Les 1 - Kennismaken met elkaar

1 / 26
next
Slide 1: Slide
D&PPraktijkonderwijsLeerjaar 1-4

This lesson contains 26 slides, with interactive quizzes, text slides and 2 videos.

time-iconLesson duration is: 140 min

Items in this lesson

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Kennismaking

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

              Startklaar
  • Op je plek zitten 
  • Telefoon in het Zakkie 
  • Jas over de stoel, oortjes in de tas, tas op de grond
  • Schoolspullen op tafel: Boek, Chromebook, JdW-map, etui 
timer
3:00

Slide 4 - Slide

1. Startklaar
Bij de start van iedere les verwelkomt de docent de leerlingen bij de ingang van de deur, noemt leerlingen bij naam, maakt oogcontact en besteedt aandacht aan hun welbevinden. De docent geeft het goede voorbeeld en spreekt hoge verwachtingen uit voor het verloop van de les door succescriteria op gewenst gedrag, schooltaal en effectief leren te benoemen. De leerlingen zijn startklaar: ingelogd in LessonUp, telefoons opgeborgen in het Zakkie, en JdW-map op tafel.
Ontdek jezelf: zelfportret en dromen

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

           Leerdoelen
  1. Aan het einde van de les kun je een zelfportret maken.
  2. Je kunt jezelf voorstellen met je dromen, passies en talenten.

Slide 6 - Slide

3. Leerdoelgericht werken
De docent geeft het onderwerp, RTTI geformuleerde leerdoelen en de lesopbouw aan. De docent weet de leerdoelen goed te laten aansluiten bij de voorkennis en het (taal)niveau van de leerlingen. Gedurende de les wordt continu een terugkoppeling naar de leerdoelen gemaakt om de mate van beheersing te controleren.   
Lesplanning
  • Terugblikken naar vorig schooljaar

  • Leerdoelen van de les 

  • Kennismaken met elkaar
  • Uitvoeren opdracht ' zelfportret en dromen'
  •  Zelfportret presenteren
  • Evalueren uitgevoerde opdracht en presentatie
  • Terugblikken lesdoelen en les
  • Afsluiting les

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

              Wie ben ik?

Slide 8 - Slide

Inleiding
Door een goede inleiding voelen leerlingen zich betrokken en begrijpen ze het belang van wat ze gaan leren. Dit vergroot hun motivatie en leerresultaten. 
Vertel wie je bent en wat je leuk vindt.

Slide 9 - Open question

This item has no instructions

Wat is jouw grootste droom?
Waarom is dit belangrijk voor jou?

Slide 10 - Open question

This item has no instructions

Wat wil je later worden?

Slide 11 - Open question

This item has no instructions

Wat denk je dat jouw talent is?

Slide 12 - Open question

This item has no instructions

Waar ben je trots op?

Slide 13 - Open question

This item has no instructions

Wat past goed bij jou? Welke activiteiten vind je het leukst om te doen?

Slide 14 - Open question

This item has no instructions

Aan de slag
Maak een tekening van jezelf en je dromen, talenten en interesses.
  • Teken jezelf in het midden
  • Teken daaromheen je dromen, talenten en interesses
timer
20:00

Slide 15 - Slide

This item has no instructions

Slide 16 - Video

This item has no instructions

Slide 17 - Video

This item has no instructions

De vorm van je hoofd

Slide 18 - Slide

This item has no instructions

De ogen 
en de mond

Slide 19 - Slide

This item has no instructions

De neus

Slide 20 - Slide

This item has no instructions

Zelfpresentatie
Bereid een korte presentatie voor over je zelfportret, dromen, talenten en passies.
timer
20:00

Slide 21 - Slide

This item has no instructions

Klasexpositie
Toon je zelfportret en presenteer jezelf aan de klas.
timer
20:00

Slide 22 - Slide

This item has no instructions

Afsluiting
Ruim alle spullen netjes op.
Blijf op je plaats zitten.
Beantwoord de laatste 3 vragen.
timer
10:00

Slide 23 - Slide

In de slotfase van de les controleert de docent of de leerdoelen door alle leerlingen behaald zijn en plaatst de les in de context van de betreffende periode. De docent evalueert samen met de leerlingen de les, het proces en blikt vooruit. 
Vandaag heb ik geleerd:

Slide 24 - Mind map

This item has no instructions

Wat vond je van de afgelopen les?
😒🙁😐🙂😃

Slide 25 - Poll

This item has no instructions

Welk cijfer zou je jezelf geven voor aandacht tijdens deze les?
010

Slide 26 - Poll

This item has no instructions