• What is LessonUp
  • Lesson library
  • Channels
  • AI tools

Search

Filter results

Nederlands
Praktijkonderwijs
Select level
Leerjaar 4
Netherlands

193 lessons Nederlands praktijkonderwijs leerjaar 4

Looking for interactive lesson materials Nederlands for praktijkonderwijs leerjaar 4? Browse ideas for online lesson plans Nederlands from other educators.

Lesson plan with 6 Lessons
THEMA 1 - WERK
Lesplan Lezen Lessen begrijpend lezen op verschillende niveaus, alle met 'geld' als onderwerp. De lessen zijn van Diataal/Diaplus.Leerdoelen Nederlands leesvaardigheid: -De teksten actief lezen aan de hand van sleutelvragen. -De teksten kunnen samenvatten, in z'n geheel, maar ook per alinea. -De nieuwe woorden (woordenschat) kunnen verwoorden en toepassen in eigengemaakte zinnen. De docent geeft afwisselend instructie en begeleiding aan de verschillende niveaugroepen. Tekst 1: Beroep ambulancebroerder (op weg naar 1F)Tekst 2: Waarom is kinderarbeid in sommige landen nog steeds toegestaan? (op weg naar 1F)Tekst 3: Stage lopen op het kerkhof (1F)Tekst 4: Werken na schooltijd (1F)
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 2,4
Tekst 1- beroep ambulancebroeder op weg naar 1F
Les 1- Voorspellen
Leerdoelen:Aan het einde van deze les ...kan ik voorspellen waar de tekst over gaat.
Les 2- Feit of mening?
Leerdoelen: Aan het einde van deze les...kan ik feiten en meningen zoeken in de tekst.
Lesson plan with 6 Lessons
LEESTEKSTEN
LES 1
LezenNederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 4
Aan het einde van de les ... heb je nagedacht over je mobiele telefoon gebruik. heb je moeilijke woorden over telefoon gebruik geleerd heb je de betekenis van de woorden geoefend
les 2
Aan het einde van deze les ...heb je nagedacht over de smartphone heb je tekstdoelen ontdekt en vragen beantwoord
les 3
Aan het einde van deze les ... heb je de tekst zoekend gelezen en er vragen over beantwoord heb je betekenissen aan woorden gekoppeldnagedacht over smartphone gebruik
Lesson plan with 1 Lesson
Teksten
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 4
Leerdoelen:Aan het einde van deze les ...kan ik een e-mail schrijven. kan ik een formulier invullen. kan ik een advertentietekst schrijven. kan ik een reactie schrijven op een forum. kan ik een bericht schrijven op Instagram. kan ik een bericht schrijven voor in het weekbericht.
Lesson plan with 4 Lessons
Dinsdagbijeenkomsten Capadosestraat
Hier kunnen jullie de presentaties van de bijeenkomsten terugvinden die op de dinsdagmiddag worden ingezet. Tevens kan je bij elke bijeenkomst betreffende documenten vinden.
GesGs+2PraktijkonderwijsMiddelbare schoolWOvmbo t, mavoLeerjaar 1-5
dinsdag 07-01-2025
Inhoud bijeenkomstTerugblik start schooljaar: Speerpunten 24-25 Inspectiebezoek: Steekproef Kwaliteitsonderzoek Status Pilot onderwijstijd Aandacht voor procedures Doelstellingen januari
dinsdag 11-02-2025
Dinsdag 08-04-2025
Lesson plan with 6 Lessons
Entree thema 3 - taak 4
NederlandsMBOPraktijkonderwijsLeerjaar 4Studiejaar 1
thema 3 Taak 4 Oriëntatieopdracht
Thema 3 taak 4 opdracht 1
Leerdoelen:Aan het einde van deze les ...kan je aangeven wat het woord thuis voor jou betekent.
thema 3 taak 4 opdracht 2
Leerdoelen:Aan het einde van deze les ... kan je vertellen wat de hoofdgedachte van een gesproken tekst is. kan je vertellen hoe je de hoofdgedachte van een fragment bepaalt.
Lesson plan with 6 Lessons
Verzorg je taal
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 4
Introductie periode 4
werkwoorden spellen
hoofdletters
Lesson plan with 1 Lesson
Teksten
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 4
Lesson plan with 10 Lessons
Dinsdagmiddagbijeenkomsten Capadosestraat
Hier kunnen jullie de presentaties van de bijeenkomsten terugvinden die op de dinsdagmiddag worden ingezet. Tevens kan je bij elke bijeenkomst betreffende documenten vinden.
Leren-lerenNederlands+1PraktijkonderwijsLeerjaar 1-4
kijkwijzer
passende perspectieven
Analyse dia
Lesson plan with 9 Lessons
Thematisch Nederlands - Ik onderweg
Deze lessenserie bestaat uit drie gedeeltes:VerkeersbordenBuiten verkeersborden zoeken: wie vindt de meeste (verschillende) borden?Betekenis verkeersbordenVerkeersbordentoets (laatste les)Fietsen in het verkeerSerie 'leer effe fietsen' + opdrachtenReizen met het OVOpdrachtenboekje 'Reizen met het OV'De lessen zijn als volgt ingedeeld:Start: casus + theorie verkeersborden:Herhaling theorie verkeersborden + verwerking'Leer effe fietsen - aflevering 1' + opdrachten'Leer effe fietsen - aflevering 2' + opdrachten'Leer effe fietsen - aflevering 3' + opdrachtenReizen met het OVVerkeersbingoVerkeersbordentoets
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 2,4
les 0 - Oriëntatieles op het thema
Aan het einde van de les ken ik...de meestvoorkomende begrippen in het thema Vervoer. weet ik hoe ik met het openbaar vervoer zelfstandig kan reizen.mijn eigen taalvaardigheden inschatten in het thema Vervoer.
les 1 - StaRT: casus + theorie verkeersborden:
Leerdoelen:Aan het einde van deze les ...Ik weet dat er vier verschillende soorten verkeersborden zijn en kan ik deze benoemen. Ik kan de betekenis bij verkeersborden opzoeken.Ik kan de belangrijkste verkeersregels voor voetgangers, fietsers en brommers/ scooters toepassen.
les 2 - HERHALING Theorie verkeersborden + verwerking
Leerdoelen:Aan het einde van deze les ... Ik heb verkeersborden in de wijk gezocht en de betekenis hierbij gezocht.Ik kan de belangrijkste verkeersregels voor voetgangers, fietsers en brommers/ scooters toepassen.Let op: deze les duurt een blokuur!Met het bijgevoegde werkblad kan een start gemaakt worden. Tijdens de volgende lessen kom je hier weer op terug. Je hebt tijdens deze les kleurpotloden of stiften nodig!
Lesson plan with 6 Lessons
Entree thema 3 - taak 5
Moet nog worden afgemaakt.
NederlandsMBOPraktijkonderwijsLeerjaar 4Studiejaar 1
thema 3 Taak 1 starttaak
Thema 3 taak 1 opdracht 1
Leerdoelen:Aan het einde van deze les ...kan je aangeven wat het woord thuis voor jou betekent.
thema 3 taak 1 opdracht 2
Leerdoelen:Aan het einde van deze les ... kan je vertellen wat de hoofdgedachte van een gesproken tekst is. kan je vertellen hoe je de hoofdgedachte van een fragment bepaalt.
Lesson plan with 4 Lessons
Dinsdagbijeenkomsten Capadosestraat
Hier kunnen jullie de presentaties van de bijeenkomsten terugvinden die op de dinsdagmiddag worden ingezet. Tevens kan je bij elke bijeenkomst betreffende documenten vinden.
NederlandsStudielessenPraktijkonderwijsLeerjaar 1-4
28-11-23 Resultaten referentietoetsen lezen + interventies bepalen
16-01-24 teamvergadering
13-05-24 TEAMVERGADERING
Lesson plan with 3 Lessons
Methodisch Nederlands - Starttaal Instap
Dit lesplan omvat Thema 1 'Leren werken' van Starttaal Instap.Dit bestaat uit onderstaande taken:Taak A: Deze woorden ken ikTaak B: Ik wil meer wetenTaak C: Ik stel mezelf voorTaak D: Ik lees hoe het moetTaak E: Wat heb ik nodig?Taak F: Nog een keer!
NederlandsPraktijkonderwijsMiddelbare schoolvmbo bLeerjaar 3-5
Methode starttaal instap thema 1
Praatplaat
Taak A: deze woorden ken ik
Leerdoelen:Aan het einde van deze les...ken ik woorden die horen bij stage en werk. kan ik uitleggen wat een stageverslag is.
Lesson plan with 10 Lessons
Leesvaardigheid - Teksten rondom thema Ik en mijn leefomgeving (periode 3)
NederlandsStudielessenPraktijkonderwijsLeerjaar 1-4
wonen in een klaslokaal - niveau lila (groep 5)
Je leert..... vragen over de tekst beantwoorden vertellen in mijn eigen woorden waar de tekst over gaat  opschrijven waar elke alinea over gaat
hondenhuis in denemarken - NIVEAU GEEL (GROEP 6)
Je leert …  je voorkennis over het onderwerp van de tekst activeren.  vragen over de tekst beantwoorden door globaal en zoekend te lezen.  oefenen met moeilijke woorden.  opsommingen in een tekst herkennen.  beknopt samenvatten
jongen (13) slaapt jaar lang in tent - niveau blauw (groep 7)
Je leert …  je voorkennis over het onderwerp van de tekst activeren.  vragen over de tekst beantwoorden door globaal en zoekend te lezen.  je mening vormen over een tekst.  oefenen met moeilijke woorden.  een tekst samenvatten
Lesson plan with 5 Lessons
Leesvaardigheid - Een extra zakcentje
NederlandsStudielessenPraktijkonderwijsLeerjaar 1-4
les 1: ORIËNTATIE
les 2: de eerste ronde - deel 1
les 3: de eerste ronde - DEEL 2
Lesson plan with 6 Lessons
Samenleven
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 4
Carnaval
Leerdoelen:Aan het einde van deze les ...kan je uitleggen wat bijzondere feestdagen zijn voorspel je de inhoud en beantwoord je vragen over de tekst oefen je met carnavalswoorden kan je verschillende carnavalsvieringen uit andere landen benoemen
Lessenserie vooroordelenLes 1 wat is een vooroordeel
Leerdoelen:Aan het einde van deze les ...weet ik wat er met vooroordelen wordt bedoeld. kan ik de vragen over de tekst beantwoorden door globaal te lezen.
Weg met dat Engelse sausje!
Lesson plan with 5 Lessons
Leesteksten Politiek
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 4
tekst 1: jong in de politiek
tekst 2: het gaat om onze toekomst
ironie mensen die geen immigranten willen toelaten zijn een stuk minder gelukkig
Lesson plan with 1 Lesson
Teksten
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 4
Lesson plan with 4 Lessons
Starttaal Entree
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 4
Les 1 Oriëntatie
Leerdoelen:Aan het einde van deze les ... ken ik de taalvaardigheden voor het examen.ken ik de meest voorkomende begrippen in het thema Vervoer.kan ik mijn eigen taalvaardigheden inschatten in het thema Vervoer.
LES 2 JE WEG VINDEN 1
Leerdoelen:Aan het einde van de les kan ik... mijn reis met het openbaar vervoer plannen. informatie uit een reisschema halen.
Les 3 Je weg vinden 2
Leerdoelen:Aan het einde van de les kan ik... verschillende aanspreekvormen gebruiken een schrijfdoel bepalen een kort bericht schrijven
Lesson plan with 8 Lessons
LEESTEKSTEN
Deze lessenserie bestaat uit de volgende lessen:Verslaafd aan je smartphone les 1Verslaafd aan je smartphone les 2Verslaafd aan je smartphone les 3FACT OF FAKE? ZO HERKEN JE NEPNIEUWS!: les 1FACT OF FAKE? ZO HERKEN JE NEPNIEUWS!: les 2FACT OF FAKE? ZO HERKEN JE NEPNIEUWS!: les 3altijd online: LES 1altijd online: les 2De dikgedrukte lessen zijn afLES 1
LezenNederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 4
verslaafd aan je smartphone: les 1
Aan het einde van de les ... heb je nagedacht over je mobiele telefoon gebruik. heb je moeilijke woorden over telefoon gebruik geleerd heb je de betekenis van de woorden geoefend
verslaafd aan je smartphone: les 2
Aan het einde van deze les ...heb je nagedacht over de smartphone heb je tekstdoelen ontdekt en vragen beantwoord
verslaafd aan je smartphone: les 3
Aan het einde van deze les ... heb je de tekst zoekend gelezen en er vragen over beantwoord heb je betekenissen aan woorden gekoppeldnagedacht over smartphone gebruik
Lesson plan with 7 Lessons
Starttaal Entree Taak 2
NederlandsStudielessenPraktijkonderwijsLeerjaar 4
les 1: rijbewijs
Leerdoelen:Aan het einde van deze les:kan ik de stappen opnoemen voor het halen van een rijbewijs kan ik mijn mening onderbouwen voor het wel of niet halen van mijn rijbewijs
les 2: rijschool kiezen
Leerdoelen:Aan het einde van deze les ...kan ik letten op aanwijzingen voor samenhang tijdens een kijk en luister fragment. Dit doe ik aan de hand van de Cornell methode. kan ik een aan de hand van criteria een vraaggesprek met een klasgenoot voeren.
les 3: Rijscholen vergelijken
Leerdoelen:Aan het einde van deze les ...kan ik teksten over rijscholen zoekend lezen kan ik bepalen welk rijlespakket het beste past bij een persoon
Lesson plan with 6 Lessons
Entree thema 3 - taak 1
NederlandsMBOPraktijkonderwijsLeerjaar 4Studiejaar 1
thema 3 Taak 1 starttaak
Thema 3 taak 1 opdracht 1
Leerdoelen:Aan het einde van deze les ...kan je aangeven wat het woord thuis voor jou betekent.
thema 3 taak 1 opdracht 2
Leerdoelen:Aan het einde van deze les ... kan je vertellen wat de hoofdgedachte van een gesproken tekst is. kan je vertellen hoe je de hoofdgedachte van een fragment bepaalt.
Lesson plan with 1 Lesson
Teksten
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 4
Lesson plan with 6 Lessons
Entree thema 3 - taak 5
NederlandsMBOPraktijkonderwijsLeerjaar 4Studiejaar 1
thema 3 Taak 1 starttaak
Thema 3 taak 1 opdracht 1
Leerdoelen:Aan het einde van deze les ...kan je aangeven wat het woord thuis voor jou betekent.
thema 3 taak 1 opdracht 2
Leerdoelen:Aan het einde van deze les ... kan je vertellen wat de hoofdgedachte van een gesproken tekst is. kan je vertellen hoe je de hoofdgedachte van een fragment bepaalt.
Lesson plan with 7 Lessons
Leesvaardigheid - Op bedevaart
Deze lessenserie is opgebouwd uit onderstaande lessen:StartVoorafDe eerste rondeDe tweede ronde - deel 1De tweede ronde - deel 2Afsluitende lesDe vetgedrukte lessen zijn af.
GesNederlands+1PraktijkonderwijsMiddelbare schoolmavoLeerjaar 1-4
Tekst + opgaven
Les 1: Start
LeerdoelenAan het einde van deze les...kan ik omschrijven wat cultuur is. kan ik uitleggen wat tradities zijn en hier een voorbeeld bij noemen.
les 2: VOORAF
LeerdoelenAan het einde van deze les...kan ik uitleggen waarom het belangrijk is om eerst naar de structuur van een tekst te kijken. kan ik criteria benoemen voor het geven van tips op een nette en aardige manier. CP3A: Opdracht over 'structuur van de tekst' nog in les 3 behandelen.
Lesson plan with 3 Lessons
Methodisch Nederlands - Starttaal Instap (deel B)
Dit lesplan omvat Thema 1 'Leren werken' van Starttaal Instap.Dit bestaat uit onderstaande taken:Taak A: Deze woorden ken ikTaak B: Ik wil meer wetenTaak C: Ik stel mezelf voor
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 3,4
Methode starttaal instap thema 1
Praatplaat
Taak A: deze woorden ken ik
Leerdoelen:Aan het einde van deze les...ken ik woorden die horen bij stage en werk. kan ik uitleggen wat een stageverslag is.
Lesson plan with 6 Lessons
Samenleven
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 4
Carnaval (lessenserie niet af)
Leerdoelen:Aan het einde van deze les ...kan je uitleggen wat bijzondere feestdagen zijn voorspel je de inhoud en beantwoord je vragen over de tekst oefen je met carnavalswoorden kan je verschillende carnavalsvieringen uit andere landen benoemen
Lessenserie vooroordelenLes 1 wat is een vooroordeel
Leerdoelen:Aan het einde van deze les ...weet ik wat er met vooroordelen wordt bedoeld. kan ik de vragen over de tekst beantwoorden door globaal te lezen.
jongeren taal: les 1
Lesson plan with 9 Lessons
Thematische lessen
Lessen: Les 1 Hoe en waar woon ik (Mijn buurt)?Les 2 Mijn kamer Les 3 Bezoek WoonboulevardLes 4 Levensloopboekje maken over verschillende woningen in je levenLes 5 Ontwerp je wijk (planologisch spel)Les 6 Maak een PPP over Les 4Les 7 Maak vlog in je huis
NederlandsStudielessen+1PraktijkonderwijsLeerjaar 1-4
Les 1 Hoe en waar woon ik?
JE GAAT OP ONDERZOEK UIT HOE EN WAAR JE WOONT? (Mijnbuurt)
Les 2 Mijn kamer
Hoe is je kamer ingedeeld? Maak een tekening van je kamerJe gaat op onderszoek uit hoe je kamer gezellig kan maken.
Les 3 bezoek Woonboulevard
Je gaat op onerzoek uit en je brengt een bezoek aan een Woonboulevard
Lesson plan with 7 Lessons
Methodisch Nederlands - In de media (Starttaal Vervolg deel B)
Deze lessenserie bestaat uit onderstaande lessen:Oriëntatie + woordenschatLezenLuisteren, Gesprekken voeren & spreken» Pitstop 1TaalverzorgingSchrijven» Pitstop 2Tussen de regels» Finish!De dikgedrukte lessen zijn af.
GesNederlandsPraktijkonderwijsMiddelbare schoolmavoLeerjaar 1,4
methode starttaal vervolg deel b
les 1: oriëntatie + Woordenschat
LeerdoelenAan het einde van deze les...Ken ik de betekenis van de themawoorden over media. (R) Kan ik de themawoorden op een goede manier in een zin gebruiken. (T1)
les 2: lezen
Leerdoelen Aan het einde van deze les... begrijp ik wat activerende teksten zijn. (R) kan ik activerende teksten intensief lezen. (T1)
Lesson plan with 6 Lessons
Starttaal Entree Thema 1
Leerstofoverzicht taak 1:Hoe lees je zoekend een tekst?Hoe vul je een aanmeldformulier in?Hoe oriënteer je je op een fragment?Aan welke kenmerken kun je een instructie herkennen?Hoe kun je een vlog maken?Begrippen taak 1:aanmeldformulieraanspreekvorminstructieondertekenenoriënterenpubliekvloggenvoorkennisvoorspellenzoekend lezen
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 4
Taak 1 - Les 1: Starttaak
Leerdoelen: Aan het einde van deze les... kun je een vrijetijdspaspoort invullenherken je de taalvaardigheden en kun je aangeven of je deze makkelijk of moeilijk vindt.
Taak 1 - Les 2: Zoekend Lezen
Leerdoelen:Aan het einde van deze les...kun je je mening geven over sporten weet je wat zoekend lezen is ken je het stappenplan zoekend lezen kun je zoekend lezen om snel informatie te vinden
Taak 1 - les 3: een formulier invullen
Leerdoelen: Aan het einde van deze les... weet je wat een aanmeldformulier is. kun je een aanmeldformulier invullen. kun je informatie uit een aanmeldformulier halen.
Lesson plan with 7 Lessons
Thema "Ik onderweg"
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 2,4
Deze lessenserie bestaat uit drie gedeeltes:Ortientatie op het themaVerkeersborden Buiten verkeersborden zoeken: wie vindt de meeste (verschillende) borden? Betekenis verkeersborden Verkeersbordentoets (laatste les) Fietsen in het verkeer Serie 'leer effe fietsen' + opdrachten Reizen met het OV Opdrachtenboekje 'Reizen met het OV' De lessen zijn als volgt ingedeeld: Start: casus + theorie verkeersborden: Herhaling theorie verkeersborden + verwerking 'Leer effe fietsen - aflevering 1' + opdrachten 'Leer effe fietsen - aflevering 2' + opdrachten 'Leer effe fietsen - aflevering 3' + opdrachten Reizen met het OV Verkeersbingo Verkeersbordentoets
Les 0 Ortientatie op het thema
Aan het einde van deze les... kun je nadenken over de leerdoelen waaraan je werkt in dit thema(R) kun je de leerdoelen doorlezen (T1) kun je bedenken wat je al weet/kunt en wat je nog moet leren (T1) kun je nadenken over welke leerdoelen vooral belangrijk zijn voor op school en welek voor buitenschool (T2)
Les 1 Casus + theorie verkeersborden
Aan het einde van deze les ... weet ik dat er vier verschillende soorten verkeersborden zijn en kan ik deze benoemen. kan ik de betekenis bij verkeersborden opzoeken. kan ik de verkeersborden benoemen en beschrijven met behulp van passende woordenschat (zoals: verboden, verplicht, gevaar) en gebruikt deze in zinnen om betekenis en functie uit te leggen.
LessonUp
TermsPrivacy StatementCookie StatementContact
English