H4 Formuleren les 1 Introductie

regels
  • Begin met een lach + zeg vriendelijk gedag 
  • Kauwgom in de prullenbak
  • Telefoon in je tas
  • Doe je jas uit
  • Pak je boeken + schrift uit je tas
  • De belangrijkste regel: respecteer elkaar 
  • Let op: alle opgaven die je in de les al hebt gemaakt, hoef je thuis niet meer te doen (= geen huiswerk) 

1 / 26
next
Slide 1: Slide
NederlandsMiddelbare schoolhavoLeerjaar 4

This lesson contains 26 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 45 min

Items in this lesson

regels
  • Begin met een lach + zeg vriendelijk gedag 
  • Kauwgom in de prullenbak
  • Telefoon in je tas
  • Doe je jas uit
  • Pak je boeken + schrift uit je tas
  • De belangrijkste regel: respecteer elkaar 
  • Let op: alle opgaven die je in de les al hebt gemaakt, hoef je thuis niet meer te doen (= geen huiswerk) 

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Lesdoel
de meest voorkomende formuleerfouten herkennen 
en kunnen verbeteren

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

1 oktober 2021
groepsopdracht (1)
uitleg verschillende formuleerfouten
groepsopdracht (2)
opdracht 2 + 3 (individueel)
lesdoel behaald?

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

Slide 6 - Slide

This item has no instructions

Les 12 november 2020
introductie mevrouw Van Riessen
uitleg periode 2
groepsopdracht (1)
uitleg verschillende formuleerfouten
groepsopdracht (2)
opdracht 2 + 3 (individueel)
lesdoel behaald?

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

Periode 2
  • PW: Formuleren
  • GPW/SE1:  boek 1 (Dagen van Gras)
                           boek 2 (Hersenschimmen)
                           NNliteratuur 1.1 - 1.5        

Slide 8 - Slide

This item has no instructions

Periode II
maandag
dinsdag
donderdag
vrijdag
46
9-13 nov
Form.H1 §0
NNlit. 1 - H1.3
47
16-20 nov
Form.H1 §1
Form. H1 §2
Form. H1 §3+4
NNlit. 1 - H1.3 (p.20-23)
48
23-27 nov
Form. H1 §5
Form. H1 §5
Form. H1 §6
NNlit. 1 - H1.4 (p.24-27)
49
30 nov - 4 dec
Form. H1 §6
Form. H1 §7
Form. presentaties
NNlit. 1 - H1.4 (p.24-27)
50
7-11 dec
pw Form. NN H1
Lezen H1
Lezen H1
NNlit. 1 - H1.5 (p.28-31)
51
14-18 dec
Filmproject
Filmproject
Filmproject
1
4-8 jan
NN Lezen H2
NN Lezen H2
NN Lezen H2
NNlit. 1 - H1.5 (p.28-31)
2
11-15 jan
Herh. Dagen van Gras
voorbereiden gpw-week

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

1 oktober 2021
groepsopdracht (1)
uitleg verschillende formuleerfouten
groepsopdracht (2)
opdracht 2 + 3 (individueel)
lesdoel behaald?

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

groepsopdracht (1)
duur: 3 minuten - aantal zinnen: 5
bespreek in drie-/viertallen wat er volgens jullie fout is





Slide 11 - Slide

Je doet een broep op hun taalgevoel. Voelen ze aan wat er fout is? Kunnen ze dit al zonder uitleg benoemen? Mooi! Zo niet, geef de uitleg en kijk of ze dan de fout wel kunnen benoemen en verbeteren.
wat is er fout?
  1. Ze moet afleren om niet het stopwoordje 'echt' te gebruiken.
  2. Nu die oude radio het niet meer doet, moet ik het laten repareren.
  3. Er was eens een prinsje en die hield niet van paardrijden.
  4. De politie reageerden te laat op de oproep.
  5. De prijzen zijn wellicht hoger maar de kwaliteit beter.

Slide 12 - Slide

This item has no instructions

1 oktober 2021
groepsopdracht (1)
uitleg verschillende formuleerfouten
groepsopdracht (2)
opdracht 2 + 3 (individueel)
lesdoel behaald?

Slide 13 - Slide

This item has no instructions

uitleg
- 13 formuleerfouten (blz 207) kunnen herkennen
- elke les uitleg en dan oefenen, oefenen, oefenen
- laatste les: presentaties!

Slide 14 - Slide

This item has no instructions

presentatie
  1. Zoek een goede definitie van je fout/paragraaf
  2. Zoek er twee duidelijke voorbeelden bij.
  3. Zorg dat je meer informatie opzoekt,
    zodat je de fout goed begrijpt en kunt uitleggen.
  4. Leg jullie fout uit aan de rest van de klas voor het bord
    (min. 1/max. 3 minuten)

Slide 15 - Slide

This item has no instructions

  • onjuiste herhaling: 
  • tautologie + pleonasme: 
  • contaminatie: 
  • dubbele ontkenning: 
  • onjuist verwijswoord + onduidelijk verwijzen: 

  • incongruentie: 
  • dat/als-constructie: 
  • losstaand zinsgedeelte + zinnen aan elkaar plakken: 

Slide 16 - Slide

This item has no instructions

1 oktober 2021
groepsopdracht (1)
uitleg verschillende formuleerfouten
groepsopdracht (2)
opdracht 2 + 3 (individueel)
lesdoel behaald?

Slide 17 - Slide

This item has no instructions

groepsopdracht (2)
duur 2 minuten:
overleg welke soort formuleerfout jullie zin heeft


Slide 18 - Slide

This item has no instructions

wat is er fout?
  1. Ze moet afleren om niet het stopwoordje 'echt' te gebruiken.
  2. Nu die oude radio het niet meer doet, moet ik het laten repareren.
  3. Er was eens een prinsje en die hield niet van paardrijden.
  4. De politie reageerden te laat op de oproep.
  5. De prijzen zijn wellicht hoger maar de kwaliteit beter.

Slide 19 - Slide

This item has no instructions

1 oktober 2021
groepsopdracht (1)
uitleg verschillende formuleerfouten
groepsopdracht (2)
opdracht 2 + 3 (individueel)
lesdoel behaald?

Slide 20 - Slide

This item has no instructions

maken
opdracht 2 + 3 (blz 209/210)

Slide 21 - Slide

This item has no instructions

1 oktober 2021
groepsopdracht (1)
uitleg verschillende formuleerfouten
groepsopdracht (2)
opdracht 2 + 3 (individueel)
lesdoel behaald?

Slide 22 - Slide

This item has no instructions

Lesdoel
de meest voorkomende formuleerfouten herkennen 
en kunnen verbeteren

Slide 23 - Slide

This item has no instructions

formuleerfouten

Slide 24 - Mind map

This item has no instructions

vragen?

Slide 25 - Open question

This item has no instructions

fijn weekend!

Slide 26 - Slide

This item has no instructions