CSK g1 P3 les 3

CSK g1 P3 les 3 etc
1 / 21
suivant
Slide 1: Diapositive
CskMiddelbare schoolvwoLeerjaar 1

Cette leçon contient 21 diapositives, avec diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 100 min

Éléments de cette leçon

CSK g1 P3 les 3 etc

Slide 1 - Diapositive

Mythologisch Stripverhaal

Slide 2 - Diapositive

We ruimen samen op... :-)
NAAM + KLAS op je werk >>> plaats voorzichtig in rek

GEEN WATER of VERF IN DE BAK 

Eindverantwoordelijk vandaag:
1g csk2: Casper en Malena (13 mei)


Per groepje
Per groepje:
  1. - Rollers / kwasten schoon en opgeruimd
  2. - Palletjes schoon en opgeruimd
  3. - Vloer schoon
  4. - Tafels schoon

Slide 3 - Diapositive

Vandaag
  • Te gast: Meneer van Oorschot
  • Planning en eindopdracht
  • Weet je nog?
  • Aan de slag!

Slide 4 - Diapositive

Vandaag
  • Planning en eindopdracht
  • Weet je nog?
  • Aan de slag! >> Kleurenpalet en aquarelpotlood

Slide 5 - Diapositive

Welkom 
meneer van Oorschot!
1gt.csk

Slide 6 - Diapositive

Leerdoelen
  1. Je experimenteert met het verdelen en schetsen van jouw verhaal over verschillende soorten frames (grootte, vorm, positie).
  2. Je experimenteert met jouw verzonnen Herakles (schetst hem vanuit diverse perspectieven en stijlen).
  3. Je werkt jouw ideeën verder uit door je frames vol te schetsen met meer details (vergeet je teksten niet...).
  4. Je leert hoe je met arceren schaduwen kan creëren en oefent hiermee.
  5. Je onderzoekt welke kleuren het best passen bij jouw strip.
  6. Je leert te werken met aquarelpotlood

Slide 7 - Diapositive

Planning
  1. Introductie mythe Herakles
  2. Kennismaking stripverhaal
  3. Opzet stripverhaal
  4. Opzet / tekenen stripverhaal
  5. Tekenen stripverhaal fineliner & arceren 6 mei
  6. Aquarelleren stripverhaal 13 mei
  7. Aquarelleren stripverhaal 20 mei
  8. Aquarelleren stripverhaal 27 mei
  9. Presentatie werken 3 juni
  10. Reflectie-les 10 juni

Slide 8 - Diapositive

Eindopdracht

Maak een mythologisch stripverhaal 
over 
één van de 12 werken van Herakles.

Slide 9 - Diapositive

Criteria (zelfde als feedback formulier)
  • Idee en de inhoud: van je verhaal duidelijk?
  • Eigenheid: is je uitwerking uniek?
  • Techniek: deze goed toegepast, op jouw eigen niveau?
  • Proces: is je eindproduct compleet en heb je netjes gewerkt?

Slide 10 - Diapositive

Weet je nog?
  • Frames - vormen
  • Verhaal in stukken
  • In- of uitzoomen?
  • Tekst/geluiden?
  • Kleur komt later! (aquarel)
Alan Moore & David Lloyd
 - V for Vendetta

Slide 11 - Diapositive

Arceren (Engels: hatching)
Voorbeeld:

Andere voorbeelden:
YouTube shorts

Slide 12 - Diapositive

Arceren: 2 oefeningen!
Deel je A4 in 2 delen in de lengte

Ene deel oefening 1: 
- Arceer 5 vierkanten - links de  donkerste en rechts de lichtste

Andere deel oefening 2:
- Teken een bol en een kubus en geef ze schaduw (zwart, grijs en wit)

Slide 13 - Diapositive

Arceren 2 oefeningen!
Wissel je blaadje met je buur.
>> Bekijk elkaars tekeningen aandachtig

Noem 1 top en 1 tip!
>> Dus: wat gaat er al goed en waar kan diegene nog op letten/meer aan werken?

Slide 14 - Diapositive

Aan de slag! Weet je nog? 
Hoe ver ben jij?
Eerst:
  • Frames nog kloppend? Voer eventueel aanpassingen door.
Daarna: 
  • Schets jouw Herakles in minimaal 2 stijlen en 2 perspectieven op een kladblaadje.

Daarna:
  • Werk je ideeën verder uit in de frames (meer detail + teksten > waar?)

Slide 15 - Diapositive

Aan de slag!
  • Werk je ideeën verder uit in de frames (meer detail + teksten > waar?)

Helemaal zeker van je tekeningen?
  • Trek de lijnen over met fineliner
  • Check de stukken waar schaduw zou kunnen zitten >> arceren (streepjes, gekruist of stipjes - oefen eventueel nog op je kladblaadje wat het beste werkt)
  • Zwart/wit versie af? Bedenk jouw kleurenpalet...

Slide 16 - Diapositive

Slide 17 - Diapositive

Aan de slag!
Kleurenpalet gekozen?

Aquarelpotloden - veel water = minder controle...

Slide 18 - Diapositive

Afsluiting: Leerdoelen - check!
  1. Je experimenteert met het verdelen en schetsen van jouw verhaal over verschillende soorten frames (grootte, vorm, positie).
  2. Je experimenteert met jouw verzonnen Herakles (schetst hem vanuit diverse perspectieven en stijlen).
  3. Je werkt jouw ideeën verder uit door je frames vol te schetsen met meer details (vergeet je teksten niet...).
  4. Je leert hoe je met arceren schaduwen kan creëren en oefent hiermee.
  5. Je onderzoekt welke kleuren het best passen bij jouw strip.
  6. Je leert te werken met aquarelpotlood
Wat neem je mee?
  • Schrijf op je kladje minimaal 1 ding dat je vandaag hebt ontdekt bij het werken aan je strip (arceren/tekenen/verhouding/kleuren/?)
  • Waar ga jij mee beginnen volgende week?

Slide 19 - Diapositive

Extra: we maken een stripboek!

  • Zoek samen uit: welke van de 12 werken missen nog?
  • Verdeel die verhalen over dat aantal bladen
  • Verdeel de taken: wat vindt iedereen leuk om te doen/wat voeg jij het liefste toe?

Tot slot: Maken we een kaft
  • Hoe? >> inhoud duidelijk?

Slide 20 - Diapositive

We ruimen samen op... :-)
NAAM + KLAS op je werk >>> plaats voorzichtig in rek

GEEN WATER of VERF IN DE BAK 

Eindverantwoordelijk vandaag:
1g csk2: Timme en Fedde (27 mei)


Per groepje
Per groepje:
  1. - Rollers / kwasten schoon en opgeruimd
  2. - Palletjes schoon en opgeruimd
  3. - Vloer schoon
  4. - Tafels schoon

Slide 21 - Diapositive