BK: LES 3 DE WERELD EN IK

De Wereld en IK!
1 / 42
suivant
Slide 1: Diapositive
WereldcampusMiddelbare schoolvmbo b, kLeerjaar 1,2

Cette leçon contient 42 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 4 vidéos.

time-iconLa durée de la leçon est: 70 min

Éléments de cette leçon

De Wereld en IK!

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Startklaar 
       
       Werkboekje op tafel
       Start je Chromebook/ laptop op
       Log in op www.lessonup.app 
       Stop je telefoon in het zakkie en in je tas 
      
timer
2:30

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lesplanning
  • Leerdoelen
  • Wat weet je nog? Religie/ Gewoonte/ Traditie
  • Herhaling uitleg opdracht
  • Aan de slag

  • Uitleg cijfer wbp
  • Introductie eindopdracht

Slide 3 - Diapositive

3. Leerdoelgericht werken
De docent geeft het onderwerp, RTTI geformuleerde leerdoelen en de lesopbouw aan. De docent weet de leerdoelen goed te laten aansluiten bij de voorkennis en het (taal)niveau van de leerlingen. Gedurende de les wordt continu een terugkoppeling naar de leerdoelen gemaakt om de mate van beheersing te controleren.

Slide 4 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

  Actualiteiten
De 10 punten van Geert Wilders:

  1. Minder immigratie:
  2. Nederlandse cultuur eerst
  3. Sterkere aanpak van criminaliteit
  4. Lagere belastingen
  5. Meer geld voor zorg en ouderen
  6. Minder invloed van islam
  7. Zorg voor Nederlanders op de eerste plaats
  8. Geen geld meer naar andere landen
  9. Strengere grenscontrole
  10. Meer politie en veiligheid

Slide 5 - Diapositive

3. Leerdoelgericht werken
De docent geeft het onderwerp, RTTI geformuleerde leerdoelen en de lesopbouw aan. De docent weet de leerdoelen goed te laten aansluiten bij de voorkennis en het (taal)niveau van de leerlingen. Gedurende de les wordt continu een terugkoppeling naar de leerdoelen gemaakt om de mate van beheersing te controleren.

  Actualiteiten
Overleg in tweetallen (naast je):

  • Welke 2 punten vind jij goed?

  • Met welke 2 punten ben jij het niet eens?
     Waarom niet?

  • Wat zou jij als eerste veranderen als je de baas van Nederland was?

Slide 6 - Diapositive

3. Leerdoelgericht werken
De docent geeft het onderwerp, RTTI geformuleerde leerdoelen en de lesopbouw aan. De docent weet de leerdoelen goed te laten aansluiten bij de voorkennis en het (taal)niveau van de leerlingen. Gedurende de les wordt continu een terugkoppeling naar de leerdoelen gemaakt om de mate van beheersing te controleren.

      Leerdoelen
  • Je kunt de begrippen religie, gewoontes en tradities uitleggen
  • Je kunt bij ieder van deze begrippen ook een voorbeeld noemen

  • Je kunt religie, gewoontes en tradities benoemen uit jouw eigen cultuur

  • Je kunt jouw eigen culturele achtergrond in beeld brengen aan de hand van een presentatie in Powerpoint









Slide 7 - Diapositive

3. Leerdoelgericht werken
De docent geeft het onderwerp, RTTI geformuleerde leerdoelen en de lesopbouw aan. De docent weet de leerdoelen goed te laten aansluiten bij de voorkennis en het (taal)niveau van de leerlingen. Gedurende de les wordt continu een terugkoppeling naar de leerdoelen gemaakt om de mate van beheersing te controleren.

LEZEN 10 min
Kijkmoment
Actualiteiten
Werkboekje invullen

Slide 8 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 9 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 10 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 11 - Lien

Cet élément n'a pas d'instructions

VOORKENNIS
Wat weet je nog?

Slide 12 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Cultuur =
Cultuur is... 
A
De regels van een land
B
Een moedertaal
C
De gewoontes van een groep mensen
D
Geloof, gedragsregels, kledingmanieren

Slide 13 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Moedertaal is de eerste taal die je leert als kind. Het is de taal die je thuis spreekt met je familie en waar je het meest vertrouwd mee bent.
Wat is jouw
moedertaal

Slide 14 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat betekent religie?
A
De waarden en normen in een groep
B
Een gewoonte die al lange tijd bestaat
C
Waar mensen in geloven
D
Het gedrag van mensen

Slide 15 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Noem 3 verschillende religies

Slide 16 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Welke verschillende manieren van begroeten ken jij?

Slide 17 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Tradities komen altijd voort uit geloof.
A
juist
B
onjuist

Slide 18 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

    Begrippen uit deze les
  • religie
  • gewoonte
  • traditie

Slide 19 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Religie, gewoonte en traditie
Een religie is een manier van leven waarbij een God centraal staat. Een ander woord voor religie is geloof.

Een gewoonte is een manier van doen die je gewend bent.
Je denkt er niet over na, maar doet het gewoon op die manier.


Een traditie is een gewoonte of gebruik die al heel lang bestaat.
Ze worden van de ene generatie op de andere doorgegeven.






Slide 20 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 21 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Gewoonte
Een gewoonte is een manier van doen die je gewend bent.

Je denkt er niet over na, maar doet het gewoon op die manier.

Slide 22 - Diapositive

Vraag de leerlingen hun armen over elkaar te doen. 

Vraag daarna de leerlingen om hun armen andersom over elkaar te doen. 

Bespreek de verschillen. 

Slide 23 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 24 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

Tradities vanuit het geloof
Religies hebben elk hun eigen tradities. Een traditie is een gewoonte die van generatie op generatie wordt doorgegeven.

Zo heeft het Christendom Kerst, de Islam het Suikerfeest en het Jodendom Pasen. 


Slide 25 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Tradities vanuit de cultuur

Tradities komen heel vaak voort uit geloof, maar niet altijd.
Sinterklaasavond, Koningsdag en beschuit met muisjes uitdelen bij een geboorte zijn belangrijke tradities in Nederland die niet religieus zijn.

Slide 26 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 27 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 28 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 29 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

AAN DE SLAG

Slide 30 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Opdracht
Je gaat een PowerPoint presentatie         maken 
over je eigen culturele achtergrond.


De presentatie moet de volgende inhoud bevatten:


Huiswerk: Inleverdatum dinsdag 3 juni
Dia 1 Voorblad
Dia 2 Inhoudsopgave
Dia 3 Algemeen
Dia 4 Religie
Dia 5 Gewoonten
Dia 6 Tradities
Dia 7 Eetcultuur
Dia 8 Einde

Slide 31 - Diapositive

Deel de opdracht uit. Laat de leerlingen in de klas een start maken met het maken van hun PowerPoint presentatie. Geef het op als huiswerk. 
KWALITEIT
Wat wel?
Wat niet?
Tips?

Slide 32 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 33 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Was dit een goede dia voor algemeen?
JA
NEE

Slide 34 - Sondage

Vraag de leerlingen om hun antwoord mondeling toe te lichten.

Slide 35 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Was dit een goede dia voor algemeen?
JA
NEE

Slide 36 - Sondage

Vraag de leerlingen op hun antwoord mondeling toe te lichten.

Slide 37 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Was dit een goede dia voor algemeen?
JA
NEE

Slide 38 - Sondage

Vraag de leerlingen op hun antwoord mondeling toe te lichten.
Waar ga jij nu op letten tijdens het maken van je presentatie?

Slide 39 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

EXIT TICKET

Slide 40 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

WANNEER IS MIJN OPDRACHT GOED?

Slide 41 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

WANNEER INLEVEREN?
  • Uiterlijk vrijdag 6 juni

  • A.s. donderdag krijg je in de les ook nog tijd om aan de opdracht te werken

  • Heb je nog meer tijd nodig, dan ga je THUIS aan de slag
Inleveren via Teams
Vragen stellen via Teams

Slide 42 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions