LES 1 - ORIËNTEREN

1 / 31
next
Slide 1: Slide
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 3

This lesson contains 31 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 70 min

Items in this lesson

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Startklaar 
       
       Pak je Chromebook/ laptop voor je
       Start je Chromebook/ laptop op
       Log in op www.lessonup.app 
       Stop je telefoon in je tas of in je jas
      
timer
2:30

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
  • kan ik uitleggen wat een vooroordeel is.
  • kan ik drie vooroordelen over Nederlanders benoemen.

Slide 3 - Slide

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
Inleiding

We leven met veel mensen in Nederland.
Veel mensen ken je niet.
Toch kun je soms iets denken over iemand die jij niet kent. 

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

timer
5:00
Hoe heet deze vrouw?
Hoe oud is deze vrouw?
Heeft deze vrouw een relatie?


Heeft deze vrouw kinderen?
Werk in groepen
<ol><li>Lees de vraag voor.</li><li>Praat met jouw groepje over de vraag.</li><li>Wat is het antwoord? Schrijf het op.</li></ol>

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

Kon je de vragen beantwoorden?
😒🙁😐🙂😃

Slide 6 - Poll

This item has no instructions

Waarom kon je de vragen wel of niet beantwoorden?

Slide 7 - Open question

This item has no instructions

En nu iemand anders!

Slide 8 - Slide

This item has no instructions

timer
5:00
Kijk naar je buur en bedenk...
Hoe heet deze man?
Hoe oud is deze man?
Heeft deze man een relatie?


Heeft deze man kinderen?
Werk in groepen
<ol><li>Lees de vraag voor.</li><li>Praat met jouw groepje over de vraag.</li><li>Wat is het antwoord? Schrijf het op.</li></ol>

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Kon je de vragen beantwoorden?
😒🙁😐🙂😃

Slide 10 - Poll

This item has no instructions

Waarom kon je de vragen wel of niet beantwoorden?

Slide 11 - Open question

This item has no instructions

Over wie kon je de vragen beter beantwoorden?
Hoe komt dat?
Over de vrouw
Over de man

Slide 12 - Poll

This item has no instructions

Theorie 
Als je iemand kent, weet je dingen over hem of haar.
Daar kun je over praten.

Als je iemand niet kent, weet je nog niks. 
Soms denk je wel iets.
Dat noem je een vooroordeel.

Slide 13 - Slide

This item has no instructions

Wat is 'vooroordeel'
in jouw eigen taal?
Zoek het op!

Slide 14 - Mind map

This item has no instructions

Instructie 

We lezen samen de tekst.
Zet een streep onder woorden die je nog niet kent.
De docent bespreekt die woorden.

Slide 15 - Slide

This item has no instructions

Wanneer is mijn opdracht goed?

Slide 16 - Open question

Door leerlingen vooraf na te laten denken over waar de opdracht aan moet voldoen, krijgen ze kwaliteitsbesef. Hierdoor zijn de leerlingen in staat om zelf in te schatten waar hun inspanningen bij de opdracht voor verbetering vatbaar zijn. 
Instructie 

We lezen samen de tekst.
Zet een streep onder woorden die je nog niet kent.
De docent bespreekt die woorden.
Zet een streep onder woorden die je nog niet kent.

Slide 17 - Slide

This item has no instructions

Onder welke woorden
heb je een streep gezet?

Slide 18 - Mind map

This item has no instructions

Theorie
Een vooroordeel is soms dus niet waar.
Het is iets wat jij hebt bedacht.

Slide 19 - Slide

In de slotfase van de les controleert de docent of de leerdoelen door alle leerlingen behaald zijn en plaatst de les in de context van de betreffende periode. De docent evalueert samen met de leerlingen de les, het proces en blikt vooruit. 
Is het een vooroordeel of niet?


Lees de zin.
Bepaal: is het een vooroordeel, of niet?

Slide 20 - Slide

In de slotfase van de les controleert de docent of de leerdoelen door alle leerlingen behaald zijn en plaatst de les in de context van de betreffende periode. De docent evalueert samen met de leerlingen de les, het proces en blikt vooruit. 
Alle Nederlanders
hebben een fiets.
A
Een vooroordeel (niet waar)
B
Geen vooroordeel (waar)

Slide 21 - Quiz

This item has no instructions

De taal in Nederland
is Nederlands.
A
Een vooroordeel (niet waar)
B
Geen vooroordeel (waar)

Slide 22 - Quiz

This item has no instructions

Alle Nederlanders
roken wiet.
A
Een vooroordeel (niet waar)
B
Geen vooroordeel (waar)

Slide 23 - Quiz

This item has no instructions

In Nederland wordt
kaas gemaakt.
A
Een vooroordeel (niet waar)
B
Geen vooroordeel (waar)

Slide 24 - Quiz

This item has no instructions

Nederlanders dragen
houten schoenen.
(klompen)
A
Een vooroordeel (niet waar)
B
Geen vooroordeel (waar)

Slide 25 - Quiz

This item has no instructions

Kun jij ook een vooroordeel
over Nederlanders bedenken?
Zet een streep onder woorden die je nog niet kent.
Zet een streep onder woorden die je nog niet kent.
Denk aan iets wat veel mensen denken over Nederlanders

Slide 26 - Open question

This item has no instructions

Afsluiting
De docent noemt drie vooroordelen.
Schrijf de vooroordelen op.

Kun je er zelf nog één bedenken?
Schrijf maar op!

Slide 27 - Slide

In de slotfase van de les controleert de docent of de leerdoelen door alle leerlingen behaald zijn en plaatst de les in de context van de betreffende periode. De docent evalueert samen met de leerlingen de les, het proces en blikt vooruit. 
Begrippen uit deze les
  • Vooroordeel
  • Waar
  • Niet waar

Slide 28 - Slide

This item has no instructions


Slide 29 - Open question

This item has no instructions

Technisch lezen

Slide 30 - Slide

In de slotfase van de les controleert de docent of de leerdoelen door alle leerlingen behaald zijn en plaatst de les in de context van de betreffende periode. De docent evalueert samen met de leerlingen de les, het proces en blikt vooruit. 
Technisch lezen

Slide 31 - Slide

In de slotfase van de les controleert de docent of de leerdoelen door alle leerlingen behaald zijn en plaatst de les in de context van de betreffende periode. De docent evalueert samen met de leerlingen de les, het proces en blikt vooruit.