Klas G1MHb - 9-5-2025 - LV §6 inleiding - middenstuk - slot - les 2

Welkom bij Nederlands
Todo:
  • liggen de spullen die je nodig hebt op tafel?
  • Ga aan de slag met de startopdracht die je hebt gekregen.

Op tafel heb je liggen:
  • lesboek (dicht)
  • schrift
  • pen

1 / 14
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolmavoLeerjaar 1

Cette leçon contient 14 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 40 min

Éléments de cette leçon

Welkom bij Nederlands
Todo:
  • liggen de spullen die je nodig hebt op tafel?
  • Ga aan de slag met de startopdracht die je hebt gekregen.

Op tafel heb je liggen:
  • lesboek (dicht)
  • schrift
  • pen

Slide 1 - Diapositive

Wat gaan we deze les doen
  • Wat weten we nog?
  • Bespreken huiswerk: Meer dan lezen - Cursus 1 - § 6 blz. 37.
  • Opdrachten maken
  • Enquête invullen

Slide 2 - Diapositive




C1 §6 (blz. 37) ik kan/weet:
  • de inleiding, het middenstuk en het slot van een tekst herkennen.
  • een inleiding en slot schrijven.


Leerdoel

Slide 3 - Diapositive

Bespreken huiswerk
Cursus 1 - Meer dan lezen

§6 blz. 37: Opdrachten 1 t/m 3


Slide 4 - Diapositive

Inleiding, middenstuk, slot (herhaling)

Slide 5 - Diapositive

Inleiding, middenstuk, slot
Inleiding
Je maakt kennis met het onderwerp.
Anekdote: grappig verhaaltje.
De inleiding bestaat vaak uit een of twee alinea's.

Middenstuk
Grootste gedeelte van de tekst.
Meeste informatie over het onderwerp en kan uit meerdere alinea's bestaan.
Heeft soms meerdere tussenkopjes.

Slot
Laatste deel van een tekst, bestaat uit een of twee alinea's. 
belangrijkste van de tekst wordt herhaald of er wordt naar de toekomst gekeken.
Veel teksten hebben geen duidelijke inleiding of slot. Nieuwsberichten hebben vaak geen slot

Slide 6 - Diapositive

Samen lezen: tekst 2 (blz. 39)

Slide 7 - Diapositive

Winnen of verliezen.

Wat vinden jullie van de tekst?

Slide 8 - Diapositive

Wat:
Maken:
C1  §6: opdracht 4 (v.a. blz. 39).

Hoe:
Je mag samenwerken met je buurman of buurvrouw als je naast  iemand zit. 

Klaar:
Maak opdracht 5 (blz. 40) 

Opdrachten 4 en 5 zijn het huiswerk
voor maandag.









Hulp nodig?
Kijk naar het stoplicht

rood: stil! 
Vraag het de docent als
je het echt niet meer weet.
geel: fluisterniveau 
Voor deze opdracht overleg je zachtjes met je buurman of buurvrouw.
groen:  fluisterniveau 
Kom je er zelf echt niet uit overleg dan met je buurman/buurvrouw of vraag het de docent .


Aan het werk!
timer
10:00

Slide 9 - Diapositive



Na het maken van C1 §6 (blz. 37) kan/weet ik:
  • de inleiding, het middenstuk en het slot van een tekst herkennen.
  • een inleiding en slot schrijven.

Lesdoel

Slide 10 - Diapositive

Waaraan kun je een alinea herkennen?

Slide 11 - Carte mentale

Omschrijf in je eigen woorden wat een kernzin is (en waar je deze vaak kunt vinden).

Slide 12 - Question ouverte

Maak de enquête
De link staat bij de bijlagen (Nederlands)

Slide 13 - Diapositive

Huiswerk
Maandag 12 mei
Maken
:
Cursus 1 - Meer dan lezen
§6 (v.a. blz. 37): Opdrachten 4 en 5













Slide 14 - Diapositive