• What is LessonUp
  • Search
  • Channels
‹Return to search

4.1 Hoe maak je dat?

Hoofdstuk 4 : Goed gemaakt?
4.1 Hoe maak je dat?
1 / 17
next
Slide 1: Slide
EconomieMiddelbare schoolvmbo kLeerjaar 2

This lesson contains 17 slides, with interactive quizzes, text slides and 2 videos.

time-iconLesson duration is: 45 min

Items in this lesson

Hoofdstuk 4 : Goed gemaakt?
4.1 Hoe maak je dat?

Slide 1 - Slide

4.1 Hoe maak je dat?
Ik kan uitleggen wat produceren is.
Ik kan uitleggen op welke manier een bedrijf in de bedrijfskolom toegevoegde waarde levert.
Ik kan de kostprijs per product berekenen.
Ik kan bedrijven indelen in vier productiesectoren.

Slide 2 - Slide

Wat betekent produceren?

Slide 3 - Mind map

4.1 Hoe maak je dat?
Produceren
Produceren is het maken van goederen en leveren van diensten.
Goederen
Diensten

Slide 4 - Slide

Slide 5 - Video

4.1 Hoe maak je dat?
Bedrijfskolom
Bedrijfskolom
Alle bedrijven die meewerken aan een product.

Toegevoegde waarde
Door elke bewerking wordt het product meer waard.
Iedereen wil er aan verdienen

Slide 6 - Slide

Wat is toegevoegde waarde?
A
De waarde die een klant toevoegt aan een product
B
De waarde die een bedrijf toevoegt aan een product
C
Alleen bedrijven die een product verkopen
D
Alleen bedrijven die een product uit de natuur halen

Slide 7 - Quiz

Wat is de toegevoegde waarde van de meelfabriek?
A
6500 euro
B
2500 euro
C
4000 euro
D
9000 euro

Slide 8 - Quiz

Zo noem je alle bedrijven die meewerken aan het maken van een product:
A
Bedrijfskolom
B
Bedrijfsketting
C
Toegevoege Waarde
D
Producenten

Slide 9 - Quiz

https:

Slide 10 - Link

Waar was deze afbeelding een voorbeeld van?
A
Een bedrijfstak
B
Een bedrijfskolom
C
Een winkel
D
Een fabriek

Slide 11 - Quiz

Wat is produceren?
A
het leveren van goederen en diensten
B
het maken van een film
C
het maken van goederen en het leveren van diensten
D
het leveren van goederen en het maken van diensten

Slide 12 - Quiz

4.1 Hoe maak je dat?
Productiekosten
Alle kosten die je maakt bij het produceren.

Productiekosten : aantal producten = kostprijs per product

Slide 13 - Slide

4.1 Hoe maak je dat?
Kostprijs per product
De productiekosten voor het maken van 12 smoothies bedragen € 19,20.

Wat is de kostprijs per smoothie?
€ 19,20: 12 = € 1,60 kostprijs per smoothie
 

Slide 14 - Slide

0

Slide 15 - Video

4.1 Hoe maak je dat?
Productiesectoren
Agrarisch, grondstoffen maken door natuur
Industrie, goederen maken door grondstof
Diensten leveren, bijv kassa.

Slide 16 - Slide

Agrarische sector
Industriële sector
Dienstverlenende sector
Tuinbouwbedrijf
Akkerbouwbedrijf
Melkveebedrijf
Autofabriek
Meubelmakerij
Kledingfabriek
Frietfabriek 
Kledingwinkel
Reisbureau
Kapsalon

Slide 17 - Drag question

More lessons like this

4.1 Hoe maak je dat?

1 day ago - Lesson with 18 slides
EconomieMiddelbare schoolvmbo kLeerjaar 2

4.1 Hoe maak je dat?

January 2023 - Lesson with 20 slides
EconomieMiddelbare schoolvmbo kLeerjaar 2

4.1 Hoe maak je dat? KLM

March 2021 - Lesson with 19 slides
EconomieMiddelbare schoolmavoLeerjaar 2

4.1 Hoe maak je dat?

December 2024 - Lesson with 24 slides
EconomieMiddelbare schoolvmbo kLeerjaar 2

Paragraaf 4.1

December 2022 - Lesson with 16 slides
EconomieMiddelbare schoolvmbo kLeerjaar 2

4.1 Hoe maak je dat?

June 2022 - Lesson with 26 slides
EconomieMiddelbare schoolvmbo kLeerjaar 2

4.1 Hoe maak je dat?

January 2024 - Lesson with 25 slides
EconomieMiddelbare schoolvmbo kLeerjaar 2

4.1 Hoe maak je dat?

March 2023 - Lesson with 24 slides
EconomieMiddelbare schoolmavoLeerjaar 2
LessonUp
TermsPrivacy StatementCookie StatementContact
English

Our Cookies

We use cookies to improve your user experience and offer you personalized content. By using Lessonup you agree to our cookie policy.

Change settings