 - Quiz

This item has no instructions

02:51
Wat is jouw schermtijd?

Slide 6 - Mind map

This item has no instructions

03:29
Schermtijd, zit jij er teveel of niet teveel op?
Teveel
Niet teveel

Slide 7 - Poll

This item has no instructions

05:37
Welke trucjes heb jij onthouden die tech bedrijven gebruiken om je telefoon te blijven gebruiken?

Slide 8 - Open question

This item has no instructions

06:24
Welke tips kan je toepassen om je telefoon gebruik te verminderen, volgens het filmpje?

Slide 9 - Open question

This item has no instructions

  • Werkblad schermtijd invullen
  • Discussie over tips en trucs om schermtijd te verminderen
  • Uitleg over schermtijdlimieten 
https://www.youtube.com/watch?v=ohRPx3je-hk
https://www.youtube.com/watch?v=Q8sDMFIl0t4
Klas 1 en 2 BCPL Brandenberg
Schermtijdchallenge 

Slide 10 - Slide

Voor de docent:
- De video van de NOS zet leerlingen aan het denken. De bijbehorende vragen zorgen erovoor dat de discussie op gang komt.
- Laat leerlingen vervolgens het werkblad "schermtijd" in hun werkboekje invullen. Dit werkblad staat op de volgende dia afgebeeld. Belangrijk hierbij is dat ze na school hun schermtijd opzoeken in hun telefoon en deze ook invullen.
- Discussieer over tips en trucs om je schermtijd te verminderen. Denk hierbij aan: analyseren van je schermtijd, notificaties uitzetten, geen telefoon in bed, mensen ontvolgen, tijdslimieten instellen, een app gebruiken (Forest), verwijderen van nutteloze apps, etc.
Zorg dat leerlingen beseffen dat ze tijdlimieten kunnen instellen per app en voor schermtijd in totaal. Gebruik eventueel de linkjes naar youtube met video's voor iphone of samsung.

Slide 11 - Slide

Voor docenten:
Als je klas meer dan 13 leerlingen heeft, print het blad dan 2 keer. Hang het scorebord eventueel op in je lokaal. Volgende week gaan we het scorebord invullen.
Op de volgende dia is uitgelegd hoe leerlingen punten kunnen scoren.
  • Leaderboard
  • Beloningen voor top performers
  • Noteer persoonlijke doelen op je werkblad 
Klas 1 en 2 BCPL Brandenberg
Beloning verdienen?!

Slide 12 - Slide

Voor de docent:
Introduceer het LEADERBOARD (zie foto op de volgende dia) en bespreek met de klas welke beloning de klas (of de top-perfomers in de klas) kunnen verdienen.
- Laat leerlingen hun persoonlijke doelen noteren op het werkblad "schermtijd".

Slide 13 - Slide

Voor docenten:
Als je klas meer dan 13 leerlingen heeft, print het blad dan 2 keer. Hang het scorebord eventueel op in je lokaal. Volgende week gaan we het scorebord invullen.
Op de volgende dia is uitgelegd hoe leerlingen punten kunnen scoren.

Slide 14 - Slide

This item has no instructions

  • Uitleg over ALS-DAN-plan
  • Brainstorm over mogelijke triggers
  • Maak 3 ALS-DAN-plannen op je werkblad 
Klas 1 en 2 BCPL Brandenberg
ALS-DAN-plan

Slide 15 - Slide

Voor de docent:
Leg uit wat een ALS-DAN-plan is. Je beschrijft een situatie. Bijvoorbeeld: ALS ik 's avonds naar boven ga... En beschrijft vervolgens wat je in die situatie wilt doen. Bijvoorbeeld: DAN laat ik mijn telefoon beneden...
- Bespreek mogelijke triggers, dus momenten waarop je getriggerd wordt om teveel op je telefoon te zitten. Hier zit immers de ruimte voor verbetering.
- Laat leerlingen 3 ALS-DAN-plannen maken in het werkboekje op het werkblad ALS-DAN-plan. Zie de volgende dia voor een leeg ALS-DAN-plan.

Slide 16 - Slide

This item has no instructions

  • Samenvatting van de les --> leerdoelen checken
  • Start van de challenge 
  • Gebruik je werkboekje om voortgang bij te houden
Klas 1 en 2 BCPL Brandenberg
Afsluiting en huiswerk

Slide 17 - Slide

Voor de docent:
Check of je de leerdoelen hebt bereikt. De leerdoelen zijn op de volgende dia nogmaals vermeld.
- De challenge gaat hierbij van start!
- Geef aan dat leerlingen in hun werkboekje kunnen reflecteren en de scores kunnen bijhouden.
  • Je bent je bewust van je eigen schermtijd.
  • Je weet welke trucjes tech-bedrijven gebruiken om jouw schermtijd te verhogen.
  • Je kent tips om je schermtijd te verminderen.
  • Je hebt doelen gesteld in het kader van je schermtijd.
  • Je kunt uitleggen wat een ALS-DAN-plan is.
  • Je hebt 3 ALS-DAN-plannen voor jezelf bedacht.




Klas 1 en 2 BCPL Brandenberg
Leerdoelen check

Slide 18 - Slide

This item has no instructions

Heel veel succes met jouw
SCHERMTIJDCHALLENGE!

Klas 1 en 2 BCPL Brandenberg

Slide 19 - Slide

This item has no instructions