NB Stoppen met koppen

Lesdoel les 1
Om een tekst goed te begrijpen moet ik de betekenis van de woorden kennen.
Ook leer ik steeds meer als ik mijn woordenschat uitbreid.


1 / 39
suivant
Slide 1: Diapositive
Begrijpend lezenBasisschoolGroep 7,8

Cette leçon contient 39 diapositives, avec diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 30 min

Éléments de cette leçon

Lesdoel les 1
Om een tekst goed te begrijpen moet ik de betekenis van de woorden kennen.
Ook leer ik steeds meer als ik mijn woordenschat uitbreid.


Slide 1 - Diapositive

We gaan lezen
Onderstreep de woorden in de tekst die je niet snapt of kent.

De rood onderstreepte woorden gaan wij zo bespreken.

Slide 2 - Diapositive

Welke woorden heb jij onderstreept?
Juf geeft beurten.
Je hoeft geen vinger op te steken of te gillen.

Slide 3 - Diapositive

de klap, de mep

Slide 4 - Diapositive

aanraden, 
zeggen wat iemand het best kan doen 

Slide 5 - Diapositive

kapotmaken, 
beschadigen

Slide 6 - Diapositive

helemaal uitgegroeid en ontwikkeld

Slide 7 - Diapositive

wat kan gebeuren

Slide 8 - Diapositive

    uit de weg gaan

Slide 9 - Diapositive

verkleinen

Slide 10 - Diapositive

groter maken

Slide 11 - Diapositive

 de beschadiging van het lichaam

Slide 12 - Diapositive

na langere tijd

Slide 13 - Diapositive

Slide 14 - Diapositive

Slide 15 - Diapositive

Slide 16 - Diapositive

Slide 17 - Diapositive

Slide 18 - Diapositive

Slide 19 - Diapositive

Slide 20 - Diapositive

Slide 21 - Diapositive

Slide 22 - Diapositive

aan het werk
Maak de 24 vragen!

Lees de vragen goed!

Gebruik de woordenlijst!
timer
30:00

Slide 23 - Diapositive

Weet je nog: woorden

  • op de lange termijn
  • het letsel
  • een optater
  • vermijden

Slide 24 - Diapositive

Slide 25 - Lien

lesdoel 2
Ik snap de tekst nu goed en ik kan vragen over de tekst beantwoorden in mijn eigen woorden en met mooie zinnen.

Slide 26 - Diapositive

Inleiding
Wat betekent adviseren uin regel 2?
1
Wat betekent hoofdcontact in regel 4?
2

Slide 27 - Diapositive

Slide 28 - Diapositive

Wat wordt er gezegd over profvoetballers?

1
Wat wordt er gezegd over ziektes die te maken
kunnen hebben met koppen?
2
Wat wordt er gezegd over kinderen?
3

Slide 29 - Diapositive

Slide 30 - Diapositive

Let op het kopje van dit stukje tekst. Waarnaar
verwijst die kopje?
1

Slide 31 - Diapositive

Slide 32 - Diapositive

Wat is de rol van de keeper? 
En hoe doet de keeper dat? 
1
wat is de rol van de verdediger? 
En wat heeft dat te maken met koppen?
2
Wat betekent kwetsbaar in regel 28?
3
Lees regel 38-39 nog een keer. Wat betekent
volgroeid zijn? Wat wordt hierover gezegd?
4

Slide 33 - Diapositive

Slide 34 - Diapositive

Slide 35 - Diapositive

Waar gaat dit stukje vooral over? Let op het
kopje van dit stukje tekst.
1
Wat is een leeftijdsgrens?
2

Slide 36 - Diapositive

Slide 37 - Diapositive

Slide 38 - Diapositive

Aan het werk
timer
30:00

Slide 39 - Diapositive