Qu'est-ce que LessonUp
Rechercher
Canaux
aiToolsTab
Connectez-vous
S'inscrire
‹
Revenir à la recherche
H2.1
Welkom
3 MAVO || 2024-2025
Hoofdstuk 2
Wat voor consument ben jij?
1 / 32
suivant
Slide 1:
Diapositive
Economie
Middelbare school
mavo
Leerjaar 3
Cette leçon contient
32 diapositives
, avec
quiz interactifs
et
diapositives de texte
.
Commencer la leçon
Partager
Imprimer la leçon
Éléments de cette leçon
Welkom
3 MAVO || 2024-2025
Hoofdstuk 2
Wat voor consument ben jij?
Slide 1 - Diapositive
Programma
Lesdoelen
Theorie H2.1
Aan de slag
Evaluatie
Slide 2 - Diapositive
Wat doe ik al goed?
Slide 3 - Question ouverte
Wat kan ik beter doen?
Slide 4 - Question ouverte
Wat kun jezelf verbeteren?
Slide 5 - Question ouverte
Lesdoelen
Aan het einde van de les
Kan je uitleggen waar je betrouwbare productinformatie vandaan haalt
Weet je hoe je prijzen vergelijkt
Kan je uitleggen wat keurmerken zijn
Kan je uitleggen waarom keurmerken nodig zijn
Slide 6 - Diapositive
Consumentenorganisaties
Slide 7 - Carte mentale
Slide 8 - Diapositive
https:
Slide 9 - Lien
https:
Slide 10 - Lien
Wat doen consumentenorganisaties?
Geven van onpartijdige productinformatie
Informatie geven over de rechten en plichten van de consument
Belangen van de consumenten beschermen
Slide 11 - Diapositive
Vergelijkend warenonderzoek
Slide 12 - Diapositive
Prijzen met elkaar vereglijken
Ik heb twee zakken chips. Ik wil de prijzen vergelijken, alleen is het gewicht niet hetzelfde. Hoe pak ik dit aan?
Slide 13 - Diapositive
Prijzen vergelijken
Lays : €1,59 voor 200 gram
AH : €0,99 voor 250 gram
Gram
250
1
?
Prijs
0,99
?
?
Slide 14 - Diapositive
Prijzen vergelijken
Lays : €1,59 voor 200 gram
AH : €0,99 voor 250 gram
Gram
250
1
?
Prijs
0,99
0,0039..
?
Slide 15 - Diapositive
Prijzen vergelijken
Lays : €1,59 voor 200 gram
AH : €0,99 voor 250 gram
Gram
250
1
200
Prijs
0,99
0,0039..
?
Slide 16 - Diapositive
Prijzen vergelijken
Lays : €1,59 voor 200 gram
AH : €0,99 voor 250 gram
Gram
250
1
200
Prijs
0,99
0,0039..
0,79
Slide 17 - Diapositive
Ik heb 450 gram Bertolli pasta voor €2,75
Ik heb 650 gram AH pasta voor €4,00
Reken de prijs van de AH pasta om naar 450 gram
Slide 18 - Question ouverte
Aan de slag
Maken H2.1 tot en met opdracht 7
Klaar? Herhalingsopdrachten maken 2.1
Slide 19 - Diapositive
Aan de slag
Maken tot en met 6
Zachtjes overleggen! / Aan docent vragen
Klaar? Samenvatting
Niet af? Huiswerk!
Tot 5 minuten voor tijd
Slide 20 - Diapositive
Maar wat als ik het verschil in procenten wil weten?
Hoeveel procent is de Vespa duurder dan de Piaggio?
1. Reken het prijsverschil in euro's
2. Deel het prijs verschil door de prijs waarmee je het vergelijkt
3. Vermenigvuldig de uitkomst met 100
Slide 21 - Diapositive
Hoeveel procent is de Vespa duurder dan de Piaggio?
Vespa: €3.599,95
Piaggio :€2.349,95
Slide 22 - Question ouverte
Consumenten
In je eentje sta je machteloos. Als consumenten gezamenlijk in actie komen heeft dat meer invloed. Dit noemen we dan
'consumer power'
Slide 23 - Diapositive
https:
Slide 24 - Lien
Keurmerken
Keurmerken waarborgen de kwaliteit van een product.
Soms verzint de supermarkt een eigen keurmerk. Wat is daar niet eerkijk aan?
Slide 25 - Diapositive
Aan de slag
Maken H2.1
Klaar? Herhalingsopdrachten maken
Slide 26 - Diapositive
Welkom
3 MAVO || 2020-2021
Hoofdstuk 2
Wat voor consument ben jij?
Slide 27 - Diapositive
Wat waren ook alweer consumentenorganisaties?
Slide 28 - Question ouverte
Consumenten
In je eentje sta je machteloos. Als consumenten gezamenlijk in actie komen heeft dat meer invloed. Dit noemen we dan
'consumer power'
Slide 29 - Diapositive
https:
Slide 30 - Lien
Keurmerken
Keurmerken waarborgen de kwaliteit van een product.
Soms verzint de supermarkt een eigen keurmerk. Wat is daar niet eerkijk aan?
Slide 31 - Diapositive
Aan de slag
Maken H2.1
Zachtjes overleggen! / Aan docent vragen
Klaar? Samenvatting
Niet af? Huiswerk!
Tot 5 minuten voor tijd
Slide 32 - Diapositive
Plus de leçons comme celle-ci
1.3 Vergelijk jij voor je koopt?
August 2023
-
45 diapositives
Economie
Middelbare school
vmbo k
Leerjaar 4
Eieren voor je geld
2.1 Kijk en vergelijk!
October 2018
-
49 diapositives
Economie
Middelbare school
vmbo k
Leerjaar 3
Eieren voor je geld
241128 3K H2 HH
November 2024
-
22 diapositives
newEditor
Economie
Middelbare school
vmbo k
Leerjaar 3
Economie 3GT 1.4 Kopen een kunst
September 2025
-
11 diapositives
Economie
Middelbare school
vmbo g
Leerjaar 3
Het verhaal van Tony's Chocolonely
25 days ago
-
10 diapositives
Economie
Middelbare school
mavo, havo, vwo
Leerjaar 1-3
Economie voor vmbo
2.2 Sta je in je recht?
October 2018
-
42 diapositives
Economie
Middelbare school
vmbo k
Leerjaar 3
Eieren voor je geld
2.3 Wel kopen of niet kopen?
October 2018
-
29 diapositives
Economie
Middelbare school
vmbo k
Leerjaar 3
Eieren voor je geld
Keurmerken
25 days ago
-
28 diapositives
Economie
Middelbare school
vmbo, mavo, havo
Leerjaar 2-4
Economie voor vmbo