• What is LessonUp
  • Search
  • Channels
  • AI tools

Search

Filter results

Ges
Middelbare school
mavo
Leerjaar 4
Netherlands

46 lessons Ges middelbare school mavo leerjaar 4

Looking for interactive lesson materials Ges for middelbare school mavo leerjaar 4? Browse ideas for online lesson plans Ges from other educators.

Lesson plan with 13 Lessons
lesplan leeg
Consumptieve techniekGes+1PraktijkonderwijsMiddelbare schoolvmbo, mavo, havo, vwoLeerjaar 1-6
les 1
theorie: leerdoelen: vaktaal woorden: hulpmaterialen: PPT, internet, sturen via magister/email
les 2
Nieuwe tekst
les 3
Nieuwe tekst
Lesson plan with 4 Lessons
Dinsdagbijeenkomsten Capadosestraat
Hier kunnen jullie de presentaties van de bijeenkomsten terugvinden die op de dinsdagmiddag worden ingezet. Tevens kan je bij elke bijeenkomst betreffende documenten vinden.
GesGs+2PraktijkonderwijsMiddelbare schoolWOvmbo t, mavoLeerjaar 1-5
dinsdag 07-01-2025
Inhoud bijeenkomstTerugblik start schooljaar: Speerpunten 24-25 Inspectiebezoek: Steekproef Kwaliteitsonderzoek Status Pilot onderwijstijd Aandacht voor procedures Doelstellingen januari
dinsdag 11-02-2025
Dinsdag 08-04-2025
Lesson plan with 4 Lessons
Dinsdagbijeenkomsten Capadosestraat
Hier kunnen jullie de presentaties van de bijeenkomsten terugvinden die op de dinsdagmiddag worden ingezet. Tevens kan je bij elke bijeenkomst betreffende documenten vinden.
GesGs+2PraktijkonderwijsMiddelbare schoolWOvmbo t, mavoLeerjaar 1-5
dinsdag 07-01-2025
Inhoud bijeenkomstTerugblik start schooljaar: Speerpunten 24-25 Inspectiebezoek: Steekproef Kwaliteitsonderzoek Status Pilot onderwijstijd Aandacht voor procedures Doelstellingen januari
dinsdag 11-02-2025
Dinsdag 08-04-2025
Lesson plan with 4 Lessons
25-26 Start schooljaar locatie CS
GesStudielessenPraktijkonderwijsMiddelbare schoolmavoLeerjaar 1-5
maandag 1 september
Leerdoelen:Aan het einde van deze bijeenkomst... ken je de visie van de Johan de Witt Scholengroep.. kan je de ambities van de Capadosestraat benoemen. kan je in eigen woorden uitleggen wat een leerteam is. kan je minimaal 5 kerntaken van een vakwerkteam benoemen.
donderdag 4 september
Dinsdag 7 oktober
Lesson plan with 11 Lessons
Periode 2 24/25
GesHorecaPraktijkonderwijsMiddelbare schoolmavoLeerjaar 1,4
les 1
Introductie gastheerschapLeerdoelen:Ik weet wat een reservering is Ik kan 5 onderdelen van een goede telefonische reservering benoemenTheorie: Wat is gastheerschap, telefonische reserveringPraktijk: Rollenspel telefonisch reserverenVaktaal: Reservering, gastvrijheidIngredienten: N.V.T.
les 2
GroentesoepLeerdoelen:Ik kan aan de hand van een recept een groentesoep maken Ik weet welke technieken ik hierbij gebruikTheorie: Kooktechnieken & snijtechniekenPraktijk: GroentesoepVaktaal: Koken, julienne, brunoiseIngredienten:Bouillon: 1 tabletSoepgroenten: Prei / ui / wortel / knolVermicelliRundergehakt 50 gramNootmuskaat
les 3
NasiLeerdoelen: Ik kan bij 6 producten het juiste mes/gereedschap verbinden. Ik kan de juiste kleur snijplank bij het juiste product plaatsen. Ik kan verschillend keukenapparatuur herkennen en benoemen.Theorie: Instructie gereedschappen, inductieplaat, afwassenPraktijk: Nasi, snijtechniekenVaktaal: Diverse gereedschappen, koken, bakkenIngredienten:Basmati rijst: 50 gramEi: 1Kip: 50 gramPrei: 1/4Ui: 1/41-2 EL Bumbu nasi goreng OF onderstaande:Kerriepoeder: 1/2 tlGemberpoeder: 1/2 tlSambal: 1/2 tl
Lesson plan with 4 Lessons
Startrekenen: taak 9 Meer dan werk
GesRekenenPraktijkonderwijsMiddelbare schoolmavoLeerjaar 1,4
les 1
LeerdoelenIk ken de begrippen lengte, breedte, hoogte, diepte en dikte (R) Ik lees een rolmaat af (T1) Ik reken mm, cm, dm en m om (T1)
les 2
Leerdoelenik kan het metriek stelsel toepassen (T1)ik kan lengtematen omrekenen (T1)
les 3
Leerdoelenik kan lengtematen omrekenen (T1)ik kan verschillende lengtematen optellen (T2)
Lesson plan with 15 Lessons
Periode 1 2025-2026 Mavo 3
BiologieGes+1Middelbare schoolvmbo, mavo, havo, vwoLeerjaar 1-6
Planning
Week 1
Week 2
Lesson plan with 12 Lessons
Periode 2 24/25
GesHorecaPraktijkonderwijsMiddelbare schoolmavoLeerjaar 1,4
les 1
Introductie gastheerschapLeerdoelen:Ik weet wat een reservering is Ik kan 5 onderdelen van een goede telefonische reservering benoemenTheorie: Wat is gastheerschap, telefonische reserveringPraktijk: Rollenspel telefonisch reserverenVaktaal: Reservering, gastvrijheidIngredienten: N.V.T.
les 2
GroentesoepLeerdoelen:Ik kan aan de hand van een recept een groentesoep maken Ik weet welke technieken ik hierbij gebruikTheorie: Kooktechnieken & snijtechniekenPraktijk: GroentesoepVaktaal: Koken, julienne, brunoiseIngredienten:Bouillon: 1 tabletSoepgroenten: Prei / ui / wortel / knolVermicelliRundergehakt 50 gramNootmuskaat
les 2.5 - oliebollen voor de buurt & broodje gezond
Lesson plan with 8 Lessons
Thematisch Nederlands - Verslag schrijven
Thema 'ik en mijn leefstijl'
BiologieGes+3PraktijkonderwijsMiddelbare schoolvmbo, mavo, havo, vwoLeerjaar 1-6
Deze thematische lessenserie omvat de volgende lessen:Introductie thema gezondheidEnergiedrankjesOndergewicht, overgewicht en eetstoornissen,GenotsmiddelenHomies: softdrugs en lachgasVerslavingAantekeningen maken bij een videoDikgedrukte lessen zijn af.
les 1 - introductie thema gezondheid
LeerdoelenAan het einde van deze les... kun je omschrijven wat het begrip 'leefstijl' inhoudt (R) kun je aangeven wat de gevolgen van een ongezonde leefstijl kunnen zijn (T1) kun je voorbeelden noemen van een gezonde leefstijl (T2)
les 2 - energiedrankjes
LeerdoelenAan het einde van deze les... kun je uitleggen wat de risico's van energiedrankjes zijn (R) ken je verschillende meningen over het gebruik van energiedrankjes en kun je deze meningen uitleggen (T1) kun je jouw mening geven over energiedrankjes (T2)
Lesson plan with 4 Lessons
Dinsdagbijeenkomsten Capadosestraat
Hier kunnen jullie de presentaties van de bijeenkomsten terugvinden die op de dinsdagmiddag worden ingezet. Tevens kan je bij elke bijeenkomst betreffende documenten vinden.
GesGs+2PraktijkonderwijsMiddelbare schoolWOvmbo t, mavoLeerjaar 1-5
dinsdag 07-01-2025
Inhoud bijeenkomstTerugblik start schooljaar: Speerpunten 24-25 Inspectiebezoek: Steekproef Kwaliteitsonderzoek Status Pilot onderwijstijd Aandacht voor procedures Doelstellingen januari
dinsdag 11-02-2025
Dinsdag 08-04-2025
Lesson plan with 5 Lessons
Periode 1
AardrijkskundeGesMiddelbare schoolvmbo, mavo, havo, vwoLeerjaar 1-6
Lesson plan with 8 Lessons
Thematisch Nederlands - Verslag schrijven
Thema 'ik en mijn leefstijl'
BiologieGes+3PraktijkonderwijsMiddelbare schoolvmbo, mavo, havo, vwoLeerjaar 1-6
Deze thematische lessenserie omvat de volgende lessen:Introductie thema gezondheidEnergiedrankjesOndergewicht, overgewicht en eetstoornissen,GenotsmiddelenHomies: softdrugs en lachgasVerslavingAantekeningen maken bij een videoDikgedrukte lessen zijn af. In deze lessenserie krijgen de leerlingen informatie over verschillende soorten genotsmiddelen en de risico's en gevaren daarvan.Aan het einde van de lessenserie bekijk je de film 'Afblijven' waarbij de leerlingen aantekeningen maken die zij later -bij het maken van een filmverslag- erbij kunnen pakken ter herinnering.
les 1 - introductie thema gezondheid
LeerdoelenAan het einde van deze les... kun je omschrijven wat het begrip 'leefstijl' inhoudt (R) kun je aangeven wat de gevolgen van een ongezonde leefstijl kunnen zijn (T1) kun je voorbeelden noemen van een gezonde leefstijl (T2)
les 2 - energiedrankjes
LeerdoelenAan het einde van deze les... kun je uitleggen wat de risico's van energiedrankjes zijn (R) ken je verschillende meningen over het gebruik van energiedrankjes en kun je deze meningen uitleggen (T1) kun je jouw mening geven over energiedrankjes (T2)
Lesson plan with 8 Lessons
Thematisch Nederlands - Verslag schrijven
Thema 'ik en mijn leefstijl'
BiologieGes+3PraktijkonderwijsMiddelbare schoolvmbo, mavo, havo, vwoLeerjaar 1-6
Deze thematische lessenserie omvat de volgende lessen:Introductie thema gezondheidEnergiedrankjesOndergewicht, overgewicht en eetstoornissen,GenotsmiddelenHomies: softdrugs en lachgasVerslavingAantekeningen maken bij een videoDikgedrukte lessen zijn af.
les 1 - introductie thema gezondheid
LeerdoelenAan het einde van deze les... kun je omschrijven wat het begrip 'leefstijl' inhoudt (R) kun je aangeven wat de gevolgen van een ongezonde leefstijl kunnen zijn (T1) kun je voorbeelden noemen van een gezonde leefstijl (T2)
les 2 - energiedrankjes
LeerdoelenAan het einde van deze les... kun je uitleggen wat de risico's van energiedrankjes zijn (R) ken je verschillende meningen over het gebruik van energiedrankjes en kun je deze meningen uitleggen (T1) kun je jouw mening geven over energiedrankjes (T2)
Lesson plan with 15 Lessons
Periode 1 2025-2026 Mavo 3
BiologieGes+1Middelbare schoolvmbo, mavo, havo, vwoLeerjaar 1-6
Planning
Week 1
Week 2
Lesson plan with 7 Lessons
Methodisch Nederlands - In de media (Starttaal Vervolg deel B)
Deze lessenserie bestaat uit onderstaande lessen:Oriëntatie + woordenschatLezenLuisteren, Gesprekken voeren & spreken» Pitstop 1TaalverzorgingSchrijven» Pitstop 2Tussen de regels» Finish!De dikgedrukte lessen zijn af.
GesNederlandsPraktijkonderwijsMiddelbare schoolmavoLeerjaar 1,4
methode starttaal vervolg deel b
les 1: oriëntatie + Woordenschat
LeerdoelenAan het einde van deze les...Ken ik de betekenis van de themawoorden over media (R) Kan ik de themawoorden op een goede manier in een zin gebruiken (T1)
les 2: lezen
Leerdoelen Aan het einde van deze les... begrijp ik wat activerende teksten zijn (R) kan ik activerende teksten intensief lezen (T1)
Lesson plan with 4 Lessons
25-26 Start schooljaar locatie CS
GesStudielessenPraktijkonderwijsMiddelbare schoolmavoLeerjaar 1-5
maandag 1 september
Leerdoelen:Aan het einde van deze bijeenkomst... ken je de visie van de Johan de Witt Scholengroep.. kan je de ambities van de Capadosestraat benoemen. kan je in eigen woorden uitleggen wat een leerteam is. kan je minimaal 5 kerntaken van een vakwerkteam benoemen.
donderdag 4 september
Dinsdag 7 oktober
Lesson plan with 8 Lessons
Thematisch Nederlands - Verslag schrijven
Thema 'ik en mijn leefstijl'
BiologieGes+3PraktijkonderwijsMiddelbare schoolvmbo, mavo, havo, vwoLeerjaar 1-6
Deze thematische lessenserie omvat de volgende lessen:Introductie thema gezondheidEnergiedrankjesOndergewicht, overgewicht en eetstoornissen,GenotsmiddelenHomies: softdrugs en lachgasVerslavingAantekeningen maken bij een videoDikgedrukte lessen zijn af. In deze lessenserie krijgen de leerlingen informatie over verschillende soorten genotsmiddelen en de risico's en gevaren daarvan.Aan het einde van de lessenserie bekijk je de film 'Afblijven' waarbij de leerlingen aantekeningen maken die zij later -bij het maken van een filmverslag- erbij kunnen pakken ter herinnering.
les 1 - introductie thema gezondheid
LeerdoelenAan het einde van deze les... kun je omschrijven wat het begrip 'leefstijl' inhoudt (R) kun je aangeven wat de gevolgen van een ongezonde leefstijl kunnen zijn (T1) kun je voorbeelden noemen van een gezonde leefstijl (T2)
les 2 - energiedrankjes
LeerdoelenAan het einde van deze les... kun je uitleggen wat de risico's van energiedrankjes zijn (R) ken je verschillende meningen over het gebruik van energiedrankjes en kun je deze meningen uitleggen (T1) kun je jouw mening geven over energiedrankjes (T2)
Lesson plan with 8 Lessons
Thematisch Nederlands - Verslag schrijven
Thema 'ik en mijn leefstijl'
BiologieGes+3PraktijkonderwijsMiddelbare schoolvmbo, mavo, havo, vwoLeerjaar 1-6
Deze thematische lessenserie omvat de volgende lessen:Introductie thema gezondheidEnergiedrankjesOndergewicht, overgewicht en eetstoornissen,GenotsmiddelenHomies: softdrugs en lachgasVerslavingAantekeningen maken bij een videoDikgedrukte lessen zijn af.
les 1 - introductie thema gezondheid
LeerdoelenAan het einde van deze les... kun je omschrijven wat het begrip 'leefstijl' inhoudt (R) kun je aangeven wat de gevolgen van een ongezonde leefstijl kunnen zijn (T1) kun je voorbeelden noemen van een gezonde leefstijl (T2)
les 2 - energiedrankjes
LeerdoelenAan het einde van deze les... kun je uitleggen wat de risico's van energiedrankjes zijn (R) ken je verschillende meningen over het gebruik van energiedrankjes en kun je deze meningen uitleggen (T1) kun je jouw mening geven over energiedrankjes (T2)
Lesson plan with 7 Lessons
Leesvaardigheid - Op bedevaart
Deze lessenserie is opgebouwd uit onderstaande lessen:StartVoorafDe eerste rondeDe tweede ronde - deel 1De tweede ronde - deel 2Afsluitende lesDe vetgedrukte lessen zijn af.
GesNederlands+1PraktijkonderwijsMiddelbare schoolmavoLeerjaar 1-4
Tekst + opgaven
Les 1: Start
LeerdoelenAan het einde van deze les...kan ik omschrijven wat cultuur is. kan ik uitleggen wat tradities zijn en hier een voorbeeld bij noemen.
les 2: VOORAF
LeerdoelenAan het einde van deze les...kan ik uitleggen waarom het belangrijk is om eerst naar de structuur van een tekst te kijken. kan ik criteria benoemen voor het geven van tips op een nette en aardige manier. CP3A: Opdracht over 'structuur van de tekst' nog in les 3 behandelen.
Lesson plan with 8 Lessons
Thematisch Nederlands - Verslag schrijven
Thema 'ik en mijn leefstijl'
BiologieGes+3PraktijkonderwijsMiddelbare schoolvmbo, mavo, havo, vwoLeerjaar 1-6
Deze thematische lessenserie omvat de volgende lessen:Introductie thema gezondheidEnergiedrankjesOndergewicht, overgewicht en eetstoornissen,GenotsmiddelenHomies: softdrugs en lachgasVerslavingAantekeningen maken bij een videoDikgedrukte lessen zijn af. In deze lessenserie krijgen de leerlingen informatie over verschillende soorten genotsmiddelen en de risico's en gevaren daarvan.Aan het einde van de lessenserie bekijk je de film 'Afblijven' waarbij de leerlingen aantekeningen maken die zij later -bij het maken van een filmverslag- erbij kunnen pakken ter herinnering.
les 1 - introductie thema gezondheid
LeerdoelenAan het einde van deze les... kun je omschrijven wat het begrip 'leefstijl' inhoudt (R) kun je aangeven wat de gevolgen van een ongezonde leefstijl kunnen zijn (T1) kun je voorbeelden noemen van een gezonde leefstijl (T2)
les 2 - energiedrankjes
LeerdoelenAan het einde van deze les... kun je uitleggen wat de risico's van energiedrankjes zijn (R) ken je verschillende meningen over het gebruik van energiedrankjes en kun je deze meningen uitleggen (T1) kun je jouw mening geven over energiedrankjes (T2)
Lesson plan with 9 Lessons
Periode 1
D&PGesPraktijkonderwijsMiddelbare schoolmavoLeerjaar 1-4
Ik kan woon- en leefruimtes opruimen en netjes houden.Ik kan woonruimtes en sanitair schoonmaken (hygiënisch, veilig milieubewust). Ik kan een emmer met sop maken volgens de opgestelde criteria. Ik kan een tafel schoonmaken volgens de opgestelde criteria. Ik kan een stoel schoonmaken volgens de opgestelde criteria. Ik kan stof afnemen volgens de opgestelde criteria. Ik kan ramen lappen volgens de opgestelde criteria. Ik kan stofwissen volgens de opgestelde criteria. Ik kan vlakmoppen volgens de opgestelde criteria. Ik kan een deur schoonmaken volgens de opgestelde criteria.Ik weet welke kleuren bij de verschillende schoonmaaktaken horen.
Kennismaken
Aan het einde van de les kun je een zelfportret maken.Je kunt jezelf voorstellen met je dromen, passies en talenten.
hYGIËNE
Lesson plan with 24 Lessons
Horeca Periode 1: Werkplanning 25/26 Nieuw Leander
Omschrijving LeerdoelenIk kan persoonlijke hygiëne toepassen.Ik kan verschillende soorten micro-organismen benoemen.Ik kan de leefomstandigheden van micro‑organismen beschrijven.Ik kan uitleggen wat HACCP is en wie dit controleert.Ik kan een schoonmaakplan maken.Ik kan minimaal 10 keukengereedschappen of apparatuur schoonmaken.Ik kan volgens de stappen afwassen.Ik kan afval scheiden.Ik kan handmatig en machinaal schoonmaken.Ik gebruik minimaal 8 verschillende schoonmaakmiddelen en/of producten.Ik kan een opsomming geven van de basisinventaris van de keuken.Ik kan minimaal 5 apparaten benoemen die in de keuken gebruikt worden.Ik gebruik de juiste apparaten bij de bereiding van een recept.Ik kan uitleggen wat mise‑en‑place betekent.Ik kan aan de hand van recept een mise‑en‑place lijst maken.Ik kan aan de hand van een recept een planning maken van werkzaamheden in de keuken.Ik kan de werkvolgorde bepalen van een werkdag.Ik kan een recept omrekenen van 2 personen naar 4 personen.ToetsIk kan volgens opgestelde criteria een werkplanning maken voor een lunch, waarbij een recept omgerekend moet worden (30 minuten).
Consumptieve techniekGes+2PraktijkonderwijsMiddelbare schoolvmbo, mavo, havo, vwoLeerjaar 1-6
les 1: Introductie, schoonmaak, kip ragout
Theorie: Kennismaking & start van schooljaar
les 2: Fruitsalade/smoothie verkort lesrooster
Theorie: Herhaling basistechnieken, brood theorieLeerdoelen:Je kan de basissnijtechnieken uitleggen Je kan deze basissnijtechnieken veilig zelf uitvoerenVaktaal woorden: Hulpmaterialen:
les 3: Roerbakmie met kip
Theorie: Leerdoelen:Ik kan een opsomming geven van de basisinventaris van de keuken. (R) Ik kan minimaal 5 apparaten benoemen die in de keuken gebruikt worden. (R)Vaktaal woorden: Hulpmaterialen:
Lesson plan with 9 Lessons
Schrijvers en verhalen vertellers
GesNederlandsMiddelbare schoolvmbo, mavo, havo, vwoLeerjaar 1-4
Komende periode gaan we aan de slag met het inoefenen van de verschillende vaardigheden die we begin van het schooljaar geleerd hebben.Het lesplan zal bestaan uit verschillende lesactiviteiten die leerlingen (deels) zelfstandig kunnen uitvoeren.
Staal
Deze periode gaan de leerlingen onderleiding van de docent aan de slag met het aanleren van verschillende spellings regels. De spellingsregels die we deze periode behandelen zijn:Kennis maken met Staal- Zing woorden- Hak woorden- ei/ij woorden- au/ou woorden
zelfstandig verhaal lezen en samenvatting schrijven
Lesson plan with 15 Lessons
Periode 2 24/25
GesHorecaPraktijkonderwijsMiddelbare schoolmavoLeerjaar 1,4
les 1
Introductie gastheerschapLeerdoelen:Ik weet wat een reservering is Ik kan 5 onderdelen van een goede telefonische reservering benoemenTheorie: Wat is gastheerschap, telefonische reserveringPraktijk: Rollenspel telefonisch reserverenVaktaal: Reservering, gastvrijheidIngredienten: N.V.T.
les 2
GroentesoepLeerdoelen:Ik kan aan de hand van een recept een groentesoep maken Ik weet welke technieken ik hierbij gebruikTheorie: Kooktechnieken & snijtechniekenPraktijk: GroentesoepVaktaal: Koken, julienne, brunoiseIngredienten:Bouillon: 1 tabletSoepgroenten: Prei / ui / wortel / knolVermicelliRundergehakt 50 gramNootmuskaat
Les 2.5 Broodje gezond/ herhaling basis - verkort rooster 1 uur
Lesson plan with 8 Lessons
Thematisch Nederlands - Verslag schrijven
Thema 'ik en mijn leefstijl'
BiologieGes+3PraktijkonderwijsMiddelbare schoolvmbo, mavo, havo, vwoLeerjaar 1-6
Deze thematische lessenserie omvat de volgende lessen:Introductie thema gezondheidEnergiedrankjesOndergewicht, overgewicht en eetstoornissen,GenotsmiddelenHomies: softdrugs en lachgasVerslavingAantekeningen maken bij een videoDikgedrukte lessen zijn af. In deze lessenserie krijgen de leerlingen informatie over verschillende soorten genotsmiddelen en de risico's en gevaren daarvan.Aan het einde van de lessenserie bekijk je de film 'Afblijven' waarbij de leerlingen aantekeningen maken die zij later -bij het maken van een filmverslag- erbij kunnen pakken ter herinnering.
les 1 - introductie thema gezondheid
LeerdoelenAan het einde van deze les... kun je omschrijven wat het begrip 'leefstijl' inhoudt (R) kun je aangeven wat de gevolgen van een ongezonde leefstijl kunnen zijn (T1) kun je voorbeelden noemen van een gezonde leefstijl (T2)
les 2 - energiedrankjes
LeerdoelenAan het einde van deze les... kun je uitleggen wat de risico's van energiedrankjes zijn (R) ken je verschillende meningen over het gebruik van energiedrankjes en kun je deze meningen uitleggen (T1) kun je jouw mening geven over energiedrankjes (T2)
Lesson plan with 8 Lessons
Thematisch Nederlands - Verslag schrijven
Thema 'ik en mijn leefstijl'
BiologieGes+3PraktijkonderwijsMiddelbare schoolvmbo, mavo, havo, vwoLeerjaar 1-6
Deze thematische lessenserie omvat de volgende lessen:Introductie thema gezondheidEnergiedrankjesOndergewicht, overgewicht en eetstoornissen,GenotsmiddelenHomies: softdrugs en lachgasVerslavingAantekeningen maken bij een videoDikgedrukte lessen zijn af.
les 1 - introductie thema gezondheid
LeerdoelenAan het einde van deze les... kun je omschrijven wat het begrip 'leefstijl' inhoudt (R) kun je aangeven wat de gevolgen van een ongezonde leefstijl kunnen zijn (T1) kun je voorbeelden noemen van een gezonde leefstijl (T2)
les 2 - energiedrankjes
LeerdoelenAan het einde van deze les... kun je uitleggen wat de risico's van energiedrankjes zijn (R) ken je verschillende meningen over het gebruik van energiedrankjes en kun je deze meningen uitleggen (T1) kun je jouw mening geven over energiedrankjes (T2)
Lesson plan with 8 Lessons
Thematisch Nederlands - Verslag schrijven
Thema 'ik en mijn leefstijl'
BiologieGes+3PraktijkonderwijsMiddelbare schoolvmbo, mavo, havo, vwoLeerjaar 1-6
Deze thematische lessenserie omvat de volgende lessen:Introductie thema gezondheidEnergiedrankjesOndergewicht, overgewicht en eetstoornissen,GenotsmiddelenHomies: softdrugs en lachgasVerslavingAantekeningen maken bij een videoDikgedrukte lessen zijn af. In deze lessenserie krijgen de leerlingen informatie over verschillende soorten genotsmiddelen en de risico's en gevaren daarvan.Aan het einde van de lessenserie bekijk je de film 'Afblijven' waarbij de leerlingen aantekeningen maken die zij later -bij het maken van een filmverslag- erbij kunnen pakken ter herinnering.
les 1 - introductie thema gezondheid
LeerdoelenAan het einde van deze les... kun je omschrijven wat het begrip 'leefstijl' inhoudt (R) kun je aangeven wat de gevolgen van een ongezonde leefstijl kunnen zijn (T1) kun je voorbeelden noemen van een gezonde leefstijl (T2)
les 2 - energiedrankjes
LeerdoelenAan het einde van deze les... kun je uitleggen wat de risico's van energiedrankjes zijn (R) ken je verschillende meningen over het gebruik van energiedrankjes en kun je deze meningen uitleggen (T1) kun je jouw mening geven over energiedrankjes (T2)
Lesson plan with 13 Lessons
Periode 2 24/25
GesHorecaPraktijkonderwijsMiddelbare schoolmavoLeerjaar 1,4
les 1
Introductie gastheerschapLeerdoelen:Ik weet wat een reservering is Ik kan 5 onderdelen van een goede telefonische reservering benoemenTheorie: Wat is gastheerschap, telefonische reserveringPraktijk: Rollenspel telefonisch reserverenVaktaal: Reservering, gastvrijheidIngredienten: N.V.T.
les 2
GroentesoepLeerdoelen:Ik kan aan de hand van een recept een groentesoep maken Ik weet welke technieken ik hierbij gebruikTheorie: Kooktechnieken & snijtechniekenPraktijk: GroentesoepVaktaal: Koken, julienne, brunoiseIngredienten:Bouillon: 1 tabletSoepgroenten: Prei / ui / wortel / knolVermicelliRundergehakt 50 gramNootmuskaat
les 3
NasiLeerdoelen: Ik kan minimaal 5 warme bereidingstechnieken uitvoeren bij deegwaren, granen en rijst.Ik kan minimaal 10 gereedschappen benoemen die bij opdeeltechnieken of koude voorbereidingstechnieken wordt gebruikt.Theorie: Instructie gereedschappen, inductieplaat, afwassenPraktijk: Nasi, snijtechniekenVaktaal: Diverse gereedschappen, koken, bakkenIngredienten:Basmati rijst: 50 gramEi: 1Kip: 50 gramPrei: 1/4Ui: 1/41-2 EL Bumbu nasi goreng OF onderstaande:Kerriepoeder: 1/2 tlGemberpoeder: 1/2 tlSambal: 1/2 tl
Lesson plan with 3 Lessons
Nederlands - De Samenleving (Starttaal vervolg deel B)
Deze lessenserie bestaat uit de volgende lessen: Oriëntatie + woordenschatLezenLuisteren, Gesprekken voeren & Spreken» Pitstop 1TaalverzorgingSchrijven» Pitstop 2Tussen de regels» Finish!Alle dikgedrukte lessen zijn af. Gedurende de lessen kun je de themawoorden laten oefenen in Quizlet.
GesNederlandsPraktijkonderwijsMiddelbare schoolmavoLeerjaar 1,3,4
methode starttaal vervolg deel b - thema 5: de samenleving
les 1 - Oriëntatie + woordenschat
Leerdoelen Aan het einde van deze les... Ken ik de betekenis van de themawoorden over de samenleving (R) Kan ik de themawoorden op een goede manier in een zin gebruiken (T1)
les 2 - lezen
LeerdoelenAan het einde van deze les... weet ik welke teksten ik zoekend kan lezen (R) weet ik hoe ik zoekend kan lezen (R) kan ik online informatie zoeken (T1)
Lesson plan with 9 Lessons
Periode 1
D&PGesPraktijkonderwijsMiddelbare schoolmavoLeerjaar 1-4
Ik kan woon- en leefruimtes opruimen en netjes houden.Ik kan woonruimtes en sanitair schoonmaken (hygiënisch, veilig milieubewust). Ik kan een emmer met sop maken volgens de opgestelde criteria. Ik kan een tafel schoonmaken volgens de opgestelde criteria. Ik kan een stoel schoonmaken volgens de opgestelde criteria. Ik kan stof afnemen volgens de opgestelde criteria. Ik kan ramen lappen volgens de opgestelde criteria. Ik kan stofwissen volgens de opgestelde criteria. Ik kan vlakmoppen volgens de opgestelde criteria. Ik kan een deur schoonmaken volgens de opgestelde criteria.Ik weet welke kleuren bij de verschillende schoonmaaktaken horen.
Kennismaken
Aan het einde van de les kun je een zelfportret maken.Je kunt jezelf voorstellen met je dromen, passies en talenten.
hYGIËNE
LessonUp
TermsPrivacy StatementCookie StatementContact
English