SLB +BGER- OAS238F - Les 12 ''Intervisie''

Klas: RSSOAS238F BOL                                               
SLB-les ''Intervisie"
Donderdag 12 juni 2025


1 / 21
next
Slide 1: Slide
SLBOnderwijsassistentMBOStudiejaar 2

This lesson contains 21 slides, with interactive quiz and text slides.

time-iconLesson duration is: 120 min

Items in this lesson

Klas: RSSOAS238F BOL                                               
SLB-les ''Intervisie"
Donderdag 12 juni 2025


Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Check in- Hoe zit je hier vandaag?

Slide 2 - Poll

This item has no instructions

Programma - 11 juni 2025 
SLB les  - 90 min - ochtend 
- Welkom- check in 
- Mededelingen- planning
- Lesdoelen vandaag 

- Starter - terugblik op de week 
- Intervisie- uitleg en oefenen 

- Lesdoelen check  
- Evalueren & Reflectie 
BGER-90 min- middag 
- Expertsessie 2x 
- Zelfstandig werken 

Slide 3 - Slide

Globale tijdsplanning: - SLB - 90 min-
______________________________________

Verwachtingen klas- docent- student
  • Een schone omgeving leert fijner. Eten (en drinken) doen we buiten de les.  
  • We zorgen samen voor een veilige omgeving. Dus tonen we respect voor elkaar en laten we elkaar uitpraten.  
  • Iedereen hier kan in rust leren. Dus heb je schoolspullen bij en staat je mobiel op stil tijdens de les (uitleg).
  • We kunnen samenwerken en helpen elkaar waar nodig. Leren doen we samen! 


Slide 4 - Slide

This item has no instructions

Planning/ mededelingen 
- Blik op de planning 
- Klassenbehoeften check- lesonderwerpen 

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

Lesdoelen vandaag 
Aan het einde van deze les: 
- Kun je uitleggen wat het doel is van intervisie 
- Kun je uitleggen wat de stappen zijn van de roddelmethode (intervisiemethode)
- Heb je geoefend met de roddelmethode d.m.v. een praktijksituatie van jouw BPV of die van je medestudent

Slide 6 - Slide

This item has no instructions

Energizer/ Starter - Lopen op de lijn
0-10  0= helemaal niet
10= helemaal wel  



Bij elke zin/stelling ga je bij het cijfer staan die het beste aangeeft hoe je je voelt/ waar je je het meest in herkent. 

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

Wat is intervisie?
Intervisie is een vorm van leren van elkaar, waarbij je samen met medestudenten/ collega's of vakgenoten aan de slag gaat met jouw professionele vraagstukken. Door ervaringen, vragen en dilemma's te delen, krijg je nieuwe inzichten en perspectieven. 

Slide 8 - Slide

This item has no instructions

Het doel van intervisie
  • Het verhelderen/ meer zicht krijgen op/van een knelpunt of situatie;
  • Het ontdekken van handelingsalternatieven;
  • Het op peil houden of verbeteren van het professionele functioneren - ''leven lang leren'' 


Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Regels/afspraken bij intervisie
  • Veilige setting, wat iemand verteld is vertrouwelijk 
  • Denk mee, en zet je eigen oordelen aan de kant 
  • Actief luisteren 
  • Telefoons zijn weg tijdens de intervisiebijeenkomsten 
  • Stel zoveel mogelijk open vragen zodat de inbrenger de kans krijgt om op een andere manier naar de casus/probleem te kijken  

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

Oefenen - intervisie 

Slide 11 - Slide

This item has no instructions

Slide 12 - Slide

Introduceren met de roddelmethode 
Inbreng 
- Blik terug op de afgelopen weken op je BPV. Zijn er zaken waar je tegenaan liep? 
(bijv. een lastig moment op stage: orde houden, omgaan met leerlingen met extra ondersteuningsbehoefte, samenwerken met de leerkracht)) 

- Schrijf kort dit moment voor jezelf op. 

- Als iedereen klaar is dan gaan we kijken welke inbreng we vandaag behandelen. 
(afhankelijk van de grootte van de groep - 1 groep of meerdere groepjes) 

- Inbreng gekozen? We gaan stap voor stap de dia's door! 

Slide 13 - Slide

This item has no instructions

Introductie vraag 
De gekozen collega legt nu de casus nog een keer KORT uit tot aan het kritische moment en vertelt:
  • Wat gebeurde er?
  • Wat deed je? – Jouw gedrag
  • Naar aanleiding van? – Welk gedrag van mensen in de omgeving stuurde dit?
  • Welke onderliggende gedachten? – Wat dacht je hierbij? Welke intentie?
  • Wat voelde je hierbij? – Jouw emoties tijdens het incident
Wat is je vraag/probleem? 
De andere intervisieleden luisteren naar de inhoud van de vraagstelling én ervaren wat de casus bij hen oproept.
timer
5:00

Slide 14 - Slide

This item has no instructions

Open vragen:

Wie....
Wat....
Waar....
Wanneer...
Hoe...


Gesloten vragen

Alleen te beantwoorden met Ja of Nee.

Suggestieve vragen


Slide 15 - Slide

This item has no instructions

Probleemverkenning
De intervisieleden verzamelen informatie. 
Ieder intervisielid mag 3 open vragen stellen.
Maak voor jezelf aantekeningen! 



De inbrenger beantwoordt de vragen kort, zonder uit te wijden
timer
15:00

Slide 16 - Slide

This item has no instructions

Roddelen
De inbrenger gaat buiten de kring zitten met de rug naar de groep toe.

De groep 'roddelt' over de situatie en de inbrenger, in de derde persoon..

De situatie wordt besproken, evenals achtergronden, oorzaken en mogelijke oplossingen

De inbrenger bemoeit zicht niet met het gesprek maar schrijft wel mee!
timer
10:00

Slide 17 - Slide

This item has no instructions

Reactie van de inbrenger
De inbrenger komt weer in de kring en geeft aan:

- Wat heeft me geraakt?
- Wat is me opgevallen?
- Welke nieuwe inzichten heb ik opgedaan dankzij het 'geroddel'?


Afsluiten van de intervisie! 
timer
5:00

Slide 18 - Slide

This item has no instructions

Wat neem je mee? 
Lesdoelen check - beantwoord de vragen individueel en daarna klassikaal 
- Wat is het doel van intervisie? 
- Wat heb je geleerd van het intervisiegesprek?
- Wat neem je mee naar je stage of werk?
- Wat wil je de volgende keer anders doen?

Formuleer voor jezelf een kort actiepunt: 
"Ik ga de komende week tijdens stage oefenen met..."




Afsluiten van de intervisie! 

Slide 19 - Slide

This item has no instructions

Evalueren en reflecteren 
Denken- delen- uitwisselen 
Ga in gesprek aan de hand van de onderstaande vragen met je buur! 
Daarna bespreken we dit klassikaal. 

Hoe vonden jullie het om op deze manier van elkaar te leren?
Wat vond je lastig, wat werkte goed?
Zou je dit vaker willen doen?

Slide 20 - Slide

This item has no instructions

Slide 21 - Slide

This item has no instructions