Eindopdracht muziek

Zingen, luisteren en spelen
Eindopdracht muziek 
13-1-2021



Rob van Stijn
S1092840
1 / 12
next
Slide 1: Slide
MuziekHBOStudiejaar 2

This lesson contains 12 slides, with text slides.

Items in this lesson

Zingen, luisteren en spelen
Eindopdracht muziek 
13-1-2021



Rob van Stijn
S1092840

Slide 1 - Slide

Invulling van de opdracht
Netto:
1 x les - domein zingen
1 x les - domein luisteren
1 x les - domein spelen
Bruto:
3 x les - domein zingen
2 x les - domein luisteren
2 x les - domein spelen

Slide 2 - Slide

Domein - zingen
Klas: groep 3b - Arentschool

Leerdoel: lied aanleren - Midden in de winternacht
Leerlijn: zuiver, helder gearticuleerd en met expressie zingen van c' tot c"

Inhoud les:
  • houding
  • warming up
  • lied aanleren + instrumenten

Slide 3 - Slide

Inzingen basiselementen


Houding -  opbouwen van teen naar top

Resonance (trilling) - zoemen als een bij (z, m en ng)


Slide 4 - Slide

Lied aanleren
Call & response: 
  1. rappen (ritmisch doornemen)
  2. zingen
Pictogrammen ( les 2 en 3) 


Slide 5 - Slide

Bewegen i.c.m. zingen
activiteit uitbreiden - uitdelen van instrumenten

Slide 6 - Slide

KVB
Klank: ritme, harmonie
Vorm: couplet, refrein 
Betekenis: kerstsfeer, bijbelverhaal

Slide 7 - Slide

Domein - Luisteren
Klas: groep 6a
Leerdoel: 
  1. De leerlingen luisteren (analytisch: klank & vorm) naar een orkest.
  2. De leerlingen herkennen  de instrumenten: piano, viool, trompet
        Luistervraag: Welke instrumenten herken je?

Coöperatieve werkvorm (overleg in teams)



Slide 8 - Slide

Domein - Luisteren
Luisteren stimuleert andere vormen van creatief gedrag. 
- muziek bij inloop
- muziek bij beeldende vorming
- muziek bij op oplossen van creatieve rekensommen

bron: Vrolijk, R. (2017). Nieuw geluid (3de editie). Noordhoff.

Slide 9 - Slide

Domein - spelen
Klas: groep 3b - Arentschool
Leerdoel: 
  1. Leerlingen maken kennis met verschillende schoolinstrumenten en hun eigenschappen.
  2. Leerlingen leren ritmes met hun handen te spelen.
  3. Leerlingen leren d.m.v. symbolen een schoolinstrument te bespelen.





Leerlijn: 
De leerlingen kennen de namen en speelwijzen van de schoolinstrumenten.

Slide 10 - Slide

Domein - spelen
Ontwerp: Leerlingen worden gestuurd bij het bespelen van de instrumenten.
                     Aandacht voor orde houden bij het uitdelen van de instrumenten.
                     Iedereen een instrument en tegelijk aan de slag. 

Organisatie: Wees consequent en blijf positief (complimenten)
                           Uitdelen, neerleggen en laten liggen, leg uit waarom.
                           Uitleg instrument en speeltechniek
                           Per instrument groep een andere kleur ei

Slide 11 - Slide

Domein - spelen
Opbouw les:
  1. Bodypercussie (klappen) van verschillende ritmes.
  2. Introductie instrumenten en speeltechnieken.
  3. Ritmes spelen op instrument.
  4. Instrument aanslaan bij juiste kleur ei
  5. Meespeelpartituur: Put the class to the test! 

Slide 12 - Slide