DEBAT Wat doen we met onze oudjes?

Wat doen we met onze oudjes?
1 / 19
next
Slide 1: Slide
EconomieMiddelbare schoolvmbo tLeerjaar 4

This lesson contains 19 slides, with text slides.

time-iconLesson duration is: 100 min

Items in this lesson

Wat doen we met onze oudjes?

Slide 1 - Slide

Lesplanning
-Leerdoelen
- Introductie onderwerp
- Wat weten we nog?
- Uitleg debat
- Argumenten bedenken
- Pauze
- Debat
- Nabespreking 
- Leerdoelen
- Introductie onderwerp
- Wat weten we nog?
- Uitleg debat
- Argumenten bedenken
- Pauze
- Debat
- Nabespreking 
Lesplanning:

Slide 2 - Slide

Lesplanning
-Leerdoelen
- Introductie onderwerp
- Wat weten we nog?
- Uitleg debat
- Argumenten bedenken
- Pauze
- Debat
- Nabespreking 
Na deze les kan je:
- van context naar concept werken
- met behulp van je eigen kennis argumenten voor of tegen een standpunt bedenken
- een debat voeren
- uitleggen wat de begrippen: vergrijzing, actieven, inactieven, werkgelegenheid, lagelonenland, AOW betekenen
Leerdoelen:

Slide 3 - Slide

Lesplanning
-Leerdoelen
- Introductie onderwerp
- Wat weten we nog?
- Uitleg debat
- Argumenten bedenken
- Pauze
- Debat
- Nabespreking 
Het aantal ouderen in Nederland zal in de volgende eeuw sterk
toenemen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek verwacht dat er
in 2040 per honderd personen 43 personen 65 jaar of ouder zijn.
Het gevolg hiervan is dat de overheid steeds meer AOW-uitkeringen
moet verstrekken.
Wat doen we met onze oudjes?

Slide 4 - Slide

Lesplanning
-Leerdoelen
- Introductie onderwerp
- Wat weten we nog?
- Uitleg debat
- Argumenten bedenken
- Pauze
- Debat
- Nabespreking 

Slide 5 - Slide

Lesplanning
-Leerdoelen
- Introductie onderwerp
- Wat weten we nog?
- Uitleg debat
- Argumenten bedenken
- Pauze
- Debat
- Nabespreking 
Het bedrijf ontvangt de AOW-uitkering van de overheid (min € 100 korting) en heeft vervolgens de “opvangplicht” voor de 65-plussers. De 65-plussers zelf krijgen niet langer hun AOW-uitkering maar een bijdrage van € 15 per week


Wat doen we met onze oudjes?

Slide 6 - Slide

Lesplanning
-Leerdoelen
- Introductie onderwerp
- Wat weten we nog?
- Uitleg debat
- Argumenten bedenken
- Pauze
- Debat
- Nabespreking 
IGRIS zegt dat ze de AOW goedkoper kunnen regelen dan de Nederlandse overheid. Ze willen ouderen opvangen in het Afrikaanse land Gambia. De zorg is daar goedkoper, de leefomstandigheden voor de 65-plussers zijn beter en de voorzieningen kunnen gemakkelijker en efficiënter worden afgestemd op de vraag van de senioren. 


Wat doen we met onze oudjes?

Slide 7 - Slide

Lesplanning
-Leerdoelen
- Introductie onderwerp
- Wat weten we nog?
- Uitleg debat
- Argumenten bedenken
- Pauze
- Debat
- Nabespreking 

Slide 8 - Slide

Lesplanning
-Leerdoelen
- Introductie onderwerp
- Wat weten we nog?
- Uitleg debat
- Argumenten bedenken
- Pauze
- Debat
- Nabespreking 
Bespreken met je buurman of buurvrouw
timer
2:00

Slide 9 - Slide

Lesplanning
-Leerdoelen
- Introductie onderwerp
- Wat weten we nog?
- Uitleg debat
- Argumenten bedenken
- Pauze
- Debat
- Nabespreking 
Wat is een debat? 

Slide 10 - Slide

Lesplanning
-Leerdoelen
- Introductie onderwerp
- Wat weten we nog?
- Uitleg debat
- Argumenten bedenken
- Pauze
- Debat
- Nabespreking 
- Jullie worden verdeeld in 2 groepen: voor het plan van IGRIS, tegen het plan van IGRIS.
- Elke groep bedenkt argumenten, deze worden goed onderbouwd.
- De begrippen die we hebben besproken moeten terug komen in jullie argumenten. 
- Elke groep heeft een schrijver, die schrijft alle argumenten op. 
- Elke groep kiest een woordvoerder, die doet straks een pitch van 1 min waarin hij/zij kort samenvat wat de argumenten zijn. 
Instructies voor het debat

Slide 11 - Slide

Lesplanning
-Leerdoelen
- Introductie onderwerp
- Wat weten we nog?
- Uitleg debat
- Argumenten bedenken
- Pauze
- Debat
- Nabespreking 
Vragen? 

Slide 12 - Slide

Lesplanning
-Leerdoelen
- Introductie onderwerp
- Wat weten we nog?
- Uitleg debat
- Argumenten bedenken
- Pauze
- Debat
- Nabespreking 
Groep VOOR IGRIS:   
Alyssa
Jesse
Kiyan
Mikey
Milou
Sander
Tessa
Teams
Groep TEGEN IGRIS:
Anna
Kaj
Tony
Zoya
Romee
Lisa

Slide 13 - Slide

Lesplanning
-Leerdoelen
- Introductie onderwerp
- Wat weten we nog?
- Uitleg debat
- Argumenten bedenken
- Pauze
- Debat
- Nabespreking 
Woordvoerders, it is your time to shine!
timer
1:00

Slide 14 - Slide

Lesplanning
-Leerdoelen
- Introductie onderwerp
- Wat weten we nog?
- Uitleg debat
- Argumenten bedenken
- Pauze
- Debat
- Nabespreking 
timer
5:00

Slide 15 - Slide

Lesplanning
-Leerdoelen
- Introductie onderwerp
- Wat weten we nog?
- Uitleg debat
- Argumenten bedenken
- Pauze
- Debat
- Nabespreking 
• Als je het woord hebt ga je staan.
• Als je het woord wil, steek je je hand op. 
• Je krijgt het woord van de debatleider.
• Als je klaar bent met praten ga je weer zitten.
• Als de debatleider je afbreekt ga je zitten.
• Iedereen komt aan het woord. 
• De jury bepaald welke groep wint en wie de beste debater is.  
Regels:

Slide 16 - Slide

Lesplanning
-Leerdoelen
- Introductie onderwerp
- Wat weten we nog?
- Uitleg debat
- Argumenten bedenken
- Pauze
- Debat
- Nabespreking 
De winnaar is.......

Slide 17 - Slide

Lesplanning
-Leerdoelen
- Introductie onderwerp
- Wat weten we nog?
- Uitleg debat
- Argumenten bedenken
- Pauze
- Debat
- Nabespreking 
Schrijf in het kort op of je voor of tegen het plan van IGRIS bent en onderbouw je antwoord. Aan het einde van de les lever je het bij mij in.
Nabespreking
timer
3:00

Slide 18 - Slide

Lesplanning
-Leerdoelen
- Introductie onderwerp
- Wat weten we nog?
- Uitleg debat
- Argumenten bedenken
- Pauze
- Debat
- Nabespreking 
Na deze les kan je:
- van context naar concept werken
- met behulp van je eigen kennis argumenten voor of tegen een standpunt bedenken
- een debat voeren
- uitleggen wat de begrippen: vergrijzing, actieven, inactieven, werkgelegenheid, lagelonenland, AOW betekenen
Leerdoelen

Slide 19 - Slide