Les 5: Nagels verzorgen

1 / 85
next
Slide 1: Slide
Zorg en WelzijnPraktijkonderwijsLeerjaar 1

This lesson contains 85 slides, with interactive quizzes, text slides and 3 videos.

time-iconLesson duration is: 90 min

Items in this lesson

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Stap 8  
  • Haal alle losse velletjes weg met de achterkant van het bokkenpotje of met de vellentang.

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Nagels verzorgen

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

Slide 6 - Slide

This item has no instructions

              Startklaar
  • Op je plek zitten 
  • Jas over de stoel en tas op de grond
  • Schoolspullen op tafel: Chromebook

timer
3:00

Slide 7 - Slide

1. Startklaar
Bij de start van iedere les verwelkomt de docent de leerlingen bij de ingang van de deur, noemt leerlingen bij naam, maakt oogcontact en besteedt aandacht aan hun welbevinden. De docent geeft het goede voorbeeld en spreekt hoge verwachtingen uit voor het verloop van de les door succescriteria op gewenst gedrag, schooltaal en effectief leren te benoemen. De leerlingen zijn startklaar: ingelogd in LessonUp, telefoons opgeborgen in het Zakkie, en JdW-map op tafel.
              Klassenafspraken:
  • We hebben respect voor elkaar
  • We zorgen voor rust in de klas
  • We werken netjes
  • We zorgen voor veiligheid


  • We helpen elkaar

Slide 8 - Slide

1. Startklaar
Bij de start van iedere les verwelkomt de docent de leerlingen bij de ingang van de deur, noemt leerlingen bij naam, maakt oogcontact en besteedt aandacht aan hun welbevinden. De docent geeft het goede voorbeeld en spreekt hoge verwachtingen uit voor het verloop van de les door succescriteria op gewenst gedrag, schooltaal en effectief leren te benoemen. De leerlingen zijn startklaar: ingelogd in LessonUp, telefoons opgeborgen in het Zakkie, en JdW-map op tafel.
              Verwachtingen:

1. Je gaat respectvol met elkaar om.
2. Je werkt rustig en volgt de stappen.
3. Je oefent serieus (geen geintjes).
5. Je maakt schoon wat je heb gebruikt.

Slide 9 - Slide

1. Startklaar
Bij de start van iedere les verwelkomt de docent de leerlingen bij de ingang van de deur, noemt leerlingen bij naam, maakt oogcontact en besteedt aandacht aan hun welbevinden. De docent geeft het goede voorbeeld en spreekt hoge verwachtingen uit voor het verloop van de les door succescriteria op gewenst gedrag, schooltaal en effectief leren te benoemen. De leerlingen zijn startklaar: ingelogd in LessonUp, telefoons opgeborgen in het Zakkie, en JdW-map op tafel.
           Leerdoelen
  • Na de les kan ik professioneel handen wassen.
  • Na de les kan ik mijn handen professioneel verzorgen

Slide 10 - Slide

3. Leerdoelgericht werken
De docent geeft het onderwerp, RTTI geformuleerde leerdoelen en de lesopbouw aan. De docent weet de leerdoelen goed te laten aansluiten bij de voorkennis en het (taal)niveau van de leerlingen. Gedurende de les wordt continu een terugkoppeling naar de leerdoelen gemaakt om de mate van beheersing te controleren.   
Noem 1 ding wat je vorige week geleerd hebt.

Slide 11 - Mind map

This item has no instructions

Wat is een goede werkhouding?

Slide 12 - Mind map

This item has no instructions

Mini opdracht:
Maak een mindmap:
- Schrijf op welke spullen je nodig hebt tijdens het verzorgen van je handen.




timer
5:00
Hand
verzorging

Slide 13 - Slide

4. Inclusieve didactiek
De docent past diverse strategieën toe om de betrokkenheid van alle leerlingen te garanderen. Door regelmatig het begrip van de lesstof te controleren en zo nodig de uitleg aan te passen, blijft de stof toegankelijk voor iedereen. Flexibele en heterogene differentiatie ondersteunt dit proces. Interactie in de klas wordt versterkt door het gebruik van thuistalen. Verder creëert de docent een contextrijke en inclusieve leeromgeving door (culturele) achtergronden in de lesstof te integreren. Door positief en proactief op leerlinggedrag te reageren, wordt het voor leerlingen makkelijker om gewenst gedrag te tonen en actief deel te nemen aan de les.


Nabespreken: mindmap
timer
5:00
Handverzorging

Slide 14 - Slide

4. Inclusieve didactiek
De docent past diverse strategieën toe om de betrokkenheid van alle leerlingen te garanderen. Door regelmatig het begrip van de lesstof te controleren en zo nodig de uitleg aan te passen, blijft de stof toegankelijk voor iedereen. Flexibele en heterogene differentiatie ondersteunt dit proces. Interactie in de klas wordt versterkt door het gebruik van thuistalen. Verder creëert de docent een contextrijke en inclusieve leeromgeving door (culturele) achtergronden in de lesstof te integreren. Door positief en proactief op leerlinggedrag te reageren, wordt het voor leerlingen makkelijker om gewenst gedrag te tonen en actief deel te nemen aan de les.


Denken Duo Delen
Wat weet je nog over handverzorging?
  • Denken: Denk eerst zelf goed na. Dit doe je in stilte!

  • Duo: Bespreek heel zacht met je buurman/vrouw je antwoord.
  • Delen: Vertel aan de klas wat jullie besproken hebben.
timer
1:00
timer
1:00

Slide 15 - Slide

This item has no instructions

0

Slide 16 - Video

This item has no instructions

Nagels zijn afgeplatte klauwen.
A
Waar
B
Niet waar

Slide 17 - Quiz

This item has no instructions

Zijn je nagels van hetzelfde materiaal gemaakt als je haar?
A
Ja
B
Nee

Slide 18 - Quiz

This item has no instructions

Je nagels beschermen je vingertoppen.
A
Waar
B
Niet waar

Slide 19 - Quiz

This item has no instructions

Hoe zien gezonde nagels eruit?
A
Wit en glad
B
Roze en bobbelig
C
Roze en glad
D
Roze en gespleten

Slide 20 - Quiz

This item has no instructions

Vroeger betekende lange nagels dat je hard werkte.
A
Waar
B
Niet waar

Slide 21 - Quiz

This item has no instructions

Functie van nagels
  • Beschermen van vingertoppen en teentoppen
  • Maakt het oppakken van kleine voorwerpen makkelijker
  • Maken handen mooi
  • Geven steun aan eerste vinger en teenkootjes

Gezonde nagels zijn egaal, levendig en glanzend. Ze hebben een roze kleur. Ze zijn sterk en buigzaam. 

Slide 22 - Slide

This item has no instructions

De opbouw van de nagel
De vrije rand:


Het gedeelte van de nagel dat verder dan het uiteinde van je vinger groeit
De nagelplaat:
Het zichtbare gedeelte van de nagel. De nagelplaat bestaat uit drie lagen dode cellen. 
De lunula:
Het witte gedeelte dat de vorm heeft van een half maantje en soms zichtbaar is.
De nagelriem:
De huidplooi aan de basis van de nagel die de Lunula overlapt en het nagelbed beschermt. 
Nagelplaat
Vrije rand
Nagelriem
Lunula

Slide 23 - Slide

This item has no instructions

Wat zie je hier?
A
Nagelriem
B
Nagelplaat
C
Nagelrand
D
Lanula

Slide 24 - Quiz

This item has no instructions

Wat zie je hier?
A
Nagelriem
B
Nagelplaat
C
Nagelrand
D
Lanula

Slide 25 - Quiz

This item has no instructions

Wat zie je hier?
A
Nagelriem
B
Nagelplaat
C
Nagelrand
D
Lanula

Slide 26 - Quiz

This item has no instructions

Afwijkingen aan nagels
  • Gespleten/gescheurde nagels
  • Witte vlekjes
  • Nicotineverkleuring

Slide 27 - Slide

This item has no instructions

Snel inscheurende en splijtende nagels
- Dit kan aangeboren zijn. 
- Dit kan komen door een 
tekort aan voedingsstoffen, 
schoonmaakmiddelen 
en agressieve cosmetische producten. 

Slide 28 - Slide

This item has no instructions

Witte vlekjes in nagels 
- Komt vaak voor
- Ontstaat door stoten en kleine 
  beschadigingen in de nagelplaat.
- Soms veroorzaakt een schimmel de verkleuring. 
- Als de vlekjes meegroeien en verdwijnen is er geen sprake    van een schimmel. 
- Een schimmel moet altijd behandeld worden. 

Slide 29 - Slide

This item has no instructions

Nicotineverkleuring
- Nicotine trekt in de huid van de vingers en de nagels. 

- Je kunt dit verwijderen met een 
speciaal product. Dit noem je bleacher, 
bleekmaker. 
- Een badje met zeep kan ook helpen. 

Slide 30 - Slide

This item has no instructions

Handdoek
Manicuurkommetje
Nagellakremover
Nagelriemolie
Wattenschijfjes
Nagelvijl
Bokkenpootje
  • Pak de spullen zoals  hieronder op de foto:

Slide 31 - Slide

This item has no instructions

Aan de slag
Handen wassen
  • Lees de leskaart goed
  • Voer de taak uit
  • Vul het reflectie verslag in

Slide 32 - Slide

This item has no instructions

Voorbereiden
  • Lees de kaart goed in stilte
  • Zet de juiste spullen klaar 
timer
5:00

Slide 33 - Slide

This item has no instructions

Slide 34 - Video

This item has no instructions

Uitvoeren
  • Voer alle stappen uit  
  • Laat het resultaat zien aan je docent
timer
10:00

Slide 35 - Slide

This item has no instructions

Aan de slag
Handbad nemen
  • Lees de leskaart goed
  • Voer de taak uit
  • Vul het reflectie verslag in
timer
5:00

Slide 36 - Slide

This item has no instructions

Voorbereiden
  • Lees de kaart goed
  • Zet de juiste spullen klaar 

Slide 37 - Slide

This item has no instructions

Uitvoeren
  • Voer alle stappen uit  
  • Laat het resultaat zien aan je docent

Slide 38 - Slide

This item has no instructions

  • Pak het  Manicuurkommetje en  vul deze met warm water en handzeep. 
  • Laat de nagels hierin weken. Ongeveer 5 minuten. 

Slide 39 - Slide

This item has no instructions

Aan de slag
Nagels knippen
  • Lees de leskaart goed
  • Voer de taak uit
  • Vul het reflectie verslag in

Slide 40 - Slide

This item has no instructions

Voorbereiden
  • Lees de kaart goed
  • Zet de juiste spullen klaar 

Slide 41 - Slide

This item has no instructions

LET OP!
  • Voer alle stappen op beide   handen uit.

Slide 42 - Slide

This item has no instructions

Uitvoeren
  • Voer alle stappen uit  
  • Laat het resultaat zien aan je docent

Slide 43 - Slide

This item has no instructions

Aan de slag
Nagels vijlen
  • Lees de leskaart goed
  • Voer de taak uit
  • Vul het reflectie verslag in

Slide 44 - Slide

This item has no instructions

Nagels vijlen 
  • Je nagels groeien ongeveer 2 tot 3 milimeter per maand, maar dit kan per persoon erg verschillen.
  •  Als je nagels erg lang zijn en je hebt de nagels liever een stukje korter, dan heb je sneller resultaat als je gebruikt maakt van een nagelknipper. 

Slide 45 - Slide

This item has no instructions




Verschillende vormen 

Slide 46 - Slide

This item has no instructions

Slide 47 - Video

This item has no instructions

Waarom mag je de nagels niet zig-zaggend vijlen?

Slide 48 - Open question

This item has no instructions

Kartonnen vijl 
  • Een kartonnen nagelvijl is een vriendelijke vijl voor de nagel. Kartonnen vijlen zijn er met verschillende korrels, ook wel grit genoemd. 
  • Kartonnen vijlen zijn makkelijk in gebruik en vormen de nagel goed. 
  • Het enige op te merken puntje bij de kartonnen vijl is dat deze niet erg lang mee gaan, maar ze zijn wel de goedkoopste!

Slide 49 - Slide

This item has no instructions

Materialen die bij een manicure gebruikt worden
  • Diamantvijl: hiermee breng je de nagels in model. 
  • Kartonnenvijl: je gebruikt deze vijl na de diamantvijl om kleine haaltjes of braampjes te verwijderen. 
  • Bokkenpootje: hiermee duw je nagelriemen naar achteren
  • Vellentang: scherpe tang waarmee je kleine velletjes knipt. 
  • Nagelborsteltje: om vuil op/onder de nagels te verwijderen. 

Slide 50 - Slide

This item has no instructions

Welke materialen zijn er nodig voor de verzorging van de nagels?
A
Schaar, handdoek, tandenborstel, water, olijfolie
B
Wattenschijfjes, nagelvijl, nagelriemolie, manicuurkommetje, handdoek, bokkenpootje
C
Een kom, een garde, melk, eieren, meel
D
Bananen, aardbeien, appels, peren, citroenen

Slide 51 - Quiz

This item has no instructions

Voorbereiden
  • Lees de kaart goed
  • Zet de juiste spullen klaar 
timer
5:00

Slide 52 - Slide

This item has no instructions

Uitvoeren
  • Voer alle stappen uit  
  • Laat het resultaat zien aan je docent
timer
10:00

Slide 53 - Slide

This item has no instructions

Uitvoeren
  • Voer alle stappen uit  
  • Laat het resultaat zien aan je docent

Slide 54 - Slide

This item has no instructions

Voor de meiden met nagellak
  • Verwijder de nagellak die op    je nagels zit. 
  • Pak hiervoor de     nagellakremover en een     wattenschijfje. 

Slide 55 - Slide

This item has no instructions

Aan de slag
Nagelriemolie gebruiken
  • Lees de leskaart goed
  • Voer de taak uit
  • Vul het reflectie verslag in

Slide 56 - Slide

This item has no instructions

Voorbereiden
  • Lees de kaart goed
  • Zet de juiste spullen klaar 

Slide 57 - Slide

This item has no instructions

Slide 58 - Slide

This item has no instructions

Uitvoeren
  • Voer alle stappen uit  
  • Laat het resultaat zien aan je docent

Slide 59 - Slide

This item has no instructions

  • Smeer de nagelriemolie op de nagelriemen en wrijf het goed in. 

Slide 60 - Slide

This item has no instructions

Aan de slag
Nagelriemen terugduwen
  • Lees de leskaart goed
  • Voer de taak uit
  • Vul het reflectie verslag in

Slide 61 - Slide

This item has no instructions

Voorbereiden
  • Lees de kaart goed
  • Zet de juiste spullen klaar 

Slide 62 - Slide

This item has no instructions

Uitvoeren
  • Voer alle stappen uit  
  • Laat het resultaat zien aan je docent

Slide 63 - Slide

This item has no instructions

  • Maak de nagelriemen los met het bokkenpootje. 

Slide 64 - Slide

This item has no instructions

Aan de slag
Nagelranden schoonmaken
  • Lees de leskaart goed
  • Voer de taak uit
  • Vul het reflectie verslag in

Slide 65 - Slide

This item has no instructions

Voorbereiden
  • Lees de kaart goed
  • Zet de juiste spullen klaar 

Slide 66 - Slide

This item has no instructions

Uitvoeren
  • Voer alle stappen uit  
  • Laat het resultaat zien aan je docent

Slide 67 - Slide

This item has no instructions

Aan de slag
Velletjes weghalen
  • Lees de leskaart goed
  • Voer de taak uit
  • Vul het reflectie verslag in
timer
5:00

Slide 68 - Slide

This item has no instructions

Voorbereiden
  • Lees de kaart goed
  • Zet de juiste spullen klaar 

Slide 69 - Slide

This item has no instructions

Uitvoeren
  • Voer alle stappen uit  
  • Laat het resultaat zien aan je docent

Slide 70 - Slide

This item has no instructions

Aan de slag
Handcrème gebruiken
  • Lees de leskaart goed
  • Voer de taak uit
  • Vul het reflectie verslag in

Slide 71 - Slide

This item has no instructions

  • Pak de handdoek en droog je handen af. 

Slide 72 - Slide

This item has no instructions

  • Smeer je handen in met handcrème. 
timer
2:00

Slide 73 - Slide

This item has no instructions

Nabespreken

Slide 74 - Slide

This item has no instructions

Denken Duo Delen
Wat weet je NU over handverzorging?
  • Denken: Denk eerst zelf goed na. Dit doe je in stilte!
  • Duo: Bespreek heel zacht met je buurman/vrouw je antwoord.
  • Delen: Vertel aan de klas wat jullie besproken hebben.
timer
1:00
timer
1:00

Slide 75 - Slide

This item has no instructions

Terugkijken op de leerdoelen:
  • Na de les kan ik professioneel handen wassen.
  • Na de les kan ik mijn handen professioneel verzorgen


Zijn er nog vragen?

Slide 76 - Slide

This item has no instructions

Vooruitblikken op de volgende les
  • In Somtoday komt een lijst te staan met hoe laat je aan de beurt bent.
  • Tijdens de toets krijg je per tweetal 15 minuten de tijd.
  • Ben je niet aan de beurt, dan maak je de opgegeven opdracht. De laatste 15 minuten van de les bespreken we de opdracht na.

Slide 77 - Slide

This item has no instructions


Waar let de juf op tijdens de toets handverzorging?
timer
2:00

Slide 78 - Open question

Succescriteria
Hiermee maak je leerlingen duidelijk wat er van hen verwacht wordt en welke criteria bepalen of hun werk succesvol is. Dit helpt hen beter te begrijpen waar ze naartoe werken en verhoogt hun focus en motivatie. Door succescriteria te bespreken of samen met leerlingen op te stellen, bevorder je eigenaarschap en geef je hen een concreet kader om hun werk aan te toetsen tijdens en na het uitvoeren van de opdracht.

Welke spullen heb je nodig tijdens de toets handverzorging?
timer
2:00

Slide 79 - Open question

Succescriteria
Hiermee maak je leerlingen duidelijk wat er van hen verwacht wordt en welke criteria bepalen of hun werk succesvol is. Dit helpt hen beter te begrijpen waar ze naartoe werken en verhoogt hun focus en motivatie. Door succescriteria te bespreken of samen met leerlingen op te stellen, bevorder je eigenaarschap en geef je hen een concreet kader om hun werk aan te toetsen tijdens en na het uitvoeren van de opdracht.

Slide 80 - Slide

This item has no instructions

Kennispiramide:
  1. Pak je map erbij en ga naar je kennispiramide.
  2. Wat heb je vandaag geleerd?
  3. Vul dit in op je kennispiramide.
  4. Doe de kennispiramide in je JDW map en zorg dat je deze elke les bij je hebt!

Slide 81 - Slide

This item has no instructions

Wat vond je van de afgelopen les?
😒🙁😐🙂😃

Slide 82 - Poll

This item has no instructions

Welk cijfer zou je jezelf geven voor aandacht tijdens deze les?
010

Slide 83 - Poll

This item has no instructions

Bedankt en tot volgende week!

Slide 84 - Slide

This item has no instructions

JdW-kijkwijzer
Lesopbouw:

  1. Vooraf:
    Startklaar, Voorkennis activeren, Formatief Handelen

  2. Instructie:
    Leerdoelgericht werken, Inclusieve didactiek, Concrete en herkenbare voorbeelden, Formatief Handelen

  3. Toepassing:
    Actieve verwerking, Formatief handelen 

  4. Evaluatie:
    Afsluiting

Slide 85 - Slide

This item has no instructions