NLT duurzaamheid - Les 2 - ZLB

Module Duurzaamheid
Aan de slag met keuzeopdrachten
1 / 19
next
Slide 1: Slide
NLTMiddelbare schoolvwoLeerjaar 2

This lesson contains 19 slides, with interactive quiz and text slides.

Items in this lesson

Module Duurzaamheid
Aan de slag met keuzeopdrachten

Slide 1 - Slide

Slide 2 - Slide

Slide 3 - Slide

Slide 4 - Slide

Wat gaan we doen vandaag?
Uur 3: We ronden de eerste opdracht (vandaag) af.
Uur 4: Uitleg Trello en evt. aan de slag met de eindopdracht


Aan het einde van de les ...
- heb je het portfolio afgerond.
- heb je Trello aangemaakt met jouw groepje.
- heb je een eerste opzet gemaakt van jullie planning.

Slide 5 - Slide

Wat gaan we ook alweer doen deze periode?
Keuzeopdrachten op een rij
Je gaat in een groepje van maximaal 4 werken aan één van de volgende keuzeonderdelen:

  • Duurzaamheidskrant
  • Documentaire

Hier ga je elke les aan werken.

De opdracht staat in classroom.

Voordat we hiermee aan de slag gaan,
gaan we eerst onderzoek doen naar
"Duurzaam consumeren".

Eerste 2 lessen aan de reader!

Slide 6 - Slide

Leerdoelen deze periode
Wat gaan we leren
Voor alle opdrachten moet je verantwoorden dat je de stof over duurzaamheid beheerst. Daarvoor moet je  keuzeopdracht altijd voldoen aan de volgende eisen:

  • Je kunt uitleggen hoe supermarkten (of andere bedrijven) je koopgedrag kunnen beïnvloeden (H1).
  • Je kunt uitleggen welke plastics er zijn en hoe ze toegepast worden in de praktijk en of er alternatieve zijn (H2).
  • Je kunt uitleggen wat het verband is tussen duurzaamheid en duurzaam consumeren (H3).
  • Je kunt de circulaire economie interpreteren in jouw onderwerp (H3).
  • Je kunt tijdens een debat je eigen standpunt presenteren over duurzaamheid en duurzaam consumeren en deze met betrouwbare bronnen verdedigen (H3)


Slide 7 - Slide

Duurzaamheidskrant
Je maakt een krant waarin duurzaamheid centraal staat


Je maakt een echte heuse krant op A3 waarin duurzaamheid centraal staat en levert deze in. 

Dit ga je doen:
  • Interview opstellen en afnemen 
  • Kritisch kijken naar artikelen omtrent duurzaamheid 
  • Schrijven van een artikel 
  • Het verdelen van taken in een groep 
  • Creatief denkvermogen 
  • Digitaal vormgeven van een krant.

Slide 8 - Slide

Documentaire maken
Een filmpje en een verslag
Je maakt een documentaire over een zelfbedacht onderwerp binnen het kader ‘duurzaam consumeren’. Je gaat hiervoor het volgende doen: 

Dit ga je doen:
  • Interview opstellen en uitvoeren 
  • Plannen
  • Filmen  
  • Boodschap overbrengen 
  • Video monteren 
  • Resultaat presenteren(?)

Slide 9 - Slide

Afronding van de reader
Maximaal 4 per groepje
De komende 2 lessen heb je de tijd om met jouw groepje de reader uit te werken en de eerder genoemde leerdoelen te beantwoorden. Deze informatie heb je nodig voor je eindproduct.

Ook dit onderdeel moet afgerond wordt met minimaal een voldoende.

Lever in bij:
"Periode 2 - Duurzaamheidsportfolio"
EISEN

Slide 10 - Slide

Ga in je team zitten
  • Ga bij elkaar zitten
  • Wie is ook alweer de teamcaptain (alleen de teamcaptain mag contact opnemen met de docent)
  • Open "Leerlingreader Duurzaam Consumeren"
  • Ga samen aan de slag met de opdrachten (je levert dus samen één Google Docs-bestand in)
  • Volg de stappen die bij de uitleg staan in Classroom

Nu houdt niets je meer tegen om weer aan de slag te gaan met je opdracht!

Slide 11 - Slide

Na de pauze

Slide 12 - Slide

LES TWEE!

Slide 13 - Slide

Werkwijze
Je eigen planning maken
De opdracht staat in Google Classroom

Wat je zelf precies moet doen staat in je eigen Trello (wat dat is komt zo...)

Dat zijn de twee belangrijkste "regels".  Je moet op elk moment kunnen laten zien en uitleggen wat je aan het doen bent, want je nog moet doen en wat je al gedaan hebt.

Je bent verantwoordelijk voor je eigen planning. Het is jouw planning, niet die van ons. Zolang je de opdracht maar op tijd inlevert. Maar wij helpen natuurlijk wel met plannen.



Slide 14 - Slide

Uitleg Trello
Demo tijd

Je docent laat nu het volgende zien

  • Wat is het?
  • Hoe werkt het?
  • Hoe gebruiken we het in de les?

Slide 15 - Slide

Opdracht
Maak je eigen planning

  • Meld je aan bij https://trello.com/ en deel met je teamgenoten + docent (PVS).
  • Lees de keuzeopdracht zodat je weet wat je moet doen
  • Maak drie lijstjes: To-do, Doing, Done
  • Maak de Todo lijst zo compleet mogelijk gebaseerd op de opdracht die jullie gekozen hebben
  • Denk dus goed na:
        - Welke inhoud hoort er allemaal in een krant?
        - Waar bestaat een krant uit?
        - Welke onderwerpen wil je onderzoek naar doen?
        - Welke taken zijn er allemaal?
                                                     Dit zet je dus allemaal in de "To-do"

Nog niet klaar met jullie portfolio, rond dat dan eerste af!!

Slide 16 - Slide

   LEVER IN
Per viertal maak je een portfolio (Google Docs bestand waarin je samen werkt) waarin je de vragen van de reader uitwerkt. Hierin staat het volgende:
  • Voorkant met jullie namen, klas en vak
  • Inleiding met daarin: "Wie zijn jullie?" / "Wat heb je gedaan?" / "Waarom hebben jullie het gedaan?"
  • H1: De supermarkt
  • H2: (Plastic) verpakkingen
  • H3: Wat is duurzaam consumeren?
  • Afsluiting met daarin: "Uitwerking lesdoelen" / "Wat heb je geleerd?" / "Wat neem je mee naar je eindopdracht?"
DIT ONDERDEEL MOET JE MET
EEN VOLDOENDE AFRONDEN

Slide 17 - Slide

Slide 18 - Slide

In je eigen woorden: wat moet je over vier weken inleveren?

Slide 19 - Open question