Les 2: Lezen (KLAAR)

1 / 33
suivant
Slide 1: Diapositive
GesMiddelbare schoolmavoLeerjaar 1

Cette leçon contient 33 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 1 vidéo.

time-iconLa durée de la leçon est: 50 min

Éléments de cette leçon

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

              Startklaar
  • Op je plek zitten 
  • Telefoon in het Zakkie 
  • Jas over de stoel, oortjes in de tas, tas op de grond
  • Schoolspullen op tafel: Boek, Chromebook, JdW-map, etui 
timer
3:00

Slide 2 - Diapositive

1. Startklaar
Bij de start van iedere les verwelkomt de docent de leerlingen bij de ingang van de deur, noemt leerlingen bij naam, maakt oogcontact en besteedt aandacht aan hun welbevinden. De docent geeft het goede voorbeeld en spreekt hoge verwachtingen uit voor het verloop van de les door succescriteria op gewenst gedrag, schooltaal en effectief leren te benoemen. De leerlingen zijn startklaar: ingelogd in LessonUp, telefoons opgeborgen in het Zakkie, en JdW-map op tafel.
Inleiding
Een schrijver heeft altijd een bedoeling met een tekst. 
Dit noem je het tekstdoel.

Tijdens deze- en de volgende les, ontdek je verschillende tekstdoelen en leer je hoe je deze kunt herkennen.

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

           Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
  • weet ik welke tekstsoorten en tekstdoelen bij elkaar horen.
  • kan ik het tekstdoel van een tekstsoort bepalen. 

Slide 4 - Diapositive

3. Leerdoelgericht werken
De docent geeft het onderwerp, RTTI geformuleerde leerdoelen en de lesopbouw aan. De docent weet de leerdoelen goed te laten aansluiten bij de voorkennis en het (taal)niveau van de leerlingen. Gedurende de les wordt continu een terugkoppeling naar de leerdoelen gemaakt om de mate van beheersing te controleren.   
Inleiding
In thema 5 en 6 hebben we de verschillende tekstdoelen al behandeld. Het zijn er vier.

Ken je de tekstdoelen nog? 
We checken het met een sleepvraag! 

Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Amuseren
Instrueren
Informeren
Activeren
De schrijver geeft de lezer uitleg over hoe je iets moet doen of hoe iets werkt.
De schrijver geeft de lezer uitleg over hoe je iets moet doen of hoe iets werkt.
De schrijver wil de lezer overhalen om iets te doen.
De schrijver wil dat de lezer plezier heeft.

Slide 6 - Question de remorquage

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoeveel combinaties had je goed?
Vier
Drie
Twee
Een
Geen

Slide 7 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions

Instructie
Wanneer je bij de sleepvraag alle combinaties goed hebt gemaakt, kun je zelfstandig aan de slag.
     » Lees eerst uitleg 1 op blz. 179 t/m 181. 
     » Maak daarna de opdrachten.

Heb je (een) foutje(s) gemaakt bij de sleepvraag? 
Doe dan mee met de instructie.

Slide 8 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Theorie 

Slide 9 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Theorie 

Slide 10 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Theorie 

Slide 11 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Amuseren
Instrueren
Informeren
Activeren
Een tekst met feiten over een onderwerp. De schrijver geeft geen eigen mening.
Een uitleg in stappen, vaak met afbeelding om de stappen te verduidelijken. Aan het begin van elke stap staat een werkwoord.
Een tekst waarin je redenen krijgt om iets te gaan doen.
Een verzonnen of waargebeurd verhaal in de tekst.

Slide 12 - Question de remorquage

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoeveel combinaties had je goed?
Vier
Drie
Twee
Een
Geen

Slide 13 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions

Instructie
Leerlingen die 3 of 4 combinaties goed hadden, kunnen in tweetallen aan de slag met opdracht 2 en 3 op blz. 182 t/m 190.

De andere leerlingen maken de opdrachten samen met de docent.

Slide 14 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

6

Slide 15 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

01:19
Welke tekstsoort kun je
hierbij bedenken?

Slide 16 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

01:33
Welke tekstsoort kun je
hierbij bedenken?

Slide 17 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

01:41
Welke tekstsoort kun je
hierbij bedenken?

Slide 18 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

01:51
Welke tekstsoort kun je
hierbij bedenken?

Slide 19 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

02:01
Welke tekstsoort kun je
hierbij bedenken?

Slide 20 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

02:13
Welke tekstsoort kun je
hierbij bedenken?

Slide 21 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

 Aan de slag!
Je maakt in tweetallen opdracht 2 en 3 op blz. 182 t/m 190. 

Slide 22 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

           Begrippen
           uit deze les
  • tekstsoort
  • tekstdoel

Slide 23 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Activeren
Amuseren
Instrueren
Informeren
Nieuwsbericht
Gebruiksaanwijzing
Reclametekst
Sprookje

Slide 24 - Question de remorquage

Cet élément n'a pas d'instructions

Heb je de doelen behaald?
Aan het einde van de les ...
  • weet ik welke tekstsoorten en tekstdoelen bij elkaar horen.

Slide 25 - Diapositive

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
Ik heb het leerdoel behaald.
😒🙁😐🙂😃

Slide 26 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions

Heb je de doelen behaald?
Aan het einde van de les ...
  • kan ik het tekstdoel van een tekstsoort bepalen.

Slide 27 - Diapositive

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
Ik heb het leerdoel behaald.
😒🙁😐🙂😃

Slide 28 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions

           Afsluiting

Slide 29 - Diapositive

8. Afsluiting
De docent controleert in de slotfase van de les of de leerdoelen door alle leerlingen behaald zijn en plaatst de les in de context van de betreffende periode. De docent evalueert samen met de leerlingen het leren en het gedrag en blikt vooruit aan de hand van de JdW-planner. 

Eindslide.

Ruimte voor een afsluitend woord.Ruimte voor een afsluitend woord.

Slide 30 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions


Titel kan hier geplaatst worden.

Slide 31 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 32 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 33 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions