Les 18 NL RW, 21 mei 2026

Les 18 | Nederlands en rekenen 1F.
  1. Inchecken: Hoe voel je je?
  2. De vorige les
  3. Opwarmertje
  4. Instructie
  5. Bundels | Leerlijn | Educatieve spelletjes
  6. Evaluatie
1 / 19
next
Slide 1: Slide
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 4

This lesson contains 19 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 60 min

Items in this lesson

Les 18 | Nederlands en rekenen 1F.
  1. Inchecken: Hoe voel je je?
  2. De vorige les
  3. Opwarmertje
  4. Instructie
  5. Bundels | Leerlijn | Educatieve spelletjes
  6. Evaluatie

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Inchecken; Hoe voel je je nu?

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Hoe voel je je?

Blij, enthousiast of...
Normaal, rustig of...
Moe, nerveus, verdrietig of...

Slide 3 - Open question

This item has no instructions

De app.
Resultaten bespreken.
  1. De Bundels; niet gemaakt.
  2. De Werelden; wat heb je nog extra geoefend?
  3. De spelletjespagina; heb je nog een spel gespeeld?
  
                                                                                            

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

De vorige les. 
De vorige lesdoelen.
Lesdoel(en):
  • Ik herhaalde woordsoorten en zinsontleden.

Geef antwoord op de volgende vragen.

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

Woordsoorten | zelfstandig naamwoord, bijvoeglijk naamwoord, lidwoorden, voorzetsels.

Sheila straalt uit dat zij een zorgzame vrouw is.

Slide 6 - Open question

This item has no instructions

Woordsoorten | werkwoorden, telwoorden, voornaamwoorden.

Sheila straalt uit dat zij een zorgzame vrouw is.

Slide 7 - Open question

This item has no instructions

Zinsontleding | onderwerp, persoonsvorm, werkwoordelijk gezegde.

Frits is dertig jaar een goede huisarts geweest.

Slide 8 - Open question

This item has no instructions

Zinsontleding | naamwoordelijk gezegde, lijdend voorwerp.

Frits is dertig jaar een goede huisarts geweest.

Slide 9 - Open question

This item has no instructions

De vorige les.
De vorige lesdoelen.
Lesdoel(en):
  • Ik leer verwijswoorden (ze, hun, hen) op de juiste manier te gebruiken.
  • Ik leer een deel berekenen met een eenvoudig percentage dat erbij komt of eraf gaat.

  1. Maak de bundel(s) ´vorige les´ in GYNZY.
  2. Maak in De Werelden; verwijswoorden - 6 opgaven.
                                                                                            

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

Opwarmertje.
Rebussen of rekenspel.
Lesdoel(en):
  • Ik oefen en vergroot mijn woordenschat.
  • Ik leer hoe ik een rebus kan oplossen.
  • Ik leer een getal te raden.

LINK: Rebus 10.
LINK: Rekenspel.
  
                                                                                            

Slide 11 - Slide

This item has no instructions

Huiswerk bespreken.
Voordoen en nadoen.
Er wordt maximaal 10 minuten besteed aan het huiswerk van school.
Dit wordt hardop-denkend gedaan, via voordoen en nadoen.
De rest van het huiswerk maak je zelf af, na de les.

LINK; extra oefening - breukenspel - 92 punten in 3 minuten.
  
                                                                                            
timer
10:00

Slide 12 - Slide

This item has no instructions

Instructie.
Nederlands en rekenen 1F.
Lesdoel(en):
  • Ik leer verwijswoorden (ze, hun, hen) op de juiste manier te gebruiken.
  • Ik leer de nieuwe prijs berekenen bij een prijsstijging of daling in percentages.
  • Ik vergroot mijn woordenschat.

Slide 13 - Slide

This item has no instructions

Instructie.
Nederlands en rekenen 1F.
Klik op de link hieronder voor:
  1. De introductie van het lesdoel.
  2. De instructie van het lesdoel.

GYNZY; Wereld spelling - taalkundig ontleden - verwijswoorden - ze/hun/hen.
LINK; rekenen - instructieles.

Slide 14 - Slide

This item has no instructions

Zelfstandige verwerking.
De opdrachten.
Ik doe het voor. | Jij doet het na.

  1. Taal.
    Opdracht 1 ik, opdracht 2 jij.
  2. Rekenen.
    Som 1 ik, som 2 jij.











Slide 15 - Slide

  1. bouwden
  2. breide
  3. zwaaiden
  4. bereikten
Zelfstandige verwerking.
De opdrachten.
Jij doet het zelf:

  1. Taal.
    Opdracht 3 maken.
  2. Rekenen.
    Som 3 maken.











Slide 16 - Slide

  1. bouwden
  2. breide
  3. zwaaiden
  4. bereikten
Zelfstandige verwerking.
De opdrachten.
Jij doet het zelf:
  1. Wereld spelling; verwijswoorden - ze/hun/hen.
  2. Bundel rekenen.
  3. Wereld woordenschat.











timer
1:00

Slide 17 - Slide

  1. bouwden
  2. breide
  3. zwaaiden
  4. bereikten
Evaluatie.
Behaalde resultaten.
Via WhatsApp zal ik wekelijks een korte evaluatie en update geven over de behaalde resultaten.


Wil je extra oefenen voor een ander vak of een ander leerdoel?
Laat het me weten en ik voeg het toe in de APP.







Slide 18 - Slide

This item has no instructions

De volgende les.
Wat ga je leren?
De volgende les:
  • Ik leer verwijswoorden (-n) op de juiste manier te gebruiken.
  • Ik kan een aantal berekenen nadat er percentages bij zijn gekomen of af zijn gegaan. (laatste doel rekenen met procenten).
  • Ik vergroot mijn woordenschat.

Maak de bundel(s) ´na de les´.
Oefen in De Werelden.

Slide 19 - Slide

This item has no instructions