Les 2, periode 5

Organiseren van Evenementen
Leerjaar 2, periode 5.
2023 - 2024


Les 2
1 / 15
next
Slide 1: Slide
OveMBOStudiejaar 2

This lesson contains 15 slides, with text slides.

Items in this lesson

Organiseren van Evenementen
Leerjaar 2, periode 5.
2023 - 2024


Les 2

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

MENU VAN DE DAG
  • Inchecken
  • Lesdoel
  • Theorie
  • WORK, WORK WORK.. 

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

HOE ZITTEN WE ERB(L)IJ?
Met welk gevoel stond jij vandaag op? En... Met welk gevoel of emotie zit je hier?!














Voorbeeld van emoties

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

DOELEN VAN VANDAAG!
Aan het einde van de les:
  • heb je samen met je tweetal een realistisch en haalbare planning opgesteld voor periode 1;
  • ben je in staat om de hoofdstukken 'inleiding' en 'algemene doelgroep' te schrijven aan de hand van de invulhulp

Wat hoop of verwacht je 
vandaag op te steken of te leren?

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

PERIODEDOELEN
Wat is ook alweer het doel van 
deze periode?!

Jip-en-Janneke:
Na periode 5 zijn jullie hebben jullie het
planningsverslag en voorbereidend 
draaiboek tot het hoofdstuk 'medewerkers',
'vrijwilligers' voldoende opgesteld.

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

DE INLEIDING
Schrijven van de inleiding

Wat moet er ook alweer
in komen te staan?
  • wie jullie zijn?
  • wat jullie willen gaan doen?
  • Waar jullie dit willen gaan doen?

Als je naar de invulhulp hiernaast kijkt, welke vragen heb je dan?!

Slide 6 - Slide

Missie = doel van de vereniging;
visie = hoe ga je dit doel bereiken!

b.v.: missie: groen en duurzaam rendabel sporters op de markt brengen. --> via persoonlijke leerroutes.


DOELGROEP
Schrijven van de Doelgroep

Welke doelgroepen nemen deel aan jullie evenement?
Wat kan je in ieder geval zeggen over jouw deelnemers? Wat geldt dus voor alle deelnemers in deze leeftijdscategorie?!



Laten we eens kijken naar Het oudere schoolkind!

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

HET OUDERE SCHOOLKIND 
Je gaat in een viertal nadenken over wat er allemaal in de algemene doelgroepanalyse mag komen. Gebruik hierbij bronnen (internet, je groepsgenoten, boeken?!)

Je krijgt een thema aangewezen 
(motorisch, cognitief, sociaal-affectief)

Verwerkt dit met je viertal via bijvoorbeeld een mindmap / stroomdiagram

5-10 min.

Slide 8 - Slide

This item has no instructions

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

ONTSPANNEN MAAAAAAAR!!!
timer
5:00

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

VOORWAARDEN EXTERN OEFENEVENEMENT
  • 2,5 - 3 uur
  • Minimaal 30 deelnemers
  • JIJ BENT UITVOEREND; je mag wel mensen inhuren om werk voor je te doen. Je past dus organisatievaardigheden toe.
  • Mag een binnen of buiten evenement zijn.

Je kan geen 'verkapte' sportles geven!

Slide 11 - Slide

This item has no instructions

2-TALLEN MAAR! 
Maak met je 2-tal een WORD document aan waar jullie samen in kunnen werken. Voeg hier alvast de volgende componenten aan toe:
  • Voorblad
  • Inhoudsopgave
  • Automatische paginanummering
5 min.

Slide 12 - Slide

Coördinatie en uithoudingsvermogen is goed.
Kind is leergierig

2-TALLEN MAAR! (2)
  • Je hebt een tweetal gemaakt!
  • Onderzoek met elkaar wat voor evenement jullie gaan geven?!
Houd rekening met het volgende: 'wat vinden jullie leuk?', 'waar zijn jullie goed in?', 'waar zijn jullie kansen?'

Maak een planning met elkaar over wanneer jullie
je evenement hebben vastgelegd.
  • Tip: Stellen van deadlines, aan de deadline houden, taken verdelen, et cetera.
  • Tip: Je deelt deze planning met elkaar en verwerk je in je verslag.

Een van de twee mailt de planning aan het einde van de les naar mij!!

10 min.

Slide 13 - Slide

This item has no instructions

2-TALLEN MAAR! (3)
Schrijf de eerst twee hoofdstukken van jullie planningsverslag:
  • gebruik hierbij de invulhulp en het boek Sportleiders als Begeleider 

Het hoeft niet perfect te zijn!!!



Slide 14 - Slide

This item has no instructions

... EN VOLGENDE WEEK DAN?!
Les 3: 
Je hebt de hoofdstukken Inleiding en doelgroep (algemeen) af.
  • Bespreken van evenementen van elkaar.
  • Planning maken
  • Uitwerken invulhulp

Slide 15 - Slide

This item has no instructions