LES 6: VERVOLG CV EN SOLLICITATIEBRIEF

1 / 26
next
Slide 1: Slide
StudielessenPraktijkonderwijsLeerjaar 1-4

This lesson contains 26 slides, with interactive quizzes and text slides.

Items in this lesson

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Les 6: vervolg cv en sollicitatiebrief

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

              Startklaar
  • Op je plek zitten 
  • Telefoon in het Zakkie 
  • Jas over de stoel, oortjes in de tas, tas op de grond
  • Schoolspullen op tafel: laptop, JDW-map, etui
timer
3:00

Slide 3 - Slide

1. Startklaar
Bij de start van iedere les verwelkomt de docent de leerlingen bij de ingang van de deur, noemt leerlingen bij naam, maakt oogcontact en besteedt aandacht aan hun welbevinden. De docent geeft het goede voorbeeld en spreekt hoge verwachtingen uit voor het verloop van de les door succescriteria op gewenst gedrag, schooltaal en effectief leren te benoemen. De leerlingen zijn startklaar: ingelogd in LessonUp, telefoons opgeborgen in het Zakkie, en JdW-map op tafel.
Welke informatie kun je vinden in je cv? 

Slide 4 - Mind map

2. Voorkennis activeren
De docent activeert relevante voorkennis aan de hand van een terugblik-opdracht, waarbij eventueel een beroep op de thuistalen wordt gedaan. Op deze manier biedt de docent een kapstok om nieuwe stof te verbinden aan de eerder geleerde stof en richting te geven aan het verdere verloop van de les. Tegelijkertijd worden hiermee misconcepties van leerlingen zichtbaar gemaakt, waar de docent vervolgens gericht op in kan spelen. 
Wat noteer je als eerste
in jouw sollicitatiebrief?
A
plaats en datum
B
naam, adres en woonplaats
C
geachte/ beste
D
betreft: sollicitaties op vacatures

Slide 5 - Quiz

This item has no instructions

Welke aanhef gebruik je in een sollicitatiebrief?
A
lieve
B
beste
C
geachte
D
hoi

Slide 6 - Quiz

This item has no instructions

Wat doe je als je niet weet naar wie je de sollicitatiebrief schrijft?
Geachte/beste ...

Slide 7 - Open question

This item has no instructions

Hoe eindig je jouw sollicitatiebrief?
A
groeten
B
dag
C
groetjes
D
met vriendelijke groet

Slide 8 - Quiz

This item has no instructions

CV
Sollicitatiebrief
Cursussen
Betreft: ...
Opleiding
Werk-ervaring
Plaats, datum
Naam + adres
Talen
Beste/ geachte

Slide 9 - Drag question

This item has no instructions

           Leerdoelen
Aan het einde van de les:
  1. kan ik vertellen wat een CV is en welke informatie een CV bevat (T1);
  2. kan ik vertellen wat een sollicitatiebrief is en hoe zo'n brief is opgebouwd (T1); 
  3. heb ik verder gewerkt aan mijn CV in Talenteon (T1);
  4. heb ik verder gewerkt aan mijn sollicitatiebrief in Microsoft Word (T1);

Slide 10 - Slide

3. Leerdoelgericht werken
De docent geeft het onderwerp, RTTI geformuleerde leerdoelen en de lesopbouw aan. De docent weet de leerdoelen goed te laten aansluiten bij de voorkennis en het (taal)niveau van de leerlingen. Gedurende de les wordt continu een terugkoppeling naar de leerdoelen gemaakt om de mate van beheersing te controleren.   
  Startopdracht
Noteer onderstaande onderdelen op de juiste plek in de sollicitatiebrief:


Aanhef
Overtuigen
NAW-gegevens
Afsluiting
Introductie
Betreft: sollicitatie ...
Motivatie
Plaats en datum

Slide 11 - Slide

This item has no instructions

           Instructie
Stap 1: NAW-gegevens
Houd je aan de regels die gelden voor het schrijven van een zakelijke brief.

  • Jouw adres gegevens bovenaan
  • Plaats en datum
  • Betreft: en dan volgt het onderwerp van de brief
     sollicitatie medewerker Burger King
  • Een nette aanhef
    'Geachte' of 'beste'
  • Een nette afsluiting
     Met vriendelijke groet, <naam>

Slide 12 - Slide

This item has no instructions

           Instructie
Stap 2: Motivatie



Noteer:
  • Waar solliciteer je op?
     Voor welke baan stuur jij een sollicitatiebrief?
  • Hoe weet je dat ze op zoek zijn naar een werknemer?
     Waar heb je de vacature gevonden?

Alinea 1
1

Slide 13 - Slide

This item has no instructions

           Voorbeelden

Slide 14 - Slide

This item has no instructions

           Instructie
Stap 3: Introductie


Noteer:
  • Nu vertel je over jezelf
     Wie ben je? Hoe oud ben je? Wat zijn jouw hobby's?
  • Je legt uit waarom deze baan jou leuk lijkt
     Waar werd je enthousiast van? Waarom zie jij jezelf daar later werken?

Tip: zorg ervoor dat je enthousiast overkomt! 

Alinea 2
2

Slide 15 - Slide

This item has no instructions

           Voorbeelden

Slide 16 - Slide

This item has no instructions

           Instructie
Stap 4: Overtuigen

  • Nu vertel je waarom de werkgever jou moet aannemen.
     Waarom moeten ze jou kiezen in plaats van iemand anders?
     Vertel waar jij goed in bent.
  • Vertel je eigenschappen die jou geschikt maken voor deze vacature.
     Noteer positieve eigenschappen over jezelf waar je iets aan hebt bij
     deze baan, bijvoorbeeld: ik kom op tijd, ik werk netjes.
  • Vertel de eventuele werkervaring die je hebt.
     Hier kun je iets vertellen over jouw bijbaan of stage-ervaring. 

Alinea 3
3

Slide 17 - Slide

This item has no instructions

           Instructie
Stap 5: Afsluiting


  • In de laatste alinea vertel je dat je graag op gesprek wilt komen en dan sluit je af met een vriendelijke groet

Alinea 4
4

Slide 18 - Slide

This item has no instructions

Welke overeenkomsten zie je?
Welke verschillen zie je?
Kun je een tip bedenken?

Slide 19 - Slide

This item has no instructions

           Aan de slag
Je gaat vandaag twee dingen doen:
  •  Je werkt verder aan jouw sollicitatiebrief in Microsoft Word
Ben je klaar? Vertel het aan je docent.
Stuur je mail naar 

  • Je werkt verder aan jouw CV in Talenteon
(www.aprendis.nl, inloggen met <123456>@jdwsg.nl

  • Ben je klaar?
Werk in Numo Nederlands! 


Vind hier je docent:
CP3A: 
a.vanderpoort@johandewittscholengroep.nl

CP3B:
m.vantwout@johandewittscholengroep.nl

Slide 20 - Slide

6. Actieve verwerking
De docent maakt expliciet hoe de leerstof actief verwerkt dient te worden. De docent start met modelleren en laat leerlingen vervolgens actief inoefenen. Volgens het 'ik-wij-jullie/jij-wij' principe wordt de ondersteuning geleidelijk afgebouwd. Er wordt gevarieerd in oefentypes en het leerproces wordt zichtbaar gemaakt, bijvoorbeeld met hardop denken opdrachten. Effectieve leerstrategieรซn zoals zelftesten, gespreid leren, schemaโ€™s maken, en samenvatten volgens de Cornell-methode worden expliciet aangeleerd. Dit herkneden van de lesstof helpt bij het bewerken van het lange termijn geheugen
Ik ben blij met mijn
sollicitatiebrief
๐Ÿ˜’๐Ÿ™๐Ÿ˜๐Ÿ™‚๐Ÿ˜ƒ

Slide 21 - Poll

This item has no instructions

Ik heb mijn
sollicitatiebrief af
Ja!
Bijna...
Nog niet

Slide 22 - Poll

This item has no instructions

Ik ben blij met mijn cv
๐Ÿ˜’๐Ÿ™๐Ÿ˜๐Ÿ™‚๐Ÿ˜ƒ

Slide 23 - Poll

This item has no instructions

Ik heb mijn CV af
Ja!
Bijna...
Nog niet

Slide 24 - Poll

This item has no instructions

           Begrippen
           uit deze les
  • CV
  • Sollicitatiebrief

Slide 25 - Slide

This item has no instructions

Eindslide.

Ik ben trots op mijn cv en brief! 

Slide 26 - Slide

This item has no instructions