2b - H2.4 schrijven - Les 2 + toets

Welkom!
Wat ligt er op je tafel?








           
           Kom binnen en  
           ga zitten op jouw plek.



1
WELKOM!
2
   Pen
Laptop
1 / 15
next
Slide 1: Slide
NederlandsMiddelbare schoolvmbo bLeerjaar 2

This lesson contains 15 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 50 min

Items in this lesson

Welkom!
Wat ligt er op je tafel?








           
           Kom binnen en  
           ga zitten op jouw plek.



1
WELKOM!
2
   Pen
Laptop

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Volgende week: SO H1.7 en H1.8
Test jezelf: H1.7 en H1.8
Versterk jezelf -> leestekens -> vraagteken, punt,
  uitroepteken
Versterk jezelf -> werkwoordspelling -> OTT
NUMO: maak de oefentaken die klaar staan.
Eerste lesuur

  • Huiswerk bespreken
  • Schrijftaak voorbereiden




Tweede lesuur:

  • Schrijftaak schrijven in duo's
  • Feedback in duo's
  • Herschrijven en inleveren (SO x 1)

Slide 2 - Slide

Inleiden:

Wie leest er wel eens nieuwsberichten? Waar lees je die?
Heb je wel eens een nieuwsbericht geschreven?

Je kunt een nieuwsbericht schrijven met inleiding, kern en slot.

  1. Je weet hoe je de 5W1H kunt herkennen.
  2. Je weet hoe je een inleiding opbouwt.
  3. Je weet wat synoniemen zijn.
  4. Je kan variëren in woordkeus en zinsbouw.
  5. Je weet hoe je de 5W1H kunt toepassen.
      LESDOELEN

      Slide 3 - Slide

      This item has no instructions

      BLZ. 109

      Slide 4 - Slide

      Samen bericht lezen.
      Uit welke drie onderdelen bestaat het nieuwsbericht? Inleiding, kern, slot.
      BLZ. 110

      Slide 5 - Slide

      Samen lezen en daarna 2 minuten inprenten. Daarna vragen stellen.
      Opdracht 3 op blz. 111

      INLEIDING
      Wie?
      Wat?
      Waar?
      Wanneer?

      KERN
      Waarom of waardoor?
      Hoe?





      Slide 6 - Slide

      This item has no instructions

      Typ hier jouw inleiding bij opdracht 3 (blz 111)

      Slide 7 - Open question

      This item has no instructions

      Slide 8 - Slide

      Samen lezen.
      Als je een tekst schrijft is het belangrijk om in je woordkeuze te variëren.
      Je gebruikt dan:

      • een verwijswoord: Pieter stemt in met de verkiezingen, want hij heeft verloren.
      • een synoniem: De leerling van 2b ging op schoolreis. Dit uitstapje was een leuke dag.
      • een omschrijving: Fayza pakt de zesteur. Met dit keukengereed schraapt ze de snippers van de citroenschil.
      • En toen, en toen en toen.... Welke synoniemen ken je?

      Slide 9 - Slide

      Voor het vermijden van "En toen" alternatieven aandragen: signaalwoorden als vervolgens, daarna, tenslotte.
      Herschrijf de tweede zin. Gebruik een verwijswoord of een synoniem.
      "We gaan dit weekend vogels tellen. We kijken een half uur naar de lucht om vogels te tellen."

      Slide 10 - Open question

      This item has no instructions

      Herschrijf de tweede zin. Gebruik synoniemen.

      "De spreeuw werd vorig jaar vaak gezien. Zanglijsters, veldleeuweriken en ook de huismuis werden vaak gezien."

      Slide 11 - Open question

      This item has no instructions

      Herschrijf de tweede zin. Gebruik maximaal 1 keer "toen"!

      "Ik stapte op de bus en toen op de trein. En toen had de trein vertraging en toen miste ik bijna mijn vliegtuig"

      Slide 12 - Open question

      This item has no instructions

      Slide 13 - Slide

      This item has no instructions

      Vragen over zinsdelen, leestekens, DT's of dicteewoorden?
      1. Bepaal samen je onderwerp: dikke dieren of liever iets anders?
      2. Schrijf alvast de inleiding: WIE, WAT, WAAR, WANNEER.
      3. Zoek online meer informatie om WAAROM en HOE te kunnen beantwoorden.
      4. Schrijf nu ook de kern en het slot van je nieuwsbericht.
      5. Controleer: 200 woorden, leestekens, spelling.

      SO: nieuwsbericht schrijven in duo's
      Kijk op blz. 112 en lees tekst 3.

      Slide 14 - Slide

      This item has no instructions

      Vragen over zinsdelen, leestekens, DT's of dicteewoorden?
      1. Wissel jullie tekst met die van een ander duo.
      2. Vul met je duo het formulier in.

      3. Ga met z'n vieren samen zitten en geef elkaar een
          top en een tip.
      4. Pas samen met je duo je tekst aan en lever hem in.

      Feedback
      timer
      8:00

      Slide 15 - Slide

      8 minuten per stap.