klas 1 leesvaardigheid vervolg

Programma en lesdoel 26-1
1.Terugblik vorige lessen
2.Les 35 bespreken
3. Les 35 maken opdrachten
4.Klaar? nakijken, antwoorden staan in Somtoday bij berichten
5.presentatie Nederlands
lesdoel: Je leert op


1 / 41
next
Slide 1: Slide
NederlandsMiddelbare schoolvmbo k, g, tLeerjaar 1

This lesson contains 41 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 45 min

Items in this lesson

Programma en lesdoel 26-1
1.Terugblik vorige lessen
2.Les 35 bespreken
3. Les 35 maken opdrachten
4.Klaar? nakijken, antwoorden staan in Somtoday bij berichten
5.presentatie Nederlands
lesdoel: Je leert op


Slide 1 - Slide

Wat moet je doen als je een moeilijk woord in de tekst ziet en je weet de betekenis niet?

Slide 2 - Open question

Welk deel van een samengesteld woord is het belangrijkst?

Slide 3 - Open question

Volgens de leraar, die ook al een tijdje niet lekker in zijn vel zat na een akkefietje met de directeur van de school, had er in de uitleg had moeten staan dat het juist drie plus drie plus drie plus drie plus drie was.

Waarom is deze zin hierboven moeilijk te lezen?

Slide 4 - Open question

Opdrachten maken
Kader: opdracht 1 t/m 7
TL: 1 t/m 10


Klaar? Laten zien op de camera en nakijken
Ander vak, Lezen, werken aan presentatie

Slide 5 - Slide

Wat ben je te weten gekomen over het lezen van moeilijke zinnen?

Slide 6 - Open question

Programma en lesdoel 14-1
1.Instructie presentatie
2.Werken aan presentatie
3.Klaar? Verder met nieuwsbegrip

Lesdoel: de leerlingen kunnen zelfstandig een presentatie voorbereiden


Slide 7 - Slide

Waar gaat de tekst over?

Slide 8 - Open question

opdrachten maken
Je mag samenwerken, maar geef dat even aan! Ik zal de groepen zoals in de klas dan aanmaken

Slide 9 - Slide

Wat ben je allemaal te weten gekomen?

Slide 10 - Open question

Instructie presentaties
1.Je maakt de presentatie in de les af volgens instructie stencil
2.Diegene die nog een fotopresentatie willen oefenen geven dat aan.
3.klaar? Neem je presentatie op, je hoeft zelf niet in beeld. laat de powerpoint zien en vertel bij iedere dia wat je wilt vertellen
4.Vind je dit lastig, dan doen we de presentatie in de les.
5.Stuur je filmpje door naar d.ansems@stichtinglvo.nl via Wetransfer 

Slide 11 - Slide

Programma en lesdoel 13-1
1.Terugblik les 34
2.Leesvaardigheid Nieuwsbegrip bespreken
3.Klaar? nakijken, antwoorden staan in Somtoday bij berichten
3.presentatie Nederlands
lesdoel: Je leert op welke manieren je moeilijke zinnen in een tekst kan begrijpen


Slide 12 - Slide

Terugblik:
Wie heeft de presentatie af?

Slide 13 - Open question

Programma en lesdoel 26-1
1.Terugblik les 33
2.Leesvaardigheid Nieuwsbegrip bespreken
3.Aan de slag met les 34
4.Klaar? nakijken, antwoorden staan in Somtoday bij berichten
5.presentatie Nederlands
lesdoel: Je leert op welke manieren je moeilijke zinnen in een tekst kan begrijpen


Slide 14 - Slide

Programma en lesdoel 28-1 les 1
1.Terugblik  les 35
2.Les 35 afmaken
3. Les 35 nakijken
4.presentatie Nederlands/Woordzoeker maken via
woordzoekermaken.nl (gebruik de woorden van les 33, 34 en 35)

lesdoel: Je leert vragen te maken over datgene wat je in eerdere lessen geleerd hebt


Slide 15 - Slide

Programma en lesdoel 29-1 les 1
1.Jeugdjournaal kijken
2.Presentatie Nederlands. Klaar dan puntje 3.
2.Taalwerkplaatsopdracht zie Somtoday bij berichten.
3. Klaar? Antwoorden doorsturen naar d.ansems@stichtinglvo.nl
4.Woordzoeker maken via woordzoekermaken.nl (gebruik de woorden van les 33, 34 en 35) of Engels nog even doornemen.

lesdoel: Je leert te kijken naar een informatief programma en je leert om een schrijfopdracht te verwerken naar aanleiding van een bepaald onderwerp


Slide 16 - Slide

Wat ben ik te weten gekomen?

Slide 17 - Open question

Hier zie je een kop van een nieuwsbericht. Wat stond er op de puntjes?

3280 nieuwe ........................., laagste aantal sinds eind september

Slide 18 - Open question

Hier zie je een kop van een nieuwsbericht. Wat stond er op de puntjes?

Agent Maritio maakt indruk bij Humberto met brief aan ............


Slide 19 - Open question

Hier zie je een kop van een nieuwsbericht. Wat stond er op de puntjes?

Gerard Joling grapt om boze ..........................

Slide 20 - Open question

Hier zie je een kop van een nieuwsbericht. Wat stond er op de puntjes?
....................mogelijk volgende week al open voor afhalen bestellingen

Slide 21 - Open question

Hier zie je een kop van een nieuwsbericht. Wat stond er op de puntjes?
man(21) aangehouden voor brand in GGD-.............. in Urk

Slide 22 - Open question

Differentiatie-opdrachten
1.Vragen maken bij dif-opdr.Les 33 en 34
Zie Somtoday.
Klaar? Steek je hand in de lucht en kijk na.

Slide 23 - Slide

Wat heb ik afgelopen les gedaan?

Slide 24 - Open question

Programma en lesdoel 2-2 
1.Terugblik vorige les
2.Gezamenlijke opdracht
3.Differiëntatie-opdrachten les 33 en les 34. Zie Somtoday.
3. Klaar? Antwoorden checken via Somtoday
4.Woordzoeker maken via woordzoekermaken.nl (gebruik de woorden van les 33, 34 en 35), Engels leren

lesdoel: Je leert om extra te oefenen met leesvaardigheid.


Slide 25 - Slide

Programma en lesdoel 9-2
1.Terugblik vorige les
2.Differiëntatie-opdrachten les 33 en les 34. Zie Somtoday.
3. Klaar? Antwoorden checken via Somtoday
4.Taalwerkplaatsopdracht afmaken
4.Woordzoeker maken via woordzoekermaken.nl (gebruik de woorden van les 33, 34 en 35), Lezen.

lesdoel: Je leert om extra te oefenen met leesvaardigheid.


Slide 26 - Slide

Wat heb je geleerd vandaag?

Slide 27 - Open question

welke artiest heeft het LVK nog nooit gewonnen?
A
Beppie Kraft
B
Frans Croonenberg
C
Gaston Jacobs
D
Big Benny

Slide 28 - Quiz

Programma en lesdoel 23-2
1.Introductie taalverzorging
2.Opdracht hoofdletters en kleine letters
3. opdracht zinnen maken
4.Klaar? Journaal kijken, boek lezen

lesdoel: Je leert hoofdletters en kleine letters te schrijven en zinnen te maken.


Slide 29 - Slide

Opdracht hoofdletters en kleine letters
stap 1: pak je schrift Nederlands
stap 2: neem een lege pagina voor je 
stap 3: Schrijf het alfabet op in hoofdletters/grote letters
stap 4: Schrijf het alfabet op in kleine letters

Slide 30 - Slide

Is er een verschil tussen jouw rij hoofdletters en jouw rij kleine letters?

Slide 31 - Open question

Opdracht korte zinnen maken
1.Maak 10 zinnen met een onderwerp en een persoonsvorm
2.Breid je zin uit met nog een zinsdeel dat past
3.Breid je zin uit met nog een ander zinsdeel dat past

Slide 32 - Slide

Programma en lesdoel 25-2
1.Terugblik vorige les
2. Verder met opdracht zinnen maken zie Somtoday vorige les
3. Opdracht zoek de Vout.
4.Klaar? Journaal kijken, boek lezen
5.HJGGDL
lesdoel: Je leert hoofdletters en kleine letters te schrijven en zinnen te maken.


Slide 33 - Slide

Zoek de vout
1.In de bijlage in Somtoday staan zinnen. In iedere zin staat een fout of meerdere fouten.
2.Zoek uit welke fout/fouten er in de zin zitten. Onderstreep de fouten.
3.Jij herschrijft de zinnen op de goede manier.


Doel: Jij kan ontdekken wat de fout is in de zin en de zin herschrijven
Klaar? Journaal kijken, lezen of een ander vak.

Slide 34 - Slide

HJGGDL
Heb je genoeg geleerd deze les?

Slide 35 - Open question

Programma en lesdoel 26-2
1.Terugblik vorige les
2.Kahootnieuwsquiz
2. Verder met opdracht zinnen maken zie Somtoday vorige les
3. Opdracht zoek de Vout.
4.Klaar? Journaal kijken, boek lezen
5.HJGGDL
lesdoel: Je leert hoofdletters en kleine letters te schrijven en zinnen te maken.


Slide 36 - Slide

Zoek de vout
1.In de bijlage in Somtoday staan zinnen. In iedere zin staat een fout of meerdere fouten.
2.Zoek uit welke fout/fouten er in de zin zitten. Onderstreep de fouten.
3.Jij herschrijft de zinnen op de goede manier.


Doel: Jij kan ontdekken wat de fout is in de zin en de zin herschrijven
Klaar? Journaal kijken, lezen of een ander vak.

Slide 37 - Slide

HJGGDL
Heb je genoeg geleerd deze les?
Ja
Nee

Slide 38 - Poll

Programma
1.Nieuw spel
2.WHIGDL

Slide 39 - Slide

Nieuw spel
1.Maak een nieuw taalspel
2.Doe dat in groepen van max. vier
3. Brainstormen, taken, plannen, uitvoeren
4.tijd: 3 lessen Nederlands

Slide 40 - Slide

Leesvaardigheid

Slide 41 - Mind map