Haco/mentoraat 2025

H2G | Haco/mentorles 2024-2025
Programma
  • Welkom & mededelingen. 
  • Voorbereiding driehoeksgesprek
  • Afsluiting 
Op tafel
Pen, papier (& evt. agenda)
Leerdoelen deze periode: 
Je leert...


1 / 58
suivant
Slide 1: Diapositive
MentorlesMiddelbare schoolhavoLeerjaar 2

Cette leçon contient 58 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 5 vidéos.

time-iconLa durée de la leçon est: 50 min

Éléments de cette leçon

H2G | Haco/mentorles 2024-2025
Programma
  • Welkom & mededelingen. 
  • Voorbereiding driehoeksgesprek
  • Afsluiting 
Op tafel
Pen, papier (& evt. agenda)
Leerdoelen deze periode: 
Je leert...


Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Voorbereiding driehoeksgesprek
Actieplan:
Met deze opdracht ga je een actieplan maken voor de komende periode en de rest van het jaar. Dit actieplan gaan we bespreken in het driehoeksgesprek. Zorg dus dat je dit voorbereid en meeneemt naar het gesprek.

Wat ga je doen?

- Geef voor jezelf antwoord op de onderstaande vragen
- Schrijf vervolgens een actieplan in maximaal 100 woorden waarin jouw antwoorden op deze vragen terugkomen.
- Als je andere dingen wilt toevoegen aan het plan, mag dat uiteraard ook.
- Lever het actieplan digitaal in (uiterlijk vrijdag 10 januari) via SOM
- Bespreek het actieplan thuis met je ouders.
- Neem het actieplan mee naar het driehoeksgesprek.

Slide 2 - Diapositive

Thema 1 - les 1 - 2. Dit past bij mij (p.80)
Nabespreken
* Hoe is het om dat aan te geven? Leg uit.
* Welke overeenkomsten van je opgevallen?
* Waarom is het goed elkaar beter te leren kennen?
* Welke andere vragen zouden ook leuk geweest zijn?
Voorbereiding driehoeksgesprek
Actieplan:

Verantwoordelijkheid:
- Hoe zorg jij ervoor dat je een positieve werkhouding hebt in de les?
- Hoe zorg jij ervoor dat je je huiswerk afkrijgt (in de les of thuis)?
- Hoe zorg jij ervoor dat je op tijd aanwezig bent op school en in de les?
- Hoe zorg jij ervoor dat je je schoolspullen bij je hebt op school en in de les?

Respect:
- Hoe zorg jij ervoor dat je het naar je zin hebt op school?
- Wanneer vind je het contact met docenten, je mentor en medeleerlingen fijn?

Vertrouwen:
- Wat is er voor nodig om jou je veilig te laten voelen op school?

Slide 3 - Diapositive

Thema 1 - les 1 - 2. Dit past bij mij (p.80)
Nabespreken
* Hoe is het om dat aan te geven? Leg uit.
* Welke overeenkomsten van je opgevallen?
* Waarom is het goed elkaar beter te leren kennen?
* Welke andere vragen zouden ook leuk geweest zijn?
Review Periode 1 - carroussel 
1. Loop langs de verschillende A3's
2. Plak een sticker op het vel: 

Ik beheers deze onderwerpen voldoende - donkere cirkel
Ik beheers deze onderwerpen matig - lichte cirkel
Ik beheers deze onderwerpen niet - witte gedeelte buiten de cirkels. 

3. Schrijf op een post-it: 

Wat kan/ga ik doen om dichterbij de donkere cirkel te komen? 

4. Plak de post-it op de achterkant van het vel. 
timer
3:00

Slide 4 - Diapositive

Thema 1 - les 1 - 2. Dit past bij mij (p.80)
Nabespreken
* Hoe is het om dat aan te geven? Leg uit.
* Welke overeenkomsten van je opgevallen?
* Waarom is het goed elkaar beter te leren kennen?
* Welke andere vragen zouden ook leuk geweest zijn?
H2G | Haco/mentorles 2024-2025
Programma
  • Welkom & mededelingen. 
  • Hoe leren werkt: Warming up 
  • De kracht van herhalen
  • Hoe onthoud je nieuwe kennis. 
  • Afsluiting 
Op tafel
Pen, papier (& evt. agenda)
Leerdoelen deze periode: 
Je leert...

- Hoe herhalen het leren kan versterken. 
- Hoe je het beste nieuwe kennis onthoudt. 


Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe leren werkt: Warming up
Bespreek in je groepje en beantwoord de volgende vragen: 

1. Waar denk je aan bij het woord: ‘leren’?
2. Heb je ideeën hoe je leren makkelijker of leuker maakt?




timer
3:00

Slide 6 - Diapositive

Thema 1 - les 1 - 2. Dit past bij mij (p.80)
Nabespreken
* Hoe is het om dat aan te geven? Leg uit.
* Welke overeenkomsten van je opgevallen?
* Waarom is het goed elkaar beter te leren kennen?
* Welke andere vragen zouden ook leuk geweest zijn?
Hoe leren werkt: Herhalen
Werk in tweetallen: 





timer
3:00

Slide 7 - Diapositive

Thema 1 - les 1 - 2. Dit past bij mij (p.80)
Nabespreken
* Hoe is het om dat aan te geven? Leg uit.
* Welke overeenkomsten van je opgevallen?
* Waarom is het goed elkaar beter te leren kennen?
* Welke andere vragen zouden ook leuk geweest zijn?
Hoe leren werkt: Herhalen
timer
3:00

Slide 8 - Diapositive

Thema 1 - les 1 - 2. Dit past bij mij (p.80)
Nabespreken
* Hoe is het om dat aan te geven? Leg uit.
* Welke overeenkomsten van je opgevallen?
* Waarom is het goed elkaar beter te leren kennen?
* Welke andere vragen zouden ook leuk geweest zijn?
H2G | Haco/mentorles 2024-2025
Programma
  • Welkom & mededelingen.
  • De ideale docent. 
  • Afsluiting
  • Gesprekjes
Op tafel
Pen, papier (& evt. agenda)
Leerdoelen deze periode: 
Je leert...

- Prioriteiten stellen en een actieplan maken en volgen. 

- Aangeven wat jij nodig hebt van een docent om te leren. 

Slide 9 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

De ideale docent. 
Inleiding:

Iedere leerling is anders. En zo is ook iedere docent anders. De een houdt van verhalen vertellen, de ander laat je lekker zelf rommelen. Iedereen heeft eigen voorkeuren, en dat is heel belangrijk. Want we zijn allemaal uniek.
Opdracht:

Je gaat nadenken over de ideale docent voor jou. Welke kwaliteiten heeft zo’n docent? Welke vaardigheden?
Zet de kernwoorden van jouw ideale docent bij de onderstaande tekening. Zo creëer je een beeld van de ideale docent.


Slide 10 - Diapositive

Thema 1 - les 1 - 2. Dit past bij mij (p.80)
Nabespreken
* Hoe is het om dat aan te geven? Leg uit.
* Welke overeenkomsten van je opgevallen?
* Waarom is het goed elkaar beter te leren kennen?
* Welke andere vragen zouden ook leuk geweest zijn?
De ideale docent. 

Slide 11 - Diapositive

Thema 1 - les 1 - 2. Dit past bij mij (p.80)
Nabespreken
* Hoe is het om dat aan te geven? Leg uit.
* Welke overeenkomsten van je opgevallen?
* Waarom is het goed elkaar beter te leren kennen?
* Welke andere vragen zouden ook leuk geweest zijn?
De ideale docent. 
Klaar? Bespreek jouw ideale docent met je klasgenoten. Beantwoord daarna de onderstaande vragen.

1. In hoeverre lijkt jouw tekening op de werkelijkheid hier op school?
2. Welke eigenschappen komen vaak voor op de tekeningen?
3. Welke behoeften hebben leerlingen?
4. Welke docent is jouw favoriete docent? Leg uit waarom.

Slide 12 - Diapositive

Thema 1 - les 1 - 2. Dit past bij mij (p.80)
Nabespreken
* Hoe is het om dat aan te geven? Leg uit.
* Welke overeenkomsten van je opgevallen?
* Waarom is het goed elkaar beter te leren kennen?
* Welke andere vragen zouden ook leuk geweest zijn?
H2G | Haco/mentorles 2024-2025
Programma
  • Welkom & mededelingen.
  • Leren met aandacht.
  • Afsluiting
  • Gesprekjes
Op tafel
Pen, papier (& evt. agenda)
Leerdoelen deze periode: 
Je leert...

- Hoe makkelijk het is om meerdere dingen tegelijk te doen?

- Wat je kan helpen om beter te focussen op wat je aan het doen bent.



Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 14 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 15 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

Leren met aandacht.

Slide 16 - Diapositive

Thema 1 - les 1 - 2. Dit past bij mij (p.80)
Nabespreken
* Hoe is het om dat aan te geven? Leg uit.
* Welke overeenkomsten van je opgevallen?
* Waarom is het goed elkaar beter te leren kennen?
* Welke andere vragen zouden ook leuk geweest zijn?
Leren met aandacht.
- Op twee dingen tegelijk concentreren is dus bijna niet mogelijk.
- Focus vergroten = 1 ding tegelijk (in kleine brokjes - herhalen)

Slide 17 - Diapositive

Thema 1 - les 1 - 2. Dit past bij mij (p.80)
Nabespreken
* Hoe is het om dat aan te geven? Leg uit.
* Welke overeenkomsten van je opgevallen?
* Waarom is het goed elkaar beter te leren kennen?
* Welke andere vragen zouden ook leuk geweest zijn?
H2G | Haco/mentorles 2024-2025
Programma
  • Welkom & mededelingen.
  • Gesprekjes
Op tafel
Pen, papier (& evt. agenda)
Leerdoelen deze periode: 
Je leert...

Slide 18 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

H2G | Haco/mentorles 2024-2025
Programma
  • Welkom & mededelingen.
  • Stageovereenkomst
  • Film. 
Op tafel
Pen, papier (& evt. agenda)
Leerdoelen deze periode: 
Je leert wat jouw kwaliteiten zijn en hoe dat meespeelt bij jouw keuze voor een stage of werk. 

Slide 19 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Kwaliteitenkaart


1. Vul in de laatste kolom 3 verschillende kwaliteiten in voor jezelf. 
2. Wissel je blaadje met je buur. 
3. Vul in de tweede kolom drie verschillende kwaliteiten in voor de ander. 

Slide 20 - Diapositive

Thema 1 - les 1 - 2. Dit past bij mij (p.80)
Nabespreken
* Hoe is het om dat aan te geven? Leg uit.
* Welke overeenkomsten van je opgevallen?
* Waarom is het goed elkaar beter te leren kennen?
* Welke andere vragen zouden ook leuk geweest zijn?
Stage 7 & 8 april

  • 7 & 8 april: 1,5 dag stage lopen. 
  • 8 april: 's middags verwerkingsopdracht maken. 
  • Je mag de stage zelf kiezen (1 of 2 verschillende plekken)
  • Individueel (niet in tweetallen). 
  • Stageovereenkomst (laten) invullen en inleveren bij mentor. (uiterlijk 4 april!!)

Slide 21 - Diapositive

Thema 1 - les 1 - 2. Dit past bij mij (p.80)
Nabespreken
* Hoe is het om dat aan te geven? Leg uit.
* Welke overeenkomsten van je opgevallen?
* Waarom is het goed elkaar beter te leren kennen?
* Welke andere vragen zouden ook leuk geweest zijn?
H2G | Haco/mentorles 2024-2025
Programma
  • Welkom & mededelingen.
  • Feedbackweek
  • driehoeksgesprek & actieplan. 

Op tafel
Pen, papier (& evt. agenda)
Leerdoelen deze periode: 
Je leert wat jouw kwaliteiten zijn en hoe dat meespeelt bij jouw keuze voor een stage of werk. 

Slide 22 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 23 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 24 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 25 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 26 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 27 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 28 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 29 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

H2G | Haco/mentorles 2024-2025
Programma
  • Welkom & mededelingen.
  • (af)maken Mijn handleiding 2.0.
  • prestatiedruk & stress.
  • Afsluiting.
Op tafel
Pen, papier (& evt. agenda)
Leerdoelen deze periode: 
- stress herkennen
- doelen stellen voor volgend jaar. 

Slide 30 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 31 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoeveel stress heb jij op dit moment?
010

Slide 32 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions

Bekijk de video's: 

- Wat zorgt er volgens de video's voor stress bij jongeren? 
- Herken jij dit? 
- In hoeverre ben je het ermee eens? 

Slide 33 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 34 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

Bekijk de video's: 

- Wat zorgt er volgens de video's voor stress bij jongeren? 
- Herken jij dit? 
- In hoeverre ben je het ermee eens? 

Slide 35 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 36 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 37 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat voel jij als je stress hebt?

Slide 38 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 39 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat kan de school (leiding, docenten, mentoren) doen om de stress te verminderen?

Slide 40 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

H2G | Haco/mentorles 2024-2025
Programma
  • Welkom & mededelingen.
  • Spelletje
  • (af)maken Mijn handleiding 2.0
  • Afsluiting.
Op tafel
Pen, papier (& evt. agenda)
Leerdoelen deze periode: 

Slide 41 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Samenwerking
Regels: 
- Tel met z'n allen (!!!) tot 20
- Je mag niets zeggen, behalve een nummer. 
- Je mag niet twee keer achter elkaar een nummer zeggen. 
- twee of meer mensen door elkaar heen = af (opnieuw beginnen)
- 1 persoon achter elkaar een nummer = af (opnieuw beginnen)
timer
2:00

Slide 42 - Diapositive

Bernard
Stoelen II:
Doel: Voetjes van de vloer. 
1. Jullie gaan allemaal op een stoel staan. 
2. Er wordt telkens een stoel weggehaald. 
3. Zorg dat je met z'n allen op de stoelen blijft staan. 

 - Hoe hebben jullie het aangepakt?
 - Hoe verliep de samenwerking binnen het team? Wie pakte welke rol?
  - Wat herken je als je kijkt naar hoe jullie normaal samenwerken?

timer
2:00

Slide 43 - Diapositive

Bernard
H2G | Haco/mentorles 2024-2025
Programma
  • Welkom & mededelingen.
  • Klassenuitje 16 juli (11:00 uur) - afsluiting schooljaar
  • (af)maken Mijn handleiding 2.0
  • Afsluitend quizje
  • Afsluiting.
Op tafel
Pen, papier (& evt. agenda)

Slide 44 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Klassenuitje - afsluiting schooljaar
Idee 1: 
Bowlen Overhees in Soest: 
+/- 30 personen: 
te besteden: 217,50 
- 4 banen = 120, - 
- Drankje voor iedereen: 90

Totaal kwijt: 210,- 

Slide 45 - Diapositive

Thema 1 - les 1 - 2. Dit past bij mij (p.80)
Nabespreken
* Hoe is het om dat aan te geven? Leg uit.
* Welke overeenkomsten van je opgevallen?
* Waarom is het goed elkaar beter te leren kennen?
* Welke andere vragen zouden ook leuk geweest zijn?
Klassenuitje - afsluiting schooljaar
Idee 2: 
Picknicken in het Baarnsche Bos
- Iedereen neemt iets te eten of te drinken mee
- evt. speurtocht of kleine afsluitende activiteit

Kosten: 0 tot zeer weinig. 

Slide 46 - Diapositive

Thema 1 - les 1 - 2. Dit past bij mij (p.80)
Nabespreken
* Hoe is het om dat aan te geven? Leg uit.
* Welke overeenkomsten van je opgevallen?
* Waarom is het goed elkaar beter te leren kennen?
* Welke andere vragen zouden ook leuk geweest zijn?
Klassenuitje - afsluiting schooljaar
Idee 3: 
Patatje eten bij snackbar/opeten in het Baarnsche Bos + activiteit

Kosten: 7,50 p.p. 

Slide 47 - Diapositive

Thema 1 - les 1 - 2. Dit past bij mij (p.80)
Nabespreken
* Hoe is het om dat aan te geven? Leg uit.
* Welke overeenkomsten van je opgevallen?
* Waarom is het goed elkaar beter te leren kennen?
* Welke andere vragen zouden ook leuk geweest zijn?
Welk uitje heeft jouw voorkeur?
Woensdag 16 juni - 11:00 uur.
A
1: Bowlen Overhees Soest
B
2. Picknick in het bos "bring your own lunch"
C
3. Patatje halen en opeten
D
Ik vind alledrie best

Slide 48 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Handleiding 2.0. (30 juni inleveren via SOM)

Slide 49 - Diapositive

Bernard
Welke herinnering heb je aan de eerste schooldag

Slide 50 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Welke positieve woorden vind jij bij 2M4 passen?

Slide 51 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat ga je missen aan leerjaar 2?

Slide 52 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Welk vak of welk onderwerp vond je dit jaar het leukste om mee bezig te zijn?

Slide 53 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Wie heeft de meeste voldoendes gehaald?

Slide 54 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Wie kwam het vaakst te laat?

Slide 55 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions


Wat ga JIJ doen in de vakantie?

Slide 56 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

In welk vak ga jij volgend jaar shinen?

Slide 57 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat wens jij anderen toe voor de toetsweek?

Slide 58 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions