NB Stoppen met koppen

Lesdoel les 1
Om een tekst goed te begrijpen moet ik de betekenis van de woorden kennen.
Ook leer ik steeds meer als ik mijn woordenschat uitbreid.


1 / 39
next
Slide 1: Slide
Begrijpend lezenBasisschoolGroep 7,8

This lesson contains 39 slides, with text slides.

time-iconLesson duration is: 30 min

Items in this lesson

Lesdoel les 1
Om een tekst goed te begrijpen moet ik de betekenis van de woorden kennen.
Ook leer ik steeds meer als ik mijn woordenschat uitbreid.


Slide 1 - Slide

We gaan lezen
Onderstreep de woorden in de tekst die je niet snapt of kent.

De rood onderstreepte woorden gaan wij zo bespreken.

Slide 2 - Slide

Welke woorden heb jij onderstreept?
Juf geeft beurten.
Je hoeft geen vinger op te steken of te gillen.

Slide 3 - Slide

de klap, de mep

Slide 4 - Slide

aanraden, 
zeggen wat iemand het best kan doen 

Slide 5 - Slide

kapotmaken, 
beschadigen

Slide 6 - Slide

helemaal uitgegroeid en ontwikkeld

Slide 7 - Slide

wat kan gebeuren

Slide 8 - Slide

    uit de weg gaan

Slide 9 - Slide

verkleinen

Slide 10 - Slide

groter maken

Slide 11 - Slide

 de beschadiging van het lichaam

Slide 12 - Slide

na langere tijd

Slide 13 - Slide

Slide 14 - Slide

Slide 15 - Slide

Slide 16 - Slide

Slide 17 - Slide

Slide 18 - Slide

Slide 19 - Slide

Slide 20 - Slide

Slide 21 - Slide

Slide 22 - Slide

aan het werk
Maak de 24 vragen!

Lees de vragen goed!

Gebruik de woordenlijst!
timer
30:00

Slide 23 - Slide

Weet je nog: woorden

  • op de lange termijn
  • het letsel
  • een optater
  • vermijden

Slide 24 - Slide

Slide 25 - Link

lesdoel 2
Ik snap de tekst nu goed en ik kan vragen over de tekst beantwoorden in mijn eigen woorden en met mooie zinnen.

Slide 26 - Slide

Inleiding
Wat betekent adviseren uin regel 2?
1
Wat betekent hoofdcontact in regel 4?
2

Slide 27 - Slide

Slide 28 - Slide

Wat wordt er gezegd over profvoetballers?

1
Wat wordt er gezegd over ziektes die te maken
kunnen hebben met koppen?
2
Wat wordt er gezegd over kinderen?
3

Slide 29 - Slide

Slide 30 - Slide

Let op het kopje van dit stukje tekst. Waarnaar
verwijst die kopje?
1

Slide 31 - Slide

Slide 32 - Slide

Wat is de rol van de keeper? 
En hoe doet de keeper dat? 
1
wat is de rol van de verdediger? 
En wat heeft dat te maken met koppen?
2
Wat betekent kwetsbaar in regel 28?
3
Lees regel 38-39 nog een keer. Wat betekent
volgroeid zijn? Wat wordt hierover gezegd?
4

Slide 33 - Slide

Slide 34 - Slide

Slide 35 - Slide

Waar gaat dit stukje vooral over? Let op het
kopje van dit stukje tekst.
1
Wat is een leeftijdsgrens?
2

Slide 36 - Slide

Slide 37 - Slide

Slide 38 - Slide

Aan het werk
timer
30:00

Slide 39 - Slide