Les 12 NL RW, 5 mei 2026

Les 12 | Rekenen en Nederlands 1F.
  1. Inchecken: Hoe voel je je?
  2. De vorige les
  3. Opwarmertje
  4. Instructie
  5. Bundels | Leerlijn | Educatieve spelletjes
  6. Evaluatie
1 / 18
next
Slide 1: Slide
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 4

This lesson contains 18 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 60 min

Items in this lesson

Les 12 | Rekenen en Nederlands 1F.
  1. Inchecken: Hoe voel je je?
  2. De vorige les
  3. Opwarmertje
  4. Instructie
  5. Bundels | Leerlijn | Educatieve spelletjes
  6. Evaluatie

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Inchecken; Hoe voel je je nu?

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Hoe voel je je?

Blij, enthousiast of...
Normaal, rustig of...
Moe, nerveus, verdrietig of...

Slide 3 - Open question

This item has no instructions

De app.
Resultaten bespreken.
  1. De Bundels; alles gemaakt. Rekenen delen en vermenigvuldigen was wel lastig.
  2. De Werelden; wat heb je nog extra geoefend?
  3. De spelletjespagina; heb je nog een spel gespeeld?
  
                                                                                            

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

De vorige les. 
De vorige lesdoelen.
Lesdoel(en):
  • Ik leerde de som uit een verhaal te halen en op de juiste wijze uit te rekenen; getalbegrip.
  • Ik kon, door het maken van de toetsen, laten zien wat ik al kan en weet en wat ik nog moet herhalen van werkwoordspelling tegenwoordige tijd.

  1. Maak de bundel(s) in Gynzy.
  2. Geef antwoord op de volgende vragen.

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

Rekenen; Geef antwoord op onderstaande vragen:


1. Op de kinderboerderij zijn 36 dieren. De helft daarvan is jonger dan 1 jaar. Hoeveel dieren zijn dat?

2. Quinty doet een spelletje met haar moeder. Haar moeder schrijft 670 en 710 op. Quinty bedenkt welk getal precies tussen die 2 getallen in zit. Welk getal is dat?

Slide 6 - Open question

This item has no instructions

Opwarmertje.
Rekenspel.
Lesdoel(en):
  • Ik leer grote getallen op de juiste manier uit te spreken.
  • Ik leer de waarde van getallen.
  • Ik leer een getal te raden.

LINK: Rekenspel (duizendtal; D).
  
                                                                                            

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

Instructie.
Rekenen en Nederlands 1F.
Lesdoel(en):
  • Ik leer de som uit een verhaal te halen en op de juiste wijze uit te rekenen; geld (optellen en aftrekken met kommagetallen t/m 100).
  • Ik herhaal de leerdoelen van de tegenwoordige tijd die ik nog kan verbeteren.
  • Ik leer de leesstrategieën van begrijpend lezen toe te passen en ik kan hierdoor vragen beantwoorden over een tekst.



Slide 8 - Slide

This item has no instructions

Instructie.
Rekenen 1F.
Klik op de link hieronder voor:
  1. De introductie van het lesdoel.
  2. De instructie van het lesdoel.

LINK; instructieles.
LINK; instructieles.

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Instructie.
Spelling 1F.
Klik op de link hieronder voor:
  1. De introductie van het lesdoel.
  2. De instructie van het lesdoel.

LINK; instructieles.

Categoriekaart bespreken - doel 8 van de toets vorige les.

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

Zelfstandige verwerking.
Rekenen.
Allebei de oefenreeksen.

Ik doe het voor.
Rekenen; Ik maak opdracht 1.
Taal; 

Jij doet het na.
Rekenen; Jij maakt opdracht 2.
Taal; 








Slide 11 - Slide

  1. bouwden
  2. breide
  3. zwaaiden
  4. bereikten
Zelfstandige verwerking.
Rekenen.
Jij doet het zelf.
Rekenen; Jij maakt opdracht 3.
Taal; 














Slide 12 - Slide

  1. bouwden
  2. breide
  3. zwaaiden
  4. bereikten
Rekenen de sommen uit in je kladschrift. Voer de antwoorden in.

1. De vader van Yfke koopt een doosje schroeven van 1,80 euro en een zakje spijkers van 0,65 euro. Hoeveel moet de vader van Yfke betalen?

2. Jurre koopt een zak snoep van 1,55 euro en een zakje chips van 0,95 euro. Hoeveel moet hij betalen?

3. De vader van Wies heeft een boete van 57 euro gekregen. Omdat hij te laat is met betalen, wordt het bedrag verdubbeld. Hoeveel euro moet de vader van Wies nu betalen?

Slide 13 - Open question

This item has no instructions

Zelfstandige verwerking.
Werkwoordspelling.
Jij doet het zelf.
  1. De bundel(s) maken.
  2. Tijd over na begrijpend lezen? Dan de opdrachten afmaken van de inoefening.

Slide 14 - Slide

This item has no instructions

Zelfstandige verwerking.
Begrijpend lezen.
Wij doen het samen.
AVI tekst: Help! Ik moet een verjaardagscadeautje kopen! (instructietekst).

  1. De AVI tekst wordt hardop voorgelezen door jou.
    Ik ben de leescoach; bij een leesfout vraag ik je om de zin nog een keer te lezen.
  2. De vragen worden voorbesproken.












Slide 15 - Slide

  1. bouwden
  2. breide
  3. zwaaiden
  4. bereikten
Zelfstandige verwerking | Jij doet het zelf.


Slide 16 - Open question

This item has no instructions

Evaluatie rekenen. Geef antwoord op de volgende vraag:

Tante Faye koopt een nieuwe trui van 22,95 euro. Ze geeft 30 euro. Hoeveel euro krijgt tante Faye terug?

Slide 17 - Open question

This item has no instructions

De volgende les.
Wat ga je leren?
De volgende les:
  • Ik leer de som uit een verhaal te halen en op de juiste wijze uit te rekenen; geld (optellen en aftrekken met kommagetallen t/m 100).
  • Ik herhaal de leerdoelen van de tegenwoordige tijd die ik nog kan verbeteren.
  • Ik leer de leesstrategieën van begrijpend lezen toe te passen en ik kan hierdoor vragen beantwoorden over een tekst.

Maak de bundel(s) ´na de les´.
Oefen in De Werelden.

Slide 18 - Slide

This item has no instructions