• What is LessonUp
  • Search
  • Channels
‹Return to search

Keuzedeel licht verstandelijk beperkt, deel 2

1 / 23
next
Slide 1: Slide
keuzedeel lvbMBOStudiejaar 3

This lesson contains 23 slides, with interactive quiz, text slides and 4 videos.

Items in this lesson

Slide 1 - Slide

Lesdoelen
- Je weet wat moeilijk verstaanbaar gedrag (MVG) is.
- Je signaleert MVG en brengt dit in kaart.
- Je weet hoe je MVG kunt aanpakken.
- Je weet welke psychiatrische problemen en verslavingen iemand met LVB met MVG kan hebben.
- Je weet welke vaardigheden en competenties je nodig hebt om met deze doelgroep te werken.

Slide 2 - Slide

Lesplanning
8.30 - 8.45 Start van de les
8.45 - 9.15 Het maken van een moodboard (terugblik én vooruitblik)
9.15 - 9.45 Vaardigheden en competenties van een begeleider 
9.45 - 10.00 Pauze
10.00 - 10.15 Theorie over dubbel en triple diagnose
10.15 - 10.25 Film over lvb en drugsverslaving
10.25 - 11.00 Intervisie of werken aan opdrachten
11.00 - 11.15 Pauze
11.15 - 11.40 ABC-s methode
11.40 - 12.00 IJsbergmodel van McClelland
12.00 - 12.15 Glossy, afronding les & huiswerk

Slide 3 - Slide

Slide 4 - Video

Slide 5 - Video

Moodboard (terugblik op de vorige les en vooruitblik op deze les)
Je gaat een digitale moodboard maken met minimaal tien afbeeldingen en of teksten die volgens jou LVB typeren. 

Bespreek vervolgens met een medestudent elkaars moodboard:
- Herken je dit als LVB?
- Heb je aanvullingen?
- Is er iets dat verder moet worden uitgelegd of uitgezocht?

Klaar? mail je moodboard naar ahoekstra@davinci.nl

Slide 6 - Slide

Welke vaardigheden en competenties heeft een begeleider nodig in het samenwerken en begeleiden van met met (SG)LVB?

Slide 7 - Mind map

Slide 8 - Video

Vaardigheden en competenties
In het filmpje komen verschillende vaardigheden en competenties aan bod. Vul de tabel in.

 Welke vaardigheden en competenties vind je het belangrijkst? Wat kun je al en waar moet je aan werken?

Bespreek dit met een medestudent.

Aan welke vaardigheden en competenties zou je nog moeten werken als je wilt werken met mensen met LVB? Geef aan waarom je daar nog aan zou moeten werken.


Slide 9 - Slide

Dubbele diagnose
Iemand heeft een psychische stoornis én problemen met verslavende middelen.

Slide 10 - Slide

Wat cijfers...

Slide 11 - Slide

Triple diagnose
Iemand heeft een psychische stoornis, middelen misbruikt én een lichte verstandelijke beperking.

Slide 12 - Slide

Verslavingsproblematiek
- Cognitieve oorzaken
- Sociale oorzaken

Slide 13 - Slide

Gevolgen
- Financiële problemen
- Gezondheidsproblemen
- Problemen met het sociale netwerk

Slide 14 - Slide

Slide 15 - Video

Moeilijk verstaanbaar gedrag

Slide 16 - Slide

Intervisie / werken aan opdrachten

Slide 17 - Slide

ABC s-methode

Slide 18 - Slide

Opdracht digitale leeromgeving
Maak opdracht 5. ABC s-methode

Slide 19 - Slide

IJsbergmodel van McClelland

Slide 20 - Slide

Opdracht Digitale leeromgeving
Maak opdracht 6. IJsbergmodel van McClelland

Slide 21 - Slide

Stand van zaken: Glossy

Slide 22 - Slide

Terugblik & Huiswerk

Slide 23 - Slide

More lessons like this

Keuzedeel licht verstandelijk beperkt, deel 2

April 2022 - Lesson with 37 slides
keuzedeel lvbMBOStudiejaar 3

Samenwerken

May 2024 - Lesson with 17 slides
VerzorgendeMBOStudiejaar 2

Keuzedeel les 4 Competenties en verklaringsmodellen/interventies

July 2023 - Lesson with 28 slides

Keuzedeel LVB en MVG, deel 2

November 2024 - Lesson with 27 slides
keuzedeel lvbMBOStudiejaar 3

Keuzedeel LVB en MVG, deel 2

May 2022 - Lesson with 34 slides
keuzedeel lvbMBOStudiejaar 3

Keuzedeel les 4 Competenties en verklaringsmodellen/interventies

November 2024 - Lesson with 28 slides
CommunicatieMBOStudiejaar 3

Les 1 Herkennen en erkennen

February 2025 - Lesson with 26 slides
CommunicatieMBOStudiejaar 1

LVB-MVG les 2

September 2023 - Lesson with 24 slides
Maatschappelijke zorgMBOStudiejaar 4
LessonUp
TermsPrivacy StatementCookie StatementContact
English

Our Cookies

We use cookies to improve your user experience and offer you personalized content. By using Lessonup you agree to our cookie policy.

Change settings