Breuken praktijk leerjaar 2 les 3

1 / 17
next
Slide 1: Slide
GesMiddelbare schoolmavoLeerjaar 1

This lesson contains 17 slides, with interactive quizzes, text slides and 1 video.

time-iconLesson duration is: 50 min

Items in this lesson

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

JdW-kijkwijzer
Lesopbouw:

  1. Vooraf:
    Startklaar, Voorkennis activeren, Formatief Handelen

  2. Instructie:
    Leerdoelgericht werken, Inclusieve didactiek, Concrete en herkenbare voorbeelden, Formatief Handelen

  3. Toepassing:
    Actieve verwerking, Formatief handelen 

  4. Evaluatie:
    Afsluiting

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Breukenhapperen

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

              Startklaar
  • Op je plek zitten 
  • Telefoon in het Zakkie 
  • Jas over de stoel, oortjes in de tas, tas op de grond
  • Schoolspullen op tafel: Boek, Chromebook, JdW-map, etui 
timer
3:00

Slide 5 - Slide

1. Startklaar
Bij de start van iedere les verwelkomt de docent de leerlingen bij de ingang van de deur, noemt leerlingen bij naam, maakt oogcontact en besteedt aandacht aan hun welbevinden. De docent geeft het goede voorbeeld en spreekt hoge verwachtingen uit voor het verloop van de les door succescriteria op gewenst gedrag, schooltaal en effectief leren te benoemen. De leerlingen zijn startklaar: ingelogd in LessonUp, telefoons opgeborgen in het Zakkie, en JdW-map op tafel.
           Leerdoelen

  •  Ik kan een breukenhappertje maken
  • Ik kan een deel van het geheel tekenen en opschrijven.

Slide 6 - Slide

3. Leerdoelgericht werken
De docent geeft het onderwerp, RTTI geformuleerde leerdoelen en de lesopbouw aan. De docent weet de leerdoelen goed te laten aansluiten bij de voorkennis en het (taal)niveau van de leerlingen. Gedurende de les wordt continu een terugkoppeling naar de leerdoelen gemaakt om de mate van beheersing te controleren.   
Inleiding
Vandaag maken we een breukenhappertje. We leren stap voor stap een happertje vouwen en vullen het met breuken (vb 1/4 en een tekening van vier poppetjes waarvan er één er anders uit ziet.

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

Schrijf een breuk en maak er een tekening bij op je wisbordje.

Slide 8 - Open question

This item has no instructions

Voorbeelden 
Ga naar Prowise rekenen voor uitleg en voorbeelden

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Nu wij?
Teken en schrijf een breuk op je wisbordje. Doe het net als de voorbeelden die je net hebt gezien.

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

Instructie
Op het volgende filmpje zie je hoe een happertje vouwt

Slide 11 - Slide

This item has no instructions

Slide 12 - Video

This item has no instructions

           Aan de slag
. Maak een happertje
. Teken en schrijf de breuken in het happertje
. Klaar? Ga verder met de stencils.

Slide 13 - Slide

6. Actieve verwerking
De docent maakt expliciet hoe de leerstof actief verwerkt dient te worden. De docent start met modelleren en laat leerlingen vervolgens actief inoefenen. Volgens het 'ik-wij-jullie/jij-wij' principe wordt de ondersteuning geleidelijk afgebouwd. Er wordt gevarieerd in oefentypes en het leerproces wordt zichtbaar gemaakt, bijvoorbeeld met hardop denken opdrachten. Effectieve leerstrategieën zoals zelftesten, gespreid leren, schema’s maken, en samenvatten volgens de Cornell-methode worden expliciet aangeleerd. Dit herkneden van de lesstof helpt bij het bewerken van het lange termijn geheugen
           Afsluiting

Slide 14 - Slide

8. Afsluiting
De docent controleert in de slotfase van de les of de leerdoelen door alle leerlingen behaald zijn en plaatst de les in de context van de betreffende periode. De docent evalueert samen met de leerlingen het leren en het gedrag en blikt vooruit aan de hand van de JdW-planner. 

           Begrippen
           uit deze les
Breuken
happertje

Slide 15 - Slide

This item has no instructions


Welk cijfer geef jij jezelf voor deze les?

Slide 16 - Open question

This item has no instructions

Volgende week gaan we verder met het benoemen van breuken en het rekenen met breuken

Slide 17 - Slide

This item has no instructions