Evalueren zorgverlening, VP23 BBL, les 2, Susan

                Evalueren zorgverlening

les 2,
evaluatiegesprek
en vragenlijst opstellen

1 / 25
suivant
Slide 1: Diapositive
Verpleging en verzorgingMBOStudiejaar 2

Cette leçon contient 25 diapositives, avec diapositives de texte et 1 vidéo.

time-iconLa durée de la leçon est: 60 min

Éléments de cette leçon

                Evalueren zorgverlening

les 2,
evaluatiegesprek
en vragenlijst opstellen

Slide 1 - Diapositive

Lesdoelen
- Evaluatiegesprek.
- Vragenlijst opstellen.
- Deelopdracht 1 voorbereiden om op BPV te gaan doen.

Slide 2 - Diapositive

Methodisch werken
Wat was dat ook alweer?


Slide 3 - Diapositive

Evalueren
Wat was dat ook alweer?

Welke stap is evalueren binnen methodisch werken?  

Slide 4 - Diapositive

methodisch werken en evalueren

Slide 5 - Diapositive

  • Gebruiken jullie SMART doelen?
  • Welke methode/ model gebruiken jullie?
  • bijv: Gordon of Classificatie-model (OMAHA)?

Slide 6 - Diapositive

Slide 7 - Vidéo

we gaan het gesprek voorbereiden door vragen op te stellen en te uploaden.

Slide 8 - Diapositive

Evaluatiegesprek
  • Samen met de cliënt en/of naastbetrokken en/of collega's
  • Terugkijkend op korte of langere termijn
  • Het evalueren van een specifiek iets:
- Afgelopen periode
- Afgelopen activiteit
- Begeleidingsdoelen
- Gehele begeleidingsplan
- Afgesproken acties 
- Samenwerking met collega's of eigen handelen

Slide 9 - Diapositive

Voorbereiden
  • Bereid je goed voor
- Lees het begeleidingsplan/ zorgplan 
- Lees rapportages
- Overleg met collega’s of andere disciplines
- Gebruik de diverse evaluatiemethodes, zoals observeren, vragenlijst, etc.

  • Bepaal vervolgens hoe het evaluatiegesprek er uit komt te zien 
- Waar? (let op privacy, rust)
- Wie nodig je uit? 
- Wat heb je nodig?

Slide 10 - Diapositive

Aandachtspunten
  • De evaluatie wordt gepland in overleg met de cliënt en/of naastbetrokkenen.
  • De zorgverlener kent de cliënt goed en komt op voor zijn belangen.
  • De cliënt krijgt de gelegenheid zich voor te bereiden op het gesprek en gesprekspunten in te brengen. (dus plan vooruit)
  • De cliënt wordt gestimuleerd om naasten of andere professionals uit te nodigen bij het gesprek en beslist wie hij bij het gesprek wil hebben.
  • Er wordt voldoende tijd genomen voor het gesprek.
  • Afspraken over begeleiding worden genomen in overleg met de cliënt (en eventueel zijn naasten).
  • De zorgverlener draagt zorg voor het vastleggen en verwerken van de besluiten.

Slide 11 - Diapositive

Het evaluatiegesprek: 4 fasen
Fase 1: Welkom
Fase 2: Inleiding
Fase 3: Inhoud van het gesprek
Fase 4: Afronding

Slide 12 - Diapositive

Fase 1: Welkom (aanloopfase)
  • Welkom heten en voorstellen
  • Koffie of thee aanbieden
  • Een informeel gesprekje voeren door bijvoorbeeld te vragen: ‘Hebt u een goede reis gehad? Kon u het makkelijk vinden?’ Creëer een goede sfeer: praat wat over koetjes en kalfjes.
  • Het is belangrijk dat iemand even rustig binnenkomt en op zijn gemak wordt gesteld.

Slide 13 - Diapositive

Fase 2: Inleiding (planningsfase)
  • Doelen vaststellen (wat wil je met het gesprek bereiken?)
  • Verloop van het gesprek uitleggen (agenda?)
  • Verwachten scheppen en afstemmen
  • Bespreken hoeveel tijd er is


Slide 14 - Diapositive

Fase 3: Inhoud (kernfase)
  • In fase 3 vindt het gesprek daadwerkelijk plaats.
  • In deze fase wordt de inhoudelijke informatie uitgewisseld en ze begint vaak met een startvraag die de gesprekspartner uitnodigt om te gaan vertellen.
  • Gesprekstechnieken zoals LSD toepassen (en denk aan Oma, Oen, Nivea, Anna etc.)

Slide 15 - Diapositive

1. Product evaluatie
  • Hierbij evalueer je de opgestelde doelen.


2. Procesevaluatie: de Start
  • Hoe was de beginsituatie?
  • Wat waren de opgestelde doelen?
  • Was er voldoende tijd om de doelen te behalen?
  • Wat was er nodig om de doelen te behalen?
Procesevaluatie: het Verloop
  • Hoe verliep het proces? Was er voor de juiste aanpak gekozen? Wat ging er goed? Wat kon er beter?
  • Hoe verliep de communicatie? Intern en extern.
  • Zijn alle afspraken nagekomen?
  • Waren er onverwachte gebeurtenissen? Hoe is hiermee omgegaan? Wat kun je de volgende keer doen om dit te voorkomen? Kun je het beter aan zien komen?
  • Wat heb je nodig om het volgende keer beter te doen?



Slide 16 - Diapositive

Procesevaluatie: het Resultaat

  • Heb je het gewenste resultaat gehaald?
  • Is het gewenste resultaat effectief?
  • Heb je de kwaliteit geleverd die je wilt leveren?
  • Ben je tevreden?

Slide 17 - Diapositive

Fase 4: Afronding (Slotfase)
  • Samenvatting geven
  • Afronden van het gesprek
  • Belangrijk dat beide partijen het gesprek ook klaar vinden
  • Vervolg afspraken maken


Slide 18 - Diapositive

Aan de slag, DO 1.

  • Stel vragen op voor het evaluatiegesprek.
  • Wat doe/ zeg/ vraag je in elke fase?
  • En wat heb je eventueel nodig tijdens het gesprek? 
Fase 1: Welkom
Fase 2: Inleiding
Fase 3: Inhoud van het gesprek
Fase 4: Afronding
  • Upload de vragen als begin van het verslag.
timer
20:00

Slide 19 - Diapositive

Casus:  
Mw Jansen (79 jaar oud) is 1 maand geleden opgenomen in het verpleeghuis waar jullie werkzaam zijn. Hiervoor heeft Mw opgenomen gelegen in een algemeen ziekenhuis ivm een femur fractuur en heeft hier nog flink wat pijnklachten van. Omdat zij naar eigen zeggen het zorgpersoneel niet tot last wil zijn vraagt ze in veel gevallen niet om pijnstilling. In het ziekenhuis heeft zij ook de diagnose diabetes mellitus type 2 gekregen en bleek zij wat uitgedroogd te zijn met een verminderde nierfunctie tot gevolg.
  

De volgende zorgdoelen zijn opgesteld:
- Mw loopt binnen 4 weken met een looprek naar de eetzaal.
- Mw injecteert zichzelf binnen 2 weken, 2x daags met insuline.
- Mw drinkt iedere dag minimaal 1500 ml vocht.
- Mw vraagt om pijnstilling wanneer zij ondragelijke pijn ervaart.

Er is met Mw Jansen en haar twee kinderen afgesproken om na een maand een evaluatiegesprek te 
voeren over de vastgestelde zorgdoelen.
- Welke vragen zou jij willen stellen in deze casus?
- Wat zou jij verder willen afspreken aan de hand van het gesprek?
- Wat doe je na het gesprek?



Beantwoord de vragen in een groepje van 2-3

Slide 20 - Diapositive

Als het goed is...
Hebben jullie ook een eigen casus!
Pak deze erbij.
Zo niet, kijk mee bij je buurman/buurvrouw...

Stel jezelf dezelfde vragen als die je voor Mw Jansen hebt gesteld en schrijf de vragen op die je gaat gebruiken voor je eigen casus!

Slide 21 - Diapositive

Nog geen casus?
Zorg dat je deze week een casus hebt voor dit vak!

Slide 22 - Diapositive

Hulpmiddelen

https://www.zorgvoorbeter.nl/risicosignalering/aanpak/evalueren

https://www.zorgvoorbeter.nl/zorgleefplan/evaluatie#Checklist

Slide 23 - Diapositive

Lesdoelen behaald?
- Vragenlijst opgesteld?.
- Deelopdracht 1 af: voorbereid om op BPV te gaan doen?

Slide 24 - Diapositive

Slide 25 - Diapositive