Thema 1 wie ben ik Blok 1: Mijn omgeving

Welkom!
  • Introductie en voorstellen. 
  • Verwachtingen uitspreken
  • Plattegrond
  • Woordweb M&M
  • Samen start maken met thema 1: Wie ben ik. Blok 1 mijn eigen omgeving.


1 / 46
next
Slide 1: Slide
Mens en MaatschappijMiddelbare schoolmavo, havoLeerjaar 1

This lesson contains 46 slides, with interactive quizzes, text slides and 3 videos.

time-iconLesson duration is: 70 min

Items in this lesson

Welkom!
  • Introductie en voorstellen. 
  • Verwachtingen uitspreken
  • Plattegrond
  • Woordweb M&M
  • Samen start maken met thema 1: Wie ben ik. Blok 1 mijn eigen omgeving.


Slide 1 - Slide

Verwachting
  1. Lesinrichting.
  2. Lesboek en werkboek. 
  3. Huiswerkcontrole begin van de les.
  4. Planning en andere benodigdheden staan in Magister.
  5. Les op woensdag en vrijdag
  6. Wat verwachten jullie van mij? 

Slide 2 - Slide

Waar denk je aan bij mens & maatschappij?

Slide 3 - Mind map

Romulus en Remus
Sujit Kumar

Slide 4 - Slide

Slide 5 - Slide

Leerdoelen les 1, blok 1

Je kan na deze les:  
• Uitleggen wat in- en uitzoomen is.  
• Uitleggen wat een ingericht landschap is en twee voorbeelden van inrichtingselementen noemen.  
• Een natuurlijk landschap beschrijven en twee voorbeelden van natuurlijke (landschaps) elementen noemen.

  • Je hebt kennis gemaakt met je docent voor M&M en weet ongeveer wat je dit jaar bij M&M gaat doen.

Slide 6 - Slide

Blok 1, Mijn eigen omgeving
Uitzoomen
Als je van steeds verder af naar een plaats kijkt noem je dat uitzoomen.
Inzoomen

Als je een plaats van steeds dichter bij bekijkt, noem je dat inzoomen. Waar is op deze afbeelding goed op ingezoomd?

Slide 7 - Slide

Slide 8 - Map

De weg wijzen

Om de weg te kunnen wijzen maak je gebruik van inrichtingselementen en natuurlijke elementen.



Slide 9 - Slide

Wat is een voorbeeld van een natuurlijk element?
A
Een kanaal
B
Een rivier
C
Een zwembad
D
Een zee

Slide 10 - Quiz

Bedenk een voorbeeld van een inrichtingselement.

Slide 11 - Open question

Zelfstandig werken
Je mag alleen werken of zacht overleggen met je degene die naast je zit. 
(Inleiding: blz. 6 en 7 mag je maken)
Deze week: Opdracht 2, 3, 5, 6, 7, 9, 10, 11, 13acd.  (blz. 8 t/m 11) 
Atlasvragen mag je overslaan. 
Kom je er niet uit? steek je vinger op en kom ik bij je
Klaar? 14, 

Slide 12 - Slide

Leg in je eigen woorden uit wat in- en uitzoomen is

Slide 13 - Open question

Wat is een geen voorbeeld van een natuurlijk element
A
Bomen
B
Bergen
C
Heuvels
D
Bruggen

Slide 14 - Quiz

Noem een voorbeeld van een inrichtingselement

Slide 15 - Open question

Noteer 1 zin wat je deze les hebt geleerd

Slide 16 - Open question

Schrijf 1 punt op wat je nog niet zo goed hebt begrepen over dit onderwerp

Slide 17 - Open question

Tweede les blok 1 
Jeugdjournaal 
Verder met blok 1 uitleg 
Video: Kaarten
Opdrachten maken. 
Lesdoelen evalueren
 

Slide 18 - Slide

Leerdoelen deel 2 blok 1

Wat moet je kunnen na deze week?
• Je kan op de wereldbol aanwijzen: halfronden, evenaar, breedtecirkels en lengtecirkels .  
• Je kan met schaal de afstand berekenen  
• Je kan met behulp van coördinaten een plaats op de kaart vinden.

Je kan het verschil herkennen tussen een overzichtskaart, thematische kaart en topografische kaart


Slide 19 - Slide

Kaarten

                                  

We gaan dit jaar werken met kaarten en de Atlas. Daar gaan we deze periode al mee oefenen!
Atlas
De Griekse God Atlas draagt het hemelgewelf met de aarde op zijn schouders.

Slide 20 - Slide

Soorten kaarten
Er zijn twee soorten kaarten:​​
1. Een thematische kaart, gaat over een bepaald onderwerp, bijvoorbeeld het klimaat of aantal inwoners​
2. Een overzichtskaart, geeft een overzicht van een groter gebied.​

Slide 21 - Slide

Slide 22 - Video

Overzichtskaart

Handig voor topografie
Thematische kaart

Een kaart met een bepaald onderwerp

Slide 23 - Slide

Overzichtskaarten

Slide 24 - Slide

Thematische kaarten

Slide 25 - Slide

Wat is het verschil tussen een thematische- en een overzichtskaart?

Slide 26 - Open question

Welke soort kaart is dit?
A
Thematische Kaart
B
Overzichtskaart

Slide 27 - Quiz

Welke soort kaart is dit?
A
Overzichtskaart
B
Thematische Kaart

Slide 28 - Quiz

Welke soort kaart is dit?
A
Thematische Kaart
B
Overzichtskaart

Slide 29 - Quiz

Programma
Vorige les.
Huiswerk nakijken 
Schaal berekenen en atlas opdrachten
Verder werken met opdrachten uit het werkboek
Nakijken en leerdoelen controleren

Slide 30 - Slide

Welke soort kaart is dit?
A
Overzichtskaart
B
Thematische Kaart

Slide 31 - Quiz

Welke soort kaart is dit?
A
Thematische Kaart
B
Overzichtskaart

Slide 32 - Quiz

Slide 33 - Video

Slide 34 - Slide

Op welk coördinaat ligt Venlo?
D-4
Op welk coödinaat ligt Haarlem?

Slide 35 - Slide

Slide 36 - Slide

Zelfstandig werken
  • Je mag alleen werken of zacht overleggen met je groepsgenoten.
  • Blok1: blz. 8 t/m 11 van je werkboek.
  • Deze week: Opdracht 2, 3, 5, 6, 7,, 10, 11, 13acd, 14, 17, 18, 23. Klaar?
  • Maak in twee- of drietallen de atlasopdrachten op een stencil. Je krijgt het stencil van mij 
  • Landenregister: blz. 266.
  • Register topografische namen: blz. 267
  • Trefwoordenregister: blz. 300 (Waaronder themakaarten)

 


Slide 37 - Slide

Welke vier dingen heb je nodig om kaart te lezen?

Slide 38 - Open question

Wat is het verschil tussen een thematische- en een overzichtskaart?

Slide 39 - Open question

Leg in je eigen woorden uit wat in- en uitzoomen is

Slide 40 - Open question

Wat is een geen voorbeeld van een natuurlijk element
A
Bomen
B
Bergen
C
Heuvels
D
Bruggen

Slide 41 - Quiz

Noem een voorbeeld van een inrichtingselement

Slide 42 - Open question

Noteer 1 zin wat je deze les hebt geleerd

Slide 43 - Open question

Schrijf 1 punt op wat je nog niet zo goed hebt begrepen over dit onderwerp

Slide 44 - Open question

Programma
Vragen stellen en nakijken 14, 17, 18, 23
Klokhuis video

Slide 45 - Slide

Slide 46 - Video