LES 3 - WOORDCOMBINATIES LEREN EN GEBRUIKEN

1 / 18
suivant
Slide 1: Diapositive
EngelsPraktijkonderwijsLeerjaar 2

Cette leçon contient 18 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 45 min

Éléments de cette leçon

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Startklaar 
       
       Telefoon in het Zakkie! 
       Pak je Chromebook/ laptop voor je
       Start je Chromebook/ laptop op
       Log in op www.lessonup.app 
       Leg je map op tafel
      
timer
2:30

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Inleiding
Tijdens de vorige les heb je vragen over de tekst beantwoord en ben je op die manier nog meer te weten gekomen over leprechauns.

Vandaag gaan we kijken naar woordcombinaties in de tekst. 

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
  • ken ik de betekenissen van de woordcombinaties in de tekst. 
  • kan ik de woordcombinaties uit de tekst op de juiste plek zetten in Engelse zinnen. 

Slide 4 - Diapositive

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
Voorkennis ophalen
De vorige les hebben we vragen gemaakt over de tekst "How to catch a leprechaun".
We gaan kijken wat je nog allemaal onthouden hebt.


Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Opdracht
Braindump!

Je krijgt van mij een lijntjes blad.

Schrijf in 3 minuten alles wat je over 'leprechauns weet' op.
timer
3:00

Slide 6 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Samen
Bespreek nu met je schoudermaatje wat je hebt opgeschreven. Pak een ander kleurtje en vul aan (wat je nog niet had opgeschreven). Degene die het eerste jarig is begint.
timer
3:00

Slide 7 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Inleiding
Je hebt tijdens de vorige les de moeilijke woorden in de tekst onderstreept. 
Even kijken of de betekenis van deze woorden is blijven hangen.


Schrijf je antwoord op je wisbordje


Slide 8 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Theorie
Je zag in de spinner al 'sheet of paper' voorbij komen. 

Er staan in totaal 8 van deze woordcombinaties in de tekst. 

Hoe kom je achter de betekenis van deze woorden? 
Schrijf de stappen op je 
wisbordje

Slide 9 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Theorie
Stappenplan:
  1. Zoek de woordcombinatie op in de tekst.
  2. Lees de zin om de betekenis te kunnen begrijpen. 
    (Je kunt ook nog een zin verder of een zin terug lezen)
  3. Noteer de betekenis.
  4. Controleer jouw antwoord via Google Translate. 

Schrijf de stappen op je blaadje

Slide 10 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Aan de slag!

Maak opdracht 3A door het stappenplan te volgen.

Gebruik vervolgens de woordcombinaties in de zinnen bij opdracht 3B. Doe het zo:
  1. Lees eerst samen alle zinnen
  2. Zet de woordcombinaties op de juiste plek. 
Klaar? Maak de kleurplaat van de Leprechaun af

Slide 11 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
  • ken ik de betekenissen van de woordcombinaties in de tekst. 
  • kan ik de woordcombinaties uit de tekst op de juiste plek zetten in Engelse zinnen. 

Slide 12 - Diapositive

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
WOORDEN UIT DEZE LES
a sheet of paper

a pair of scissors
to look at (something)

to come out of
to be afraid of (something)

to become rich
to cover (something) with
to look for (something)

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Welke woordcombinatie klopt?
A
a sheet of scissors
B
a pair of paper
C
a paper of scissors
D
a pair of scissors

Slide 14 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Welke woordcombinatie klopt?
A
to look out of something
B
to be out of something
C
to look for something
D
to become something

Slide 15 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Welke woordcombinatie klopt?
A
to come out of
B
to come afraid of
C
to come something with
D
to come at something

Slide 16 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Welke woordcombinatie klopt?
A
a pair of paper
B
a cover of paper
C
a scissor of paper
D
a sheet of paper

Slide 17 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Ik ken de woordcombinaties uit deze les
😒🙁😐🙂😃

Slide 18 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions