LLT - Planning en Lesopbouw

LLT Planning en Lesopbouw
Les 1 & 2
Periode 2
Landstede Sport en Bewegen

1 / 48
next
Slide 1: Slide
MentorlesMBOStudiejaar 1

This lesson contains 48 slides, with interactive quizzes, text slides and 1 video.

Items in this lesson

LLT Planning en Lesopbouw
Les 1 & 2
Periode 2
Landstede Sport en Bewegen

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Doel van de les
Na deze les:
  •  Weet je welke soorten planning er zijn.
  • Kan je het verschil tussen een open, gesloten en combinatie planning uitleggen. 
  • Kan je uitleggen waarom planningen van cruciaal belang zijn. 

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Waar denk je aan bij planning?

Slide 3 - Mind map

This item has no instructions

Leesopdracht
Leereenheid Planning en Lesopbouw
Lezen pagina 73 tot en met 86 uit het boek ‘De sportleider als lesgever’.

timer
5:00

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

Wat is een planning?

Slide 5 - Open question

This item has no instructions

Ga uit van je eigen tak van sport of van de lessen of trainingen die je op stage meemaakt. Stel je voor dat alles prima gepland is en stel je voor dat er helemaal niets gepland is.
Waarom is planmatig werken zo belangrijk? Geef drie voordelen/functies van plannen

Slide 6 - Open question

Steunfunctie:
Een goede planning geeft steun en sturing aan wat je doet als lesgever  een plan biedt je houvast.
Met een planning kun je gericht aan het doel werken.
Afstemmingsfunctie:
Je stelt niet alleen vast wat je in één les wilt bereiken, maar ook waar je op langere termijn met de groep naartoe wilt.
Je stemt de lessen op elkaar af.
Verantwoordingsfunctie:
Door het maken van een planning heb je jouw keuzes overwogen en schriftelijk vastgelegd. 
Stelling 1: een open planning is strak
Stelling 2: een open planning is gericht op basis van de situatie
A
Stelling 1 is waar Stelling 2 is niet waar
B
Stelling 1 & 2 zijn waar
C
Stelling 1 is niet waar Stelling 2 is wel waar
D
Stelling 1 & 2 zijn niet waar

Slide 7 - Quiz

Gesloten planning: Je stelt zelf de planning op zonder overleg met de groep - Je houdt je strak aan de planning en wijkt zo min mogelijk van de planning af - Wedstrijd- en topsport.
Open planning: Je stelt samen met de deelnemers een planning op - Planning is flexibel - Recreatiesport
Combinatie planning: Belangrijke leermomenten = gesloten planning - Sfeer en gezelligheid = open planning - Wedstrijsport voor jongeren.

Wat hoort bij welke planning?
Open planning
Gesloten planning
Recreatiesport
Los
Zonder overleg
Topsport
Strak
Met overleg
Flexibel
Prestatiegericht

Slide 8 - Drag question

This item has no instructions

1

Slide 9 - Video

This item has no instructions

00:44
Welke vorm van planning past in de situatie van het filmpje het beste?
A
Open planning
B
Gesloten planning

Slide 10 - Quiz

This item has no instructions

Slide 11 - Slide

This item has no instructions

Wordt er op je BPV gebruikt gemaakt van een micro planning?
Ja
Nee

Slide 12 - Poll

This item has no instructions

Wordt er op je BPV gebruikt gemaakt van een meso planning?
Ja
Nee

Slide 13 - Poll

This item has no instructions

Slide 14 - Slide

This item has no instructions

Wordt er op je BPV gebruikt gemaakt van een macro planning?
Ja
Nee

Slide 15 - Poll

This item has no instructions

Praktijkvoorbeeld: voetbalclub SDO Wilwijk heeft een plan opgesteld om binnen drie jaar met her eerste A-, B- en C-team van de jeugd op divisieniveau te spelen. Om dit te bereiken start de club komende seizoen met selecteren bij de F-jeugd. Dit gebeurde voorheen pas bij de D-tjes. Ook intensiveert de club de training van twee naar drie keer per week voor de selectieteams. Bij de start van het volgende seizoen moet elk selectieteam getraind worden door een bevoegde trainer. 

Slide 16 - Slide

This item has no instructions

Van wat voor plan is dit een voorbeeld?
A
Microplanning
B
Mesoplanning
C
Macroplanning

Slide 17 - Quiz

This item has no instructions

Soort planning
Tijd
Periode
Sleep de juiste kenmerken naar de juiste planning
Micro doelstelling
Meso doelstelling
Macro doelstelling
Middellang
Lange tijd
Korte tijd
Meerjarenplan
Periodeplanning
Trainingsweek

Slide 18 - Drag question

This item has no instructions

Periode plan
Een planning voor een bepaalde afgebakende periode.

Uitgaand van het jaarplan, bepaal je hoeveel lessen je gaat besteden aan bepaalde vaardigheden of technieken gedurende een bepaalde periode
Themaplan
Planning voor een aantal lessen, waarbij hetzelfde thema centraal staat.
Lessenreeks

Slide 19 - Slide

This item has no instructions

Planningen verbinden
Micro + Meso + Macro = periodiseren
Micro = 1 training
Meso = periode
Macro = meerdere jaren

Slide 20 - Slide

This item has no instructions

Periodes macroplanning
Voorbereidingsperiode
Wedstrijd periode
Overgangsperiode


Slide 21 - Slide

This item has no instructions

Doel gehaald?
  • Weet je welke soorten planning er zijn.
  • Kan je het verschil tussen een open, gesloten en combinatie planning uitleggen.
  • Kan je uitleggen waarom planningen van cruciaal belang zijn. 

Slide 22 - Slide

This item has no instructions

LLT Lesopbouw
Periode 2
Landstede Sport en Bewegen

Slide 23 - Slide

This item has no instructions

Doel van de les
Na deze les weet je volgens welke stappen een les is opgebouwd.


Slide 24 - Slide

This item has no instructions

Leesopdracht
Lezen en een samenvatting maken van pagina 87 tot en met 102 uit het boek ‘De sportleider als lesgever’.
timer
5:00

Slide 25 - Slide

This item has no instructions



Op basis van je 
lesopbouw kies je 
de organisatie, 
de bewegingsvormen 
en de didactische werkvormen.

Slide 26 - Slide

This item has no instructions

Plaats de volgende lesonderdelen in de juiste volgorde:
Warming-up/ inleiding
Kern 2 
Cooling-down 
Lesintroductie 
Kern 1 

Slide 27 - Drag question

This item has no instructions

Slide 28 - Slide

This item has no instructions

Stelling: Je les moet aansluiten bij de belevingswereld en de spanningsboog van de deelnemer.
A
Waar
B
Niet waar

Slide 29 - Quiz

This item has no instructions

Belang van een goede lesopbouw

1. Een les moet een goed geordend en gestructureerd geheel zijn  iedere les moet de deelnemer de gelegenheid krijgen om iets te oefenen of te leren.
2. Een les moet fysiologisch veelzijdig zijn  je hele lichaam moet afwisselend belast worden.
3. Je les moet aansluiten bij de belevingswereld en de spanningsboog van de deelnemer.

Slide 30 - Slide

This item has no instructions

Voorwaarden opbouw van een les
  • Een les mag niet bestaan uit een aantal willekeurige, afzonderlijke oefeningen.
  • Bewegingsvormen van makkelijk naar moeilijk die allemaal een bijdrage leveren aan het doel.
  • De verschillende delen van een les stem je ook weer op elkaar af en laat je vloeiend in elkaar overlopen.

Slide 31 - Slide

This item has no instructions

Je geeft kort aan wat je wilt gaan doen deze les, hoort bij de..
A
Warming up
B
Lesintroductie
C
Kern
D
Afsluiting

Slide 32 - Quiz

This item has no instructions

Een inleiding komt vaak voor bij recreatieve sporten
A
Waar
B
Niet waar

Slide 33 - Quiz

This item has no instructions

Wat is geen functie van de warming up?
A
Fysiologische
B
Pedagogische
C
Pyrologische
D
Psychologische

Slide 34 - Quiz

This item has no instructions

Hoe is de warming up opgebouwd?
Algemene warming up
Specifieke warming up
Rekken en losmaken

Slide 35 - Drag question

This item has no instructions

Kenmerken van de drie functies
Fysiologische functie
Psychologische functie
Pedagogische functie
Omgang met spelers
In de sfeer van de training komen
Opwarmen van het lichaam

Slide 36 - Drag question

This item has no instructions

Stelling 1: Bij de warming up staat leren centraal
Stelling 2: De inhoud van de kern bestaat uit aanleren, verbeteren en toepassen
A
Stelling 1 is waar Stelling 2 is niet waar
B
Stelling 1 & 2 zijn waar
C
Stelling 1 is niet waar Stelling 2 is waar
D
Stelling 1 & 2 zijn niet waar

Slide 37 - Quiz

This item has no instructions

Welke vaardigheden moeten jouw spelers op je BPV nog leren? Noem er drie

Slide 38 - Open question

This item has no instructions

Stelling: Inhoud kern 1 =
bekende vaardigheden verbeteren en verfijnen
A
Waar
B
Niet waar

Slide 39 - Quiz

This item has no instructions

De inhoud van kern 1 bestaat uit..
A
Herhalen
B
Aanleren
C
Toepassen
D
Verbeteren

Slide 40 - Quiz

This item has no instructions

Een les kan bestaan uit meerdere kernen
A
Waar
B
Niet waar

Slide 41 - Quiz

This item has no instructions

Waaruit bestaat kern 2?

Slide 42 - Open question

This item has no instructions

Je hebt de f’jes het passen bij voetbal aangeleerd. Hoe kan je het aangeleerde toepassen?
A
In partijvorm
B
In de warming up
C
Herhalen
D
Afwerken op het doel

Slide 43 - Quiz

This item has no instructions

Met welk deel van het model van van Gelder ben jij nu bezig geweest?
A
Beginsituatie
B
Doelstelling
C
Les/training
D
Evaluatie

Slide 44 - Quiz

This item has no instructions

Doel gehaald?
Na deze les weet je volgens welke stappen een les is opgebouwd.

Slide 45 - Slide

This item has no instructions

LLP periode 2
60 minuten lesgeven in drietal waarbij je:
- een warming up hebt
-  een kern 1, bestaande uit 2 delen 
groep A
groep B
daarna wissel
- een afsluiting hebt


Slide 46 - Slide

Inclusief:
Klaarzetten
Wisselen
Kernen
Afsluiten
Bespreken

09:00 - 09:45 uur
09:50 - 09:35 uur

welke eisen vooraf:
  1. kijk met wie je samen ben
  2. welk onderdeel/ domein dus welke sport moet je geven?
  3. wie gaat welk gedeelte van de lesvoorbereiding voorbereiden?
  4. deel 1 lesvoorbereiding met elkaar waarin je werkt

Slide 47 - Slide

This item has no instructions

Evalueren LLP 2 december
  • Hoe verliep de voorbereiding?
  • Hoe was de samenwerking?
  • Heb je alles van te voren goed op papier gezet?
  • Hoe was de uitvoering?
  • Wat wil je de volgende keer verbeteren? 

Slide 48 - Slide

This item has no instructions