Les 4: Labelen

Welkom!
1 / 13
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolvwoLeerjaar 3

Cette leçon contient 13 diapositives, avec diapositives de texte et 4 vidéos.

time-iconLa durée de la leçon est: 30 min

Éléments de cette leçon

Welkom!

Slide 1 - Diapositive

Lesdoelen
Tot op heden:
Je weet wat de eindopdracht is
Jullie hebben geoefend met argumenten volgens het AUB-principe.
Vandaag:
Ik weet wat labelen is
Ik kan mijn eigen argumenten labelen. 

Slide 2 - Diapositive

Labelen



Een belangrijke manier om een speech of betoog te structureren is door argumenten te ‘labelen’: een naam geven aan je argumenten. Door labels te gebruiken is het makkelijker om je eigen verhaal te vertellen en het verhaal van een ander te volgen.

Slide 3 - Diapositive

Oefenen met labelen 
Bekijk het voorbeeld op blz. 13 van je boekje. 

Ga aan de slag met opdracht 4, 5 en 6. De filmpjes die bij deze opdrachten horen vind je op de volgende pagina's. 

Slide 4 - Diapositive

Slide 5 - Vidéo

Slide 6 - Vidéo

Slide 7 - Vidéo

Slide 8 - Vidéo

Aan de slag
Maak opdracht 7 op blz. 15 en 16 van je boekje. 

Krijg je dit niet af? -> huiswerk voor de volgende les!

Slide 9 - Diapositive

Debatoefening
Zeg geen 'uhhhh'

Je gaat zometeen een speech over een eigen onderwerp voorbereiden. Deze duurt slechts 30 seconden. Niet zo moeilijk, lijkt het. 

Slide 10 - Diapositive

Of.. uhhhh... toch wel?
Als je voor de klas achter de katheder jouw speech van een halve minuut gaat opvoeren, mag je géén gebruik maken van het tussenwerpsel 'uhhhh'. 

Doe je dat wel?
Dan begin je helemaal opnieuw. 
Je krijgt drie kansen.

Slide 11 - Diapositive

Opbouw van de speech
Jouw minispeech bestaat uit de volgende onderdelen:

1. Inleiding: waar gaat je speech over
2. Je kiest twee hoofdzaken die passen bij jouw gekozen onderwerp. Deze ga je labelen.
3. Je rondt de speech af.

Slide 12 - Diapositive

Voorbeeld
Mijn speech gaat over lokaal 105, omdat ik dit het fijnste lokaal vind om les in te geven.
Waarom? Allereerst heb je de duidelijke opstelling. Dit lokaal bezit gewone tafels en gewone stoelen en heeft zelfs een boekenkast met boeken.
Ten tweede de locatie. Midden op het plein van de talen Spaans en Nederlands, dichtbij de printer en de laptopkar voor als leerlingen hun device vergeten zijn.
Kortom: als ik les mag geven in lokaal 105, voel ik me een stuk fijner.
Label 1
Label 2
Inleiding
Slot

Slide 13 - Diapositive