Jongeren & Wapenbezit

Jongeren & Wapenbezit
1 / 14
next
Slide 1: Slide

This lesson contains 14 slides, with interactive quizzes and text slides.

Items in this lesson

Jongeren & Wapenbezit

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Leerdoelen
Aan het einde van de les kennen jongeren de wettelijke grenzen en gevolgen van wapenbezit en -gebruik. Aan het einde van de les kunnen jongeren door middel van een dialoog luisteren, hun mening formuleren, en kritisch reflecteren op hun eigen denken en handelen. Aan het einde van de les begrijpen jongeren de context van wapenbezit en/of -gebruik en de straffen die daarmee gepaard gaan. Aan het einde van de les worden jongeren geactiveerd om zelf een rol te spelen in het tegengaan van wapenbezit en/of -gebruik.

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Wat weet je al over wapenbezit en -gebruik?

Slide 3 - Mind map

This item has no instructions

Voorbereiding van de les
Lees de dialooghandvatten en het kennisoverzicht om een veilige sfeer en de grenzen van de rechtsstaat te bewaken.

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

Lesopzet met verschillende werkvormen
Introductie met een kennisquiz of waardenverkenning, behandelen van casussen, afsluiten met oefening 'burgemeester voor een dag'.

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

Reflectie en verdieping na de les
Gebruik het kennisoverzicht en de dialooghandvatten voor extra werkvormen met nieuwsberichten of actuele gebeurtenissen.

Slide 6 - Slide

This item has no instructions

Doelen van de werkvormen
Stimuleren van een constructieve dialoog, samenvatten van belangrijke informatie over wapenbezit en de juridische kaders, stimuleren van discussie en reflectie, begrip van de rechtsstaat.

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

Dialooghandvatten
Methoden en technieken om een constructieve dialoog te voeren

Slide 8 - Slide

This item has no instructions

Kennisoverzicht
Een samenvatting van belangrijke informatie over het thema wapenbezit en de juridische kaders

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Casuïstiek
Praktijkvoorbeelden die gebruikt worden om een discussie of reflectie te stimuleren

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

Rechtsstaat
Een staat waarin de macht van de overheid is beperkt door het recht

Slide 11 - Slide

This item has no instructions

Schrijf 3 dingen op die je deze les hebt geleerd.

Slide 12 - Open question

De leerlingen voeren hier drie dingen in die ze in deze les hebben geleerd. Hiermee geven ze aan wat hun eigen leerrendement van deze les is.
Schrijf 2 dingen op waarover je meer wilt weten.

Slide 13 - Open question

De leerlingen voeren hier twee dingen in waarover ze meer zouden willen weten. Hiermee vergroot je niet alleen betrokkenheid, maar geef je hen ook meer eigenaarschap.
Stel 1 vraag over iets dat je nog niet zo goed hebt begrepen.

Slide 14 - Open question

De leerlingen geven hier (in vraagvorm) aan met welk onderdeel van de stof ze nog moeite. Voor de docent biedt dit niet alleen inzicht in de mate waarin de stof de leerlingen begrijpen/beheersen, maar ook een goed startpunt voor een volgende les.