LES 4 - OEFENEN MET STRATEGIEËN

1 / 25
next
Slide 1: Slide

This lesson contains 25 slides, with interactive quizzes, text slides and 1 video.

Items in this lesson

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Startklaar 
       
       Pak je Chromebook/ laptop voor je
       Start je Chromebook/ laptop op
       Log in op www.lessonup.app 
       Stop je telefoon in je tas of in je jas
      
timer
2:30

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
  • ken ik de drie soorten redenen.
  • kan ik aangeven of iets een logische reden, een minder logische reden of een smoesje is.
  • kan ik redenen geven voor situaties uit de tekst.

Slide 3 - Slide

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
Inleiding

Veel dingen gebeuren met een reden.
Je kunt uitleggen waarom iets gebeurt.

Voorbeeld:
Gebeurtenis: Ik moest mijn telefoon inleveren op school.

Ik was aan het appen tijdens de les. » Dit is de reden.

Waarom gebeurt dit?

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

Aan de slag!

Weten jullie een reden voor de volgende gebeurtenissen?
Je mag dit zelf bedenken.

De reden moet wel een logische reden zijn.
Logisch betekent dat iedereen die reden begrijpt.

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

'Ik viel van mijn fiets.'

Wat is hier een logische reden voor?
A
Ik ging te laat weg.
B
Ik botste tegen de fiets van een ander.
C
De brug stond open.

Slide 6 - Quiz

This item has no instructions

'Ik heb mijn huiswerk niet gemaakt.'

Wat is hier een logische reden voor?
A
Mijn hond heeft het opgegeten.
B
Mijn moeder had het uit mijn tas gehaald.
C
Ik ben het huiswerk vergeten te maken.

Slide 7 - Quiz

This item has no instructions

'Ik ben te laat gekomen.'

Wat is hier een logische reden voor?
A
Ik ben te laat van huis weg gegaan.
B
De brug stond open.
C
Ik had een lekke band.

Slide 8 - Quiz

This item has no instructions

'Er zit een vlek op mijn shirt.'

Wat is hier een logische reden voor?
= Waarom gebeurt iets?

Slide 9 - Open question

This item has no instructions

'De docent werd boos op mij.'

Wat is hier een logische reden voor?
= Waarom gebeurt iets?

Slide 10 - Open question

This item has no instructions

'Ali moet de tafel schoonmaken.'

Wat is hier een logische reden voor?
= Waarom gebeurt iets?

Slide 11 - Open question

This item has no instructions

Theorie
Een reden is een uitleg waarom iets gebeurt.
Als jij te laat komt, vraagt de docent naar de reden.

Je kunt dan verschillende soorten redenen geven:
  1. Logische redenen
  2. Minder logische redenen
  3. Smoesjes
Er stond file op de weg.
Dit is een <span style="font-weight: bold">logische </span>reden:<br>Iedereen begrijpt deze reden.
De brug stond open.
Dit is een <span style="font-weight: bold">minder logische</span> reden (er zijn niet zoveel bruggen in de buurt van de school), maar het kan wel.
Ik wist niet dat ik zo vroeg moest beginnen.

Slide 12 - Slide

This item has no instructions

Theorie


Het verschil tussen een logische reden en een minder logische reden is soms moeilijk. 
Het is vaak wel duidelijk wanneer iemand een smoesje verzint.

Slide 13 - Slide

This item has no instructions

Slide 14 - Video

This item has no instructions

Welk smoesje heb jij weleens gebruikt?

Slide 15 - Open question

This item has no instructions

Aan de slag!


Geef van de volgende situaties aan of het een logische reden, minder logische reden of een smoesje is. 

Slide 16 - Slide

This item has no instructions

Je hebt je huiswerk niet bij je, en de reden is:

'De hond heeft het opgegeten.'
A
Logische reden
B
Minder logische reden
C
Smoesje

Slide 17 - Quiz

This item has no instructions

Je bent niet op jouw stage gekomen.

'Mijn oma is overleden.'
A
Logische reden
B
Minder logische reden
C
Smoesje

Slide 18 - Quiz

This item has no instructions

Je hebt geen huiswerk gemaakt.

'Anderen hebben het toch ook niet gemaakt.'
A
Logische reden
B
Minder logische reden
C
Smoesje

Slide 19 - Quiz

This item has no instructions

Instructie
We focussen nu op logische redenen.

In Keuzeopdracht 3B zoek je bij iedere 'bewerking' een reden in de tekst.

Slide 20 - Slide

This item has no instructions

Instructie
We focussen nu op logische redenen.

In Keuzeopdracht 3B zoek je bij iedere 'bewerking' een reden in de tekst.

Slide 21 - Slide

This item has no instructions

Aan de slag!
Maak opdracht 3B.

Ben je klaar?
Bedenk dan goede smoesjes voor deze situaties:
  • Ik kan niet gymmen, omdat...
  • Ik kan niet helpen met opruimen, omdat...
  • Ik kan niet op de fiets komen, omdat...

Slide 22 - Slide

This item has no instructions

Begrippen uit deze les


  • reden
  • logische reden
  • minder logische reden
  • smoesje

Slide 23 - Slide

This item has no instructions

Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
  • ken ik de drie soorten redenen.
  • kan ik aangeven of iets een logische reden, een minder logische reden of een smoesje is.
  • kan ik redenen geven voor situaties uit de tekst.

Slide 24 - Slide

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
Wat vond je van de afgelopen les?
😒🙁😐🙂😃

Slide 25 - Poll

This item has no instructions