Weerbaarheid les 5

Fysieke weerbaarheid Les 5
1 / 14
next
Slide 1: Slide
WeerbaarheidMBOStudiejaar 1

This lesson contains 14 slides, with interactive quiz and text slides.

time-iconLesson duration is: 90 min

Items in this lesson

Fysieke weerbaarheid Les 5

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Energizer
Wie kan de verschillende losmaakgrepen benoemen en voordoen ?

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Planning
1 Introductie LWP
2 Mentale weerbaarheid
3 Mentale weerbaarheid
4 Fysieke weerbaarheid
5 Fysieke weerbaarheid
6 Digitale weerbaarheid
7 Digitale weerbaarheid
8 Afronden LWP Lwp evalueren

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Lesdoelen
-Hoe kan jij de-escaleren? 
- Je kan de fases van de de-escalatie ladder benoemen en herkennen
-onderhandelen in conflicten

Slide 4 - Slide

- Input uit les 4 toepassen in de les
Hoe kan jij de- escaleren.  
maak notities wat je aanspreekt en meeneemt 

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

Wat neem jij mee uit het filmpje?

Slide 6 - Open question

This item has no instructions

Wat is een escalatieladder?
Welke 3 fases heeft een escalatieladder? 

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

Wat is een escalatieladder:
- In de escalatieladder wordt de ontwikkeling van conflicten verbeeld met 9 treden, in 3 hoofdfases. 
-Afhankelijk van deze fase wordt naar een passende oplossing gezocht.
- Relationele fase – win/win 
- Emotionele fase – win/verlies
- De vechtfase 








Slide 8 - Slide

(volgende slide een voorbeeld van een escalatieladder) 
Een conflict is een verschijnsel waarbij meerdere personen of partijen een doelstelling nastreven of een waarde aanhangen die onverenigbaar blijken te zijn en daardoor in botsing komen. De dynamiek in het conflict heeft een ontwikkeling. In de escalatieladder wordt de ontwikkeling van conflicten verbeeld met 9 treden, in 3 hoofdfases.
In elke fase van de escalatieladder wordt een andere houding aangenomen door de partijen die in conflict zijn. Afhankelijk van deze fase wordt naar een passende oplossing gezocht.
Relationele fase – win/win
De relationele fase beslaat de bovenste drie treden van de escalatieladder. In deze fase speelt het belang van het herstel en behoud van de relatie nog een grote rol. De betrokkenen proberen nog rekening te houden met personen en gevoelens en willen er samen uitkomen. In de relationele fase zoeken de betrokkenen naar een oplossing waar iedereen blij mee is. Het herstellen van en goede relatie staat voorop.
Emotionele fase – win/verlies
De emotionele fase beslaat de middelste drie treden van de escalatieladder. In deze fase wint emotie het van redelijkheid. Het conflict gaat nu om winnen en verliezen. Winnen gaat in deze fase ten koste van de andere betrokkenen. In de emotionele fase neemt de emotie de overhand. Er wordt uit eigen belang gedacht en er is geen begrip meer voor de ander.
Vechtfase verlies/verlies
De vechtfase beslaat de onderste drie treden van de escalatieladder. In deze fase zijn de partijen niet meer bereid om met elkaar in gesprek te gaan. De ander moet verliezen, ook als dit niet in eigen belang is. Strijd staat voorop en er is woede naar de ander. In de vechtfase kunnen de partijen niet meer met elkaar in een ruimte gaan omdat het conflict is geëscaleerd. Woede wordt nu op de persoon gericht en de situatie is minder belangrijk.

bron:https://www.primaonderwijs.nl/verdieping-blogs/de-onderwijs-escalatieladder-hoe-los-je-conflicten-in-de-klas-op https://www.primaonderwijs.nl/verdieping-blogs/de-onderwijs-escalatieladder-hoe-los-je-conflicten-in-de-klas-op

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Even kijken naar conflicthantering van ppt Paula :)

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

Waar stond jij op de ladder? Hoe ben je met het conflict omgegaan?  
Kies een voorbeeld uit BPV/bijbaan of privé 
  • Omschrijving van de situatie
  • Verloop van de situatie 
  • De verschillende fases waar je je in bevond op de ladder en je reactie + de reactie van de ander
  • Hoe ben je omgegaan met conflicthantering;  wat waren conflict aanjagers, conflict remmers en hoe heb je onderhandeld? 










Slide 11 - Slide

Maak groepjes van min. 3 tot 4 personen per greep 
Filmpjes bekijken met elkaar 
(opslaan in teamstegel van de klas) 

Voor leerjaar 2,3,4:
Bv. Filmpjes van de-escalatieladder
Oefenen.
Oefenen met verbale weerbaarheid (oefenen met elkaar)
Privé situatie gehad afgelopen week (in logboek)
Kijktip: Kamp van Koningsbrugge, Anouk. tm 2: 03. Geluid is wel zacht tijdens het gesprek
lhttps://www.rtl.nl/programma/5274200/special-forces-vips-wie-durft-wint?blockId=16791677&personId=599&videoId=bb463632-305a-4ce8-9eac-86369d4b0a18 
Zie logboek voor de vragen week 5
Week 5: Fysieke weerbaarheid
(Onderbouw met minimaal een half a4tje)
1. Beschrijf een situatie waarin jij hebt gede-escaleerd?
2. Kun jij een situatie benoemen waarin jij de de-escalatie ladder kan toepassen? Waarom wel of niet? (neem de theorie van de de-escalatieladder mee in je antwoord)
3. Hoe ben je met het conflict omgegaan? Conflict aanjagers? Conflict remmers? Onderhandelen?

Slide 12 - Slide


Ze kunnen ook voorbeelden zoeken op internet en met elkaar bespreken  

Leerjaar 2,3,4 : zou je een eigen escalatieladder kunnen laten invullen. 

https://www.primaonderwijs.nl/media/Esc
alatieladder%20PO.pdf

Lesdoelen evalueren
- Losmaak grepen oefenen
- Hoe kan jij de-escaleren? 

Slide 13 - Slide

This item has no instructions

Slide 14 - Slide

This item has no instructions