DRAMA M3/M4_Les 3: Improvisatie & emoties

1 / 18
next
Slide 1: Slide
DramaMiddelbare schoolmavoLeerjaar 3,4

This lesson contains 18 slides, with interactive quizzes and text slides.

Items in this lesson

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Drama M3/M4
Praktijk
Les 3: Improvisatie & Emoties

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Vandaag
1. Terugblik voorstelling & huiswerk
2. Warming up - Meme it
3. Emotiebus
4. Influence me
5. Maakopdracht 
6. Presentatie maakopdracht
7. Reflectie en evaluatie

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Voorstellingsbezoek Beautify
⭐ Noem 2 dingen die je zijn bijgebleven van de voorstelling.

📱 Herken je bepaalde gevoelens of situaties vanuit je eigen social media gebruik?

💡 Als je een tip zou mogen geven aan de makers van de voorstelling, wat zou dit dan zijn?

Slide 4 - Slide

Presenteren of voor hele groep of in kleine groepjes, afhankelijk van veiligheid
Is je beeld over schoonheid 💄 op social media veranderd na het zien van Beautify? Leg in een korte zin uit waarom wel/niet.

Slide 5 - Open question

This item has no instructions

Huiswerk speed date

Ga tegenover je speeddate buddy zitten.
Elke ronde duurt 2 minuten.
Je stelt één vraag per ronde.
Na elke ronde schuif je door naar een nieuwe partner

VRAGEN
1.👀 Welke content was er vooral te zien op jouw tijdlijn?
2. ⏰ Wanneer blijf je het langst kijken?
3. 📱 Wat maakt dat je door blijft scrollen?
4. 💭 Welke emoties roept verschillende content bij je op?
timer
2:00

Slide 6 - Slide

Duo speeddate (8 min)

Leerlingen gaan in tweetallen tegenover elkaar zitten.

Ze krijgen 2 minuten per vraag.

Na 2 minuten schuift één rij door → nieuwe gesprekspartner.

Vragen per ronde:

👀 Welke content was er vooral te zien op jouw tijdlijn?

⏰ Wanneer blijf je het langst kijken?

📱 Wat maakt dat je door blijft scrollen?

💭 Welke emoties roept verschillende content bij je op?
Leerdoelen
1. Ik ontdek hoe ik emotie kan toepassen in mijn spel. 
2. Ik kan mijn ideeën overtuigend presenteren in een improvisatie-oefening.
3. Ik weet hoe ik fysiek spel in kan zetten in improvisatie.

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

Meme it

Slide 8 - Slide

Leerlingen staan in een kring. Docent start als eerste met een "meme reactie" op een post:
* Niet waar!
* Zo cringe!
* Hoe bedoel je?
* Why?
Bij elke persoon in de kring wordt de meme door de "vergroter" gegooid tot deze op zijn grootst eindigt bij de eerste persoon. Laat vervolgens de volgende een eigen reactie bedenken die ook weer door de vergroter* gaat.

*Variatie -> Kan ook andersom van Groot > Klein

Aandachtspunten
- Het gaat om de vergrotende trap, deze moet dus door de leerlingen opgebouwd worden
- Reactie moet zichtbaar zijn in; stem, fysiek en mimiek
- Luid en duidelijk

We draaien aan het rad en kiezen één emotie uit. 

Dit is de basisemotie voor jullie scène.
WARMING UP
Spelopdracht: 
emotiebus

Slide 9 - Slide

Inleiding: (5 min.)
Je vraagt aan de klas welke emoties we kennen. Al snel zullen er vingers komen met de antwoorden op uw vraag. Vervolgens laat u enkele leerlingen de verschillende emoties voordoen door ze een zin te laten bedenken waarin de emotie tot uiting komt. Wanneer ze dit doen, zullen ze vaak automatisch ook een gezichtsuitdrukking hebben die bij de emotie hoort. Deze gezichtsuitdrukking en houding van de kinderen is weer belangrijk voor straks.

Kern: (15 min.)
Je gaat de emotiebus met de leerlingen spelen. Zet zes stoelen in de vorm van een bus klaar en één stoel vooraan voor de buschauffeur. Nu heeft u eerst een chauffeur nodig die de bus gaat besturen. De zes stoelen zijn de passagiers die telkens één voor één de bus in stappen. U geeft de leerlingen die mee spelen in de bus allemaal een kaartje met daarop een emotie. Zij laten dit aan niemand anders zien.
Wanneer er een passagier instapt laat hij/zij meteen merken welke emotie hij de bus inneemt. Alle passagiers inclusief de buschauffeur nemen deze emotie over en spelen hierin mee. Wanneer de passagier in de bus zit, stopt de emotie en moet de rest van de klas de emotie die werd uitgebeeld raden. Wanneer dit geraden is komt de tweede passagier en zo gaat het door totdat de bus vol zit. Wanneer de bus een keer helemaal vol is geweest kunt u het spel nog een keer spelen met andere leerlingen en andere emoties.
Slot: (5 min.)
Bespreek de emoties die in de bus naar voren kwamen. Waaraan kon je merken welke emotie het sterkste was?
Wat vonden de leerlingen makkelijk/moeilijk? Tips en tops voor elkaar.

Improviseren
Improvisatie/ Improviseren = een vorm van dramatisch spel waarbij de spelers het spel beginnen, terwijl 1 of meerdere spelgegevens (5W’s) vooraf niet zijn vastgelegd.  
 

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

Influence me 🤳
Je hebt een voorwerp van thuis meegenomen.
In deze opdracht ga je dit voorwerp presenteren alsof je een influencer bent.
Je doel: de rest van de groep overtuigen dat ze dit voorwerp écht nodig hebben.
✨Regels✨
1. Je mag niet de echte functie van het voorwerp gebruiken.
Voorbeeld: een beker wordt géén beker, maar misschien een “supersonische plantenvoeding-dispenser”.
2. Je mag alle trucs van een influencer inzetten:
3. Enthousiasme, overdrijven, humor, emoties, slimme slogans, hashtags, enzovoort.
4. Gebruik je stem, mimiek en lichaamstaal om het voorwerp zo aantrekkelijk mogelijk te maken.

Slide 11 - Slide

This item has no instructions

Maakopdracht
Maak in groepjes een korte scène (2–3 minuten) 

* Speel een influencer-pitch waarin jullie het product aanprijzen.

* Gebruik minstens twee verschillende werkvormen (bijv. een unboxing, een “voor/na”-moment, een review, een challenge of een testimonial van een ‘fan’).

Maak gebruik van improvisatie en fysiek spel 🎭
timer
15:00

Slide 12 - Slide

This item has no instructions

Presenteren

Presenteer je scène aan de klas

Publieksvragen
1. Welke emoties heb je terug gezien?
2. Op welke manier hebben ze je overtuigd?
3. Hoe hebben ze gebruik gemaakt van fysiek spel en improvisatie?

Slide 13 - Slide

This item has no instructions

Welke emotie heb je vandaag bewust gebruikt in je spel?

Slide 14 - Open question

This item has no instructions

Improvisatie

Slide 15 - Mind map

This item has no instructions

Terugblik leerdoelen 👀
1. Ik ontdek hoe ik emotie kan toepassen in mijn spel. 
2. Ik kan mijn ideeën overtuigend presenteren in een improvisatie-oefening.
3. Ik weet hoe ik fysiek spel in kan zetten in improvisatie.

Slide 16 - Slide

This item has no instructions

Huiswerk ✏️
1. Maak een lijstje van 3 influencers die jij volgt. 
2. Schrijf op welk soort content deze influencer maakt. 
3. 🎭 Hoe gebruikt deze influencer emotie, overtuigingskracht of lichaamstaal in zijn/haar content?
4. Wat zegt jouw lijstje over jou?

Slide 17 - Slide

This item has no instructions

Slide 18 - Slide

This item has no instructions